Vyvolávač deště

Vyvolávač deště https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8373/bmid_vyvolavac-deste-vfE-8373.jpg 4 351 67

Rudy Baylor studuje posledním rokem práva a v rámci praktických seminářů navštíví klub, kde se scházejí nesolventní důchodci, kterým bezplatně poskytne právní poradu. Jedním z jeho klientů je rodina Blackových. Jejich syn Donny má leukémii a umírá, poněvadž mu pojišťovna odmítá zaplatit transplantaci kostní dřeně. Rudy ale shromáždí důkazy o tom, že její postup je protizákonný. V soudním sporu pojišťovnu zastupuje význačný právník, který začátečníka Rudyho nepokládá za vážného soupeře. Ale ten se rozhodne spor za každou cenu vyhrát.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

The Rainmaker , 1995

čtenářP
12.02.2024 5 z 5

doporučuji

Paris2000
20.01.2024 5 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda a u většiny knih nešlápnete vedle ;-) a tato není vyjímkou.
Těšila jsem se i na film ale ten mě trochu zklamal. Chybí některé souvislosti, něco si musíte domýšlet. Za mě kniha rozhodně vede.

Kami33
01.01.2024 5 z 5

Příjemné čtení.

Luigi1
27.10.2023 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha která měla šmrnc

IvcaIva
22.02.2023 4 z 5

Podle knihy byl natočen perfektní film. Bavilo.

Vesmich
03.12.2022 4 z 5

Poslouchala jsem na etapy v kuchyni, protože u Grishama nehrozí, že bych zapomněla, o čem to bylo předevčírem. Bavilo mě to, akční to bylo taky přiměřeně a Rudy mi sedl.

smardice
10.05.2022 5 z 5

Tato kniha se mi líbila moc. Je to zajímavé, napínavé a hlavně poutavé čtení z právnického a soudního prostředí, z boje mezi pojištěncem a pojišťovnou. Skvěle načteno.

patricia8137
30.03.2022 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila. Obsahuje napínavý, zaujímavý a hlavne ľudský príbeh z právnického prostredia. Autorov štýl písania sa mi veľmi dobre číta. John Grisham nikdy nesklame a vždy, keď si chcem prečítať dobrú knihu, tak siahnem po knihách práve od spomínaného autora, ktorý dokáže napísať neuveriteľne prepracované knihy, ktoré čitateľovi ponúkajú viac než len čitateľský zážitok. Páči sa mi, ako sa vždy dokážem stotožniť s hlavnou postavou a spolu s ňou prežívať celý príbeh. Túto knihu odporúčam, určite stojí za prečítanie. Čítali ste už túto knihu? Nerozumiem, prečo sa kniha volá Vyvolávač deště. Vie mi to, prosím, niekto vysvetliť?

Rihatama
08.03.2022 4 z 5

John Grisham, další z autorů, který si cestou ke slávě musel nejdříve prodrat několikero podrážek... Vyvolávač deště přibližuje právnické začátky rovného a upřímného studenta práv Rudyho Baylora. Úplná Popelka v lakýrkách, aneb jak se chudý student, obhájce chudých... vždyť znáte tu pohádku. Nechci ale Grishama vůbec shazovat, ona je to totiž dobrá kniha na dost závažné téma pojistných podvodů, které mohou vést až k těm nejhorším koncům. V knize se tak střetávají právo, bezpráví a spravedlnost, a to v případech, které málokdy bývají spravedlivě rozsouzeny. Dobře odvedená spisovatelská práce, i když spisovatel bezpečně vede lokomotivu soudních procesů po zřetelně nalajnovaných kolejích.

Terrez93
12.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Pohodova oddechovka, uz na zacatku sice predpovite, jak to vsechno dopadne...zadny zvrat se bohuzel konat nebude ;)

Jen konec me trochu zaskocil, ze s pravnicinou skonci, zrovna, kdyz dokoncil skolu a vyhral tak velky pripad.. no, ale alespon neco, co me prekvapilo ;)

snimcibdim
06.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Napínavé, ale jsem na rozpacích z toho, jak to celé dopadlo.
Mě Rudy Baylor (resp. J.Grisham) zklamal trapnou love story a tím, jaký obrat nabral jeho život po vyhraném případu.
Autor se možná chtěl vyvarovat happy-endu ve formě skvělé kariéry a partnerky na úrovni, což je nejspíš dobře, ale toto je pro mne jaksi pochybné a poněkud neuspokojivé.

BlackBlade
01.02.2022 3 z 5

Oddechovka z právnického prostředí, bez zbytečných komplikací nebo velkých zvratů. Pohodový příběh, ideální na večery na dovolené. Nenadchne, ale ani neurazí.

john_silver
21.01.2022 4 z 5

Mně se prostě líbí Grishamův sevřený spisovatelský styl a vtip. Když je dobře vystavěný příběh obohacen o postavy, k nimž necítíte antipatie, dostanete čtivou pohodovou knihu. Ano, tentokrát je trochu sladkobolná a lidsky dojímavá, ale nijak přehnaně a podle mě patří od autora k těm lepším.

VeruMalfoy
02.01.2022 3 z 5

Překvapuje mne, jak vysoké hodnocení kniha získala. Rozhodně bych jí nedala tak vysoké hodnocení jako někteří hodnotící. Děj pro mne neměl žádný neočekávaný překvapivý zvrat. Kniha si prostě plynula bez jakýchkoliv překvapení, bohužel. Navíc doteď tak úplně nechápu název knihy. Naštěstí jsem knihu poslouchala a byla tak perfektně namluvená, že jí díky tomu dávám 3 hvězdičky.

LeXy.36
23.12.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, hlavní hrdina je z kraje takový malý floutek, je fajn sledovat jak se mění v muže. Řekla bych, že thriller to teda není. Je to vlastně příběh, který vezme za srdce, no je to takové hořkosladké.... Doporučuji.

tittanie
15.12.2021

Od autora jsem už jednu knihu četla a moc se mi nelíbila, ale nebyla jsem vyloženě zklamaná, tak jsem si řekla, že bych si mohla přečíst další knihu. Vybrala jsem si tuhle, protože je z právnického prostředí a o tom jsem dlouho nečetla.
Prvních asi padesát stran pro mě bylo docela utrpení, protože se Rudymu nedařilo a dělal pořád to samé dokola. Ale pak se to rozjelo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Trochu mě překvapil konec, ale určitě bych knihu doporučila ke čtení.
Asi se půjdu podívat na film podle této knihy.

borsalino_csfd
20.11.2021 5 z 5

Tak na tuhle Grishamovku jsem se moc těšil, už proto, že znám film, který se mi velmi líbí a byl jsem zvědavý, jaká je knížka. Byl jsem hodně překvapený, jak se film držel předlohy v podstatě od A do Z (což je u filmu Firma nedá říci ani vzdáleně). Samozřejmě kniha je bohatší, lépe jsem pochopil jednání postav a jednotlivé dějové linky. Knížka má asi jednu nevýhodu, že ji lze jen obtížně odložit, šel jsem spát až ve tři ráno...

Hanys_
10.11.2021 5 z 5

Líbí se mi jak tady Grisham naťukne spoustu vedlejších linek, na které se pak vykašle. Člověk čeká, že ti lidi tam budou hrát nějakou větší roli ještě a vono ne. Prostě přijdou, projdou kolem a odejdou. Nebo nepřijdou. Každopádně Rainmaker je skvělá knížka a už se chystám na film.

Magie233
09.11.2021 4 z 5

Pohodové čtení z právnického prostředí bylo pro mě milým zpestřením. Navíc, když spisovatel je z oboru, kniha působí velice věrohodně. I když je kniha čtivá a psána poutavě, první část se mi vlekla. Ale když konečně začal proces, tak to bylo skvělé. K pěknému zážitku z knihy také přispěl velice sympatický Rudy.

KáťaM.
30.10.2021 4 z 5

Tak tady jsem se opět ujistila v tom, že Grisham patří mezi mé nejoblíbenější autory. Jeho příběhy o chudých studentech práv jsou nesmrtelné a nejlepší na tom je, že Grisham se neopakuje, vždycky v knížkách potkávám nové osudy. Knížku jsem si užila od začátku až do konce, plné hodnocení neuděluji jen z toho důvodu, že jsem od autora četla třeba Dovolání nebo Předvolání, to je ještě další level, pokud to vůbec jde. Chtěla bych tu ale ještě vyzdvihnout projev interpreta Otakara Brouska, to, jak měnil hlasy, to bylo fenomenální, kéž by všichni interpreti vyprávěli knížky takhle!