Výstřel

Výstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109116/vystrel-109116.jpg 3 7 3

Thriller o atentátníkovi, který se rohodl vyměnit terče svého útoku - namísto Fidela Castra to bude J. F. Kennedy. Zápletka poměrně napínavého špionážního románu je fikcí vystavěnou na skutečných událostech ze začátku šedesátých let. Autor namíchal koktejl populárních skandálů moderních amerických dějin - defiluje tady prezident Kennedy, zvolený údajně s mocnou podporou mafie, kvůli pletkám s Marilin Monroe vydíraný CIA, zkrátka každý proti každému a všichni dohromady proti Fidelu Castrovi. Kennedy na nátlak mafie pověří CIA úkolem zbavit se kubánského vůdce. Na tuto "práci" je najat zkušený zabiják Tom Jefferson. Ten je poněkud konsternován tím, že celou akci organizuje podivuhodná trojka: JFK, CIA a mafiánský boss Giancana. Atentátník postupně proniká stále hlouběji do špíny politického zákulisí, aby se nakonec rohodl svým chlebodárcům originálně zkřížit plány: místo Castra zlikviduje Kennedyho! Tento nápad se pochopitelně nezamlouvá ani CIA, ani mafii, a tak máme rázem na scéně dalšího interesantně rozpolceného amerického hrdinu v mezní situaci: Aby mohl zastřelit prezidenta, musí setřást ze své stopy zabijáky ve službách státu i ve službách organizovaného zločinu.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Shot , 1999

ThomasRuhe
ThomasRuhe
24.01.2023 3 z 5

Kniha má atraktivní námět. Plánování atentátu na Castra a pak otočka o 180° se změnou na plán jak zabít budoucího prezidenta Kennedyho. Příběhem jsem postupoval docela pomalu. Popis je totiž vcelku rozsáhlý a vývoj událostí má jen pozvolné tempo. Konec mě překvapil, ale byl vlastně logický, pokud si nechtěl Kerr zahrát na alternativní historii. Knihu hodnotím jako dobrou.

danny_21
danny_21
16.01.2018 4 z 5

Sakra příjemné překvapení především formou, stylem, drsným jazykem a konečně po dlouhé době se assasin ( či tajný agent / nebo třeba bývalý příslušník speciálních jednotek v podobných námětech ) chová tak, jak bych čekal - nelítostně, bez výčitek, uvěřitelně a co především kvituju je absence přeslazené romance - že pane Ludlum ? K dalším pozitivům patří i atraktivní popis života playboye JFK a hlavně toho, co mohlo přecházet Dallaskému listopadu 1963. Já jsem byl spokojen, mohlo to být o něco kratší a co se týče postav chudší, ale Kerr u mě zabodoval - 80 %

kilometr
kilometr
06.03.2013 2 z 5

Fiktivní špionážní román jen v některých momentech překonává průměr.
Zbytečnější a nudnější knihu jsem letos nečetl.30%.

Philip Kerr
britská, 1956 - 2018