Vysoké Tatry - Severný Spiš, S batohom po Slovensku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtý titul z edice S batohom po Slovensku jsou Vysoké Tatry – Severný Spiš. Vysoké Tatry představují v Evropě ojedinělou koncentraci přírodních krás, za co si právem zaslouží pojmenování „miniaturní Alpy“. Na ploše 341 km2 (rozloha slovenské částičasti je 260 km2) je soustředěno téměř vše, co nabízí rozlehlý aplský masiv, snad jen vyjma ledovců. Obsah tohoto titulu tvoří především nejkrásnější pěší turistické trasy ve Vysokých Tatrách, které jsou doplněné o túry v Belianských Tatrách a na severu Spiša. Kromě popisů základních tras v nich můžete najít i výřezy turistických map s legendou k jednotlivým trasám. Samozrejmě nechybí ani jejich výškový profil, charakteristika náročnosti a časový rozvrh. Součástí průvodce jsou i všeobecné informace, základní charakteristika přírodních poměrů Vysokých Tatier a popis výchozích míst na túry. Nechybí ani registr nejvýznamnějších turistických bodů a praktické informace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251319/vysoke-tatry-severny-spis-s-batohom-251319.jpg 52
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vysoké Tatry - Severný Spiš, S batohom po Slovensku

konicekbily
05.08.2017

Moc pěkný průvodce na cesty po mých nejoblíbenějších končinách Slovenska.

R.E.M.
25.09.2015

Úžasný turistický průvodce pro cesty po Vysokých Tatrách a Pieninách. Velmi podrobné informace o pohoří, pěkné fotografie a, z mého pohledu, nejdůležitější část knihy - výborně zpracovaný seznam a popis turistických tras.
Milovníci hor tu najdou rozmanité túry ve třech stupních obtížnosti, od lehkých po těžké, od časově nenáročných půldenních procházek až po celodenní náročné túry s více než tisícimetrovým převýšením.

U každé túry - z velkorysého a obdivuhodného celkového počtu 45 túr - najdeme stručný popis trasy, výchozí a cílový bod, časový rozvrh trasy, celkové převýšení. Pod tímto stručným přehledem najdeme informaci o náročnosti a podrobný popis základní trasy, v závěru obohacený o alternativy a variace výchozího a cílového bodu, změn zpáteční cesty - opět s časovou náročností.

Navíc kniha je v praktickém kapesním vydání.

Shrnu můj dojem - průvodce je (spolu s nezbytnou mapou oblasti) skvělým "kamarádem" na cestu za krásami slovenských hor.