Anděl smrti

Anděl smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274378/bmid_andel-smrti-7k5-274378.jpg 4 164 29

Kniha, patřící do série Výtečníci z Halstead Hall, pojednává o Gabrielu Sharpeovi, pro něhož je celý svět jedna velká sázka. Tato vášeň se mu však nevyplatila, protože při dostihu s ním se zabil Roger Waverley. Když ho na stejný dostih vyzve Rogerova sestra, jež chce pomstít svého bratra, neodolá a dokonce jí nabídne sázku s tím, že pokud vyhraje on, musí si ho Virginia vzít. Dokážou spolu ti dva divocí mladí lidé přes veškeré počáteční antipatie najít společnou řeč?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

To Wed a Wild Lord , 2011

Kudík
Kudík
29.10.2023 4 z 5

Anděl smrti byla přezdívka čtvrtého ze sourozenců, a to Gabriela Sharpea, který byl i přes některé nerozvážné činy sympatickou postavou. A vyzyvatelka Virginie Waverlyová, která se o rozruch postarala již v závěru předchozího dílu a byla sestrou tragicky a zbytečně zesnulého Rogera, mu zdatně sekundovala. Do toho opět udeří pletichy babičky paní Plumtreeové a nově i Virginiina dědy v podobě generála Waverlyho a pokračuje se pátrání v zločinu starém 19let. Předpokládám, že v následujícím díle se dozvím pachatele, který si připsal další oběť.

Ála1968
Ála1968
02.04.2023 3 z 5

Trošku půjdu proti proudu, mě tento díl moc nezaujal.Podle mě byl nejslabší z celé série.

Petra-1
Petra-1
17.07.2022 4 z 5

Hezký příběh a sympatické postavy.

petraj30
petraj30
25.05.2022 4 z 5

Velmi se těším na závěrečný díl. Ne proto, že by se mi hašteření sourozenců a jejich poloviček nelíbilo, ale hlavně proto, že se těším na závěrečně rozuzlení případu smrti jejich rodičů, který se táhne od úplného začátku.
Tento díl se mi velice líbil. Gabriel i Virginie byli oba skvělí, tentokrát mě ale dopalovala jejich babička a generál k tomu. Občas jsem si zasmála...Co víc si přát? Snad jen vědět, kdo je vrah. Moc pěkné.

Pedruska01
Pedruska01
18.04.2022 5 z 5

Jedná se zase o knihu, kterou jsem tu měla velmi dlouho. Zároveň jsem zjistila, že je to několikátý díl ze série, takže jsem se trochu obávala, že tam bude dost neznámých, respektive známých věcí z předchozích dílů a nebude to úplně ono. Něco malinko tam takového je, ale jen co by se za nehet vešlo. Většinou je to o tom, že se to tam řekne a čtenář pochopí nebo si udělá obrázek. Takže můžu s klidem říci, že se to může číst samostatně. V tu chvíli jsem za to byla moc ráda. :D Styl mi dost vyhovoval, četlo se to velmi rychle a dobře. Neměla jsem výhrady.
Hlavní hrdinka Virginie vůbec nebyla špatná. Holka, která se nebojí ať už velet v domácnosti, aby pomohla v chodu farmy, která se netopí v penězích anebo vyzývat jednoho muže na nebezpečný závod kvůli jisté pomstě a nenávisti. Hrdinka byla chytrá a nenechala se zastrašit, dokázala si postavit hlavu, ale samozřejmě to nebylo tak horké, jak se zdálo. Samotný soupeř umí divy. Ačkoliv neměl tolika prostoru, líbil se mi její bratránek Pierce a dokonce i její děda generál, který to leckdy dotahoval na neúnosnou hranici, ale dalo se ho prostě pochopit.
Druhý hlavní hrdina Gabriel z početné rodiny, kde tři jeho sourozenci již měli svůj vlastní příběh ve svých knihách se mi líbil. Lidé z něho udělali Anděla smrti a on se tomu nebránil. Přijal "svou" pověst a dle toho také jednal. Jenže nic není takové, jak se na začátku může zdát. Když sundal černé oblečení, ukázalo se, že to je jen chlap, který cítí velkou vinu a snaží se o mnohé - především o jistou nápravu, a to hlavně pro druhé. Rozhodně to nebyl žádný darebák, naopak měl srdce na správném místě. Bavil mě a musela jsem mu držet palce. Jeho/jejich babička byla dáma, která sice vnoučatům dala nůž na krk, ale myslela právě jen na ně a jejich štěstí, které si zasloužili. Nejdřív se mi to zdálo drsné, ale nakonec se mi dost líbila. Samozřejmě tam byly malinké narážky na další vnouče, které mě celkem dost začalo zajímat a také pan Pinter, zvláště ke konci.
Děj je protkaný počáteční nenávistí a rozumnými nebo spíše praktickými kroky, jisté obětování či záchraně druhého, jak kdo chce, a také hodně koní, dostihů a láska k těm zvířatům. Tudíž asi především čtenářky s vášní pro koně budou ještě víc nadšeny. Sledujeme dva mladé lidi, co jeden druhému nemůže přijít na jméno a ten druhý se nevzdává prvního získat.
Je to historická romantika, kde to vede od nenávisti k lásce. Tohle téma, vlastně i ta doba se mi líbí. Bavilo mě to sledovat, co se děje a kam se ten vztah posouvá a ačkoliv tohle měla být taková vycpávková kniha v mezičase, nemohla jsem jí nakonec dát z rukou. Nebylo nic, co by se mi nepozdávalo či mi vadilo, takže opravdu bez výhrad. Celkem jsem si to užila, hezky to plynulo, nedrhlo to a snad mě i mile překvapila. Škoda, že neznám předchozí díly, ale ničemu to nevadí - a vždycky se to dá napravit -, protože tohle mohu jednoznačně doporučit a nemám problém ohodnotit plným počtem. :)

kacenka6144
kacenka6144
31.01.2022 4 z 5

Čtvrtý díl byl možná o trošičku vážnější - provází ho téma smrti. Ale i tak příběh Gabriella a Virginie má svoje kouzlo. A že by nakonec došlo i na babičku?!

uminaa
uminaa
28.11.2021 4 z 5

Gabriela som mala chuť párkrát prehnúť cez koleno a dať mu na zadok, ale inak bola kniha dobrá. Celkom si užívam zápletky jednotlivých párov v sérii a aj to, že sa stretávame aj s postavami z predchádzajúcich kníh série

katkaq
katkaq
16.11.2021 3 z 5

Na Gabriela jsem byla opravdu zvědavá a nutno říct, že nezklamal. Vztah mezi ním a Virginií byl hezky vykreslený a ta malá gesta od Gabriela mě hřály u srdce i za ní. Kytičky z levandule bych si nechala líbit

Maruš.D
Maruš.D
31.03.2020 5 z 5

Za mě naprostá bomba. Řekla bych, že je to nejhezčí díl zároveň s prvním. Naprosto jsem si užívala Gabriela, závodění, popis koní, prostředí, prostě všechno. Nepřišlo mi to přitažené za vlasy jako u jiných dílů. Také se mi líbilo, že i přes to, že se tam vražda rodičů řešila, tak ne nějak zásadně. Pro mě je to hezké zpestření knihy, avšak ne hlavním tématem.
Babička Hatty mě začínala pomalu dost štvát, ale nějak jsem si to ještě nepřipouštěla. No jsem zvědavá, jak to vše dopadne. :-))

Etule
Etule
27.08.2019 4 z 5

Přiznávám, že Gabriela jsem měla ze sourozenců ráda nejméně. Ani nevím proč. Nicméně jeho příběh se mi moc líbil. Přemýšlela jsem, jak to s tím jeho nejlepším přítelem bylo. No, dalo se to čekat, ale i tak se mi odhalení líbilo. Generál a babička se mi moc líbili. :D Takoví správní starouškové. :D

cukrovka
cukrovka
27.06.2019 5 z 5

Zatím super série. Klasická romantika kde si v každém díle postupně sourozenci Sharpeovi nacházejí partnery a lásku. Také se v každém díle dovídáme něco nového z dávné tragédie rodičů a už se nemůžu dočkat, až se dozvím jak to bylo. Příjemné čtení.

michaela8804
michaela8804
13.08.2018 5 z 5

Výtečníci mě fakt baví. Všechny díly jsem doposud zvládla jedním dechem. U druhého jsme se trochu zadrhla, ale i tak se mi to moc líbilo. Příběh o Gabrielovi mě bavil, spolu s Virginií se výborně doplňovali. Překvapilo mě, jak se vyvíjel vztah babičky Hetty a generála, to jsem nečekala, že to bude jiskřit i mezi nimi. Čtenáře to donutí dočíst všechny díly. Ten s Piercem bude asi taky pořádná libovka.

Maky1711
Maky1711
26.07.2018 5 z 5

Na téhle sérii jsem se stala hodně silně závislou. Strašně mě tahle série baví , stahují si knihy na uložito, jenže problém je, že jsou některé soubory zaheslované a jejich "majitelé" mi neodepisuji na zprávy :( nevíte někdo, kde bych je mohla sehnat? ,..mimo knihovnu.

Perlivav
Perlivav
05.01.2018 5 z 5

Zatím nejlepší díl série.

alzbeta4340
alzbeta4340
26.12.2017 5 z 5

Pozor! Tahle série je silně návyková.

karamelka57
karamelka57
10.11.2017 5 z 5

podarená rodinka toto :D ..... teším sa na další diel....

moudivlacek
moudivlacek
30.10.2017 5 z 5

Další povedený díl série. Sice je jasné, že další ze sourozenců se dostane do "chomoutu", ale je tu vždy pojednání i o duši dotyčného. Gabriela jsem si velmi oblíbila.
I když se přiznám, že mě velmi zaujal konec, kdy dochází k obratu ve vyšetřování smrti rodičů. Doufám, že se to vysvětlí v příštím díle.
Na oddech je tato kniha ideální.

moonula
moonula
15.08.2017 5 z 5

Tak já teď čtu všech pět dílů naráz.Koupila jsem si je na o2 Aktive každou za 119 kč do čtečky a musím říct,že to čtu jedním rázem.Je to fakt parádní počteníčko.. Právě se chystám na Dáma nikdy neprohrává a to bude myslím už rozuzlení celé záhady..Ještě Noc po vánocích která vyjde 22.11 a to teda budu už s velkým očekáváním vyhlížet kdy přistane v mé čtečce,protože e knihy většinou vychází o něco později.. :-) Jdu na to.. :-)

EvikU.
EvikU.
08.04.2017 3 z 5

Skvělá oddechovka. Romantický čtení.

kackajh
kackajh
01.03.2017 5 z 5

Jedním slovem paráda. Další kniha co se četla skoro sama. Hezký příběh. Už mám objednané pokračování. Jo a krásnej chlap na obálce ...