Vyvolávač deště

Vyvolávač deště https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8373/bmid_vyvolavac-deste-vfE-8373.jpg 4 351 67

Rudy Baylor studuje posledním rokem práva a v rámci praktických seminářů navštíví klub, kde se scházejí nesolventní důchodci, kterým bezplatně poskytne právní poradu. Jedním z jeho klientů je rodina Blackových. Jejich syn Donny má leukémii a umírá, poněvadž mu pojišťovna odmítá zaplatit transplantaci kostní dřeně. Rudy ale shromáždí důkazy o tom, že její postup je protizákonný. V soudním sporu pojišťovnu zastupuje význačný právník, který začátečníka Rudyho nepokládá za vážného soupeře. Ale ten se rozhodne spor za každou cenu vyhrát.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

The Rainmaker , 1995

oskli
06.10.2021 5 z 5

Tak trochu napínavá pohádka pro dospěláky, ale výborně napsaná. Začala jsem Firmou a tohle byla druhá kniha (audio), po které jsem od Grishama sáhla. Díky poslechu jsem zaběhla své dosud nejdelší běžecké trasy, protože mě naprosto pohltil děj a varianta, že bych doběhla (doposlouchala) a šla domů chystat večeři, jaksi nebyla možná. Velká paráda, ale přiznám se, že kdybych knihu četla, asi bych měla víc výhrad, protože běžně tyhle americké příběhy, kde je všechno dost černobílé, nereálné a superhrdinské, nevyhledávám. Díky audioknize ale dávám pět hvězd :-)

Chesterton
28.09.2021 3 z 5

Nejvíc mě asi bavila proměna floutka Rudyho, ta se hodně povedla a zapadla do celkově pohádkového vyznění. Stejně jako hollywoodská Kelly. Ondřej Brousek si zaslouží čtvrtou hvězdu, bez něho bych to se svou nechutí k soudním síním asi neučetla a jsem mu vděčná za seznámení s novým autorem.
Nestane se oblíbeným, ale z nadhledu je příběh řemeslně velmi zručný. 3/4

Steve1511
28.08.2021 5 z 5

Zažil jsem si koncipientskou praxi a moje ztotožnění s hrdinou tak bylo o to silnější :). Pro mě byl Rudy velkej sympaťák, který se ocitne v soukolí nelítostného systému amerického práva a byznysu. I tato kniha mě utvrdila v názoru, že soudní systém v USA je něco čemu bych se opravdu nechtěl dostat do ruky. Hrdina je sympatický, příběh inspirativní a závěr krásně uklidňující. Za mě 100% :).

Metla
01.08.2021 5 z 5

Byla jsem ještě telátko, když jsem objevila kouzlo právnických thrillerů z dílny Johna Grishama; začalo to nepřekvapivě „Klientem“ s dětským hlavním hrdinou. Pod dojmem této skvělé knihy a seriálů ve stylu „Jake a Tlusťoch“ jsem dokonce plánovala kariéru soudkyně či prokurátorky. Akorát jsem v den přijímaček na právnickou fakultu blila jako šakal… naštěstí, protože se svým odporem ke čtení šroubovaného jazyka zákonů a předpisů, kombinovaným s neschopností být verbálně pohotová a mluvit na veřejnosti, bych u soudu nemohla dělat snad ani uklízečku.
„Vyvolávač deště“ nepřivolal žádnou vláhu, jen příjemnou nostalgii časů, kdy jsem byla naivní, plná ideálů a zkreslených představ. S krajním zaujetím jsem sledovala studium, první případy, neúspěchy, sbírání zkušeností, zkrátka komplikovaný život začínajícího právníka. A jak naznačuje mé hodnocení, to mládě fascinované výkonem spravedlnosti zůstává součástí mé osobnosti. Příběh má šmrnc – klasickou zápletku s pár odbočkami, trochu humoru, trochu napětí, dostatek zábavných postav.
Mám samozřejmě i několik výhrad: 1) černobílost, mezi dobrem a zlem je příliš zřetelná dělící čára. 2) Od určité chvíle má zelenáč Rudy hladce umetenou cestičku, zmizely pochybnosti o výsledku klání s velkou pojišťovací společností. 2) Linii s Kelly bych klidně oželela, nebo bych ji alespoň zakončila méně hollywoodským způsobem.
Misky vah se v poslední čtvrtině povážlivě rozkmitaly, nakonec jsem se však rozhodla být ke slabinám románu slepá po vzoru bohyně Justice. Pátou hvězdu přihrávám Ondřeji Brouskovi, jehož dokonalý přednes pozvedl dílo na vyšší level a přiměl mě preferovat audioknihu před četbou. 85%

Surikata369
17.02.2021 3 z 5

Já si to právnické prostředí fakt oblibuju :D Díky autorovi. Vyhledám určitě další knihu, to se prostě tak dobře čte...

cmelda87
11.02.2021 5 z 5

Ty výslechy mi chvílemi přišly zdlouhavé a někdy až moc "americké." Ale jinak i tady bylo téma zajímavé a příběh pěkný. Autorův styl psaní se mi dobře čte. Určitě časem šáhnu po další jeho knížce :-)

Lumír23
21.01.2021 4 z 5

Takový hezký, naivní, pohádka to byla. Naštěstí už ten kapitalismus vládne i nám, lidský život cenu nemá, ale měl by mít a my si můžeme o tom psát spravedlivě smýšlející pohádky. Asi tak to na mě zapůsobilo.

kamila5406
23.12.2020 5 z 5

Dobrá, čtivá, zajímavá, napínavá kniha

m.zirhut
21.11.2020 5 z 5

(audiokniha) Tak to byl můj šálek čaje. Sympatická hlavní postava, zajímavý osud, logika, intriky a trocha vztahů. K tomu skvěle načteno Otakarem Brouskem. Tolik různých variací hlasů jsem ještě v žádném předchozím poslechu neslyšel. Prostě paráda, ani se mi často nechtělo z auta, kde jsem audio poslouchal.

Na film se raději dívat nebudu, abych si nezkazil skvělí zážitek z knihy.

L.Helena
15.11.2020 5 z 5

Audiokniha
Úžasné. Vůbec jsem se nemohla odtrhnou, pořád jsem musela poslouchat dál a dál.

evineckY
02.10.2020 4 z 5

Příběh mladého floutka,ze kterého se vyklube muž se srdcem.

lencin
27.09.2020

Oddechovka.
(2014)

čuřil
15.09.2020 4 z 5

Výborná kniha, perfektně napsáno.
A i filmová verze se povedla.

Vesper001
04.08.2020 5 z 5

…aneb jak i malí lidé mohou udělat velké věci. V tomto případě stojí začínající právník proti mocné korporaci, jako David proti Goliášovi.

kn23
26.06.2020

Presne preto sa nedám poistiť

Effka
09.04.2020 5 z 5

Hodně dlouho jsem četbu této knihy odkládala, protože mě odrazovaly soudní jednání. Ale je to spíše příběh jednoho mladého začínajícího právníka, který je mimochodem velký sympaťák, a řeší spoustu svých soukromých problémů. Je to psané velmi čtivě, a i ty soudní jednání, kterých jsem se tak obávala, jsem nakonec úplně zhltla. Za mě super čtení.

simona5r
16.03.2020 4 z 5

(audiokniha) Jsem ráda, že jsem měla knihu v audio podobě, protože jinak by mě kniha tak nezaujala. Přiblížení (pro mě neskutečných) praktik právníků a zdravotních pojišťoven v Americe. Jen se musím přiznat, že byť mě název zaujal, ani po dočtení jsem nepřišla na to, proč se tak kniha jmenuje.

DericCaster
19.02.2020 5 z 5

Tak pro mne je tato kniha prvním setkáním s Johnem Grishamem a určitě ne posledním. Mám rád příběhy z právnického a soudního prostředí. Když teď, po dočtení, nad tím uvažuji, tak je asi fakt, že knížka je tak trochu "pohádková". Kde je hlavním hrdinou nezkušený právnický novic, kterému v příběhu přeje štěstí a náhoda okořeněná trochou romance. Ale knížka mne bavila a těšil jsem se na každou stránku a to je podle mne to, co dělá běžnou knihu, knihou hezkou.

PetK
25.10.2019 4 z 5

Soudní dramata nejsou úplně můj šálek kafe, ale jako osvěžení to je určitě příjemné. Zvlášť audio s Ondřejem Brouskem bylo moc fajn, myslím, že mě to bavilo mnohem víc, než kdybych to četla. Netušila jsem, že Grishamovy knihy byly i slavně zfilmovány, tak jsme si zase rozšířila obzor.
K příběhu samotnému - na začátku se rozvíjelo několik dějových linek a nějakou dobu nebylo jasné, která vlastně bude ta hlavní. Slečna Birdie? Donnie? Hledání práce? Průšvih s policií? Pak se ale tohle vyjasnilo, a jak už jsem zmínila, bylo to moc fajn. Asi soudní dramata pořád nebudou patřit mezi moje závislosti, ale jednou za čas, proč ne? Klidně si za nějakou dobu dám dalšího Grishama.

Hzjena
17.10.2019 4 z 5

U této knihy jsem měl z počátku pocit, že čtu deník ze života začínajícího právníka. Autor nabízel hned několik zápletek a čtenář nevěděl která bude ta hlavní.

Líbí se mi, že charaktery hlavních hrdinů se mění a není to vždy stejná osoba jen s jiným jménem. Rudy Baylor mi k srdci nepřirostl tolik jako Jake Brigance, ale to na kvalitě knihy nic neubírá.

Kniha je samozřejmě povedená a čtivá, děj sice nemá takový spád a gradaci jako u A je čas zabíjet, ale člověk se rozhodně nenudí. Jen konec byl možná trochu moc ,,happy end,, a čtenář se nedozvěděl jak to dopadlo se všemi postavami.