Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky

Krásná a úspěšná modelka se probere uprostřed noci na zamčeném hřbitově. Nejprve se domnívá, že jde o skrytou kameru nebo hloupý vtip, ale postupně jí dochází, že všechno bude asi jinak. Coby neviditelný přízrak se stane nedobrovolným svědkem vraždy generálního ředitele nadnárodní korporace. Muž je v šoku z toho, že ho zákeřně zavraždila jeho krásná mladá manželka, které naprosto důvěřoval, a proto jako duch zůstane na zemi, aby jí překazil další plány. Společně s přízrakem modelky se vypraví na svůj vlastní pohřeb. Když zde modelka spatří jeho syna Radima z prvního manželství, okamžitě se do něj osudově zamiluje. Kniha obdržela v roce 2016 cenu Miloslava Švandrlíka a stala se tak nejlepší humoristickou knihou vydanou v roce 2015....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274391/vysmata-koza-aneb-prizrak-krasne-mo-VAR-274391.jpg 3.466

Přízrak krásné modelky (1.)

Humor, Romány, Pro ženy
Vydáno:, I+D Design

Kniha Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky

Zábavná, vtipná knížka, která mi každopádně zvedla náladu. A já se těším na pokračování.

JarmilaNovotna

Velmi originální námět, výborně zpracovaný.

markéta783
22.11.2018

Skvělá knížka! Snad nad každou stránkou jsem se strašně smála jako už dlouho ne. Navíc není jenom nesmírně vtipná ale i napínavá.
Musím taky moc poděkovat paní autorce, že jsem poprvé po mnoha týdnech nešla na hřbitov za svými blízkými s očima plnýma slz, ale přistihla jsem se dokonce, že se i trošinku usmívám. Skoro jsem čekala že na mě odněkud z křoví vykoukne mluvící Koza ( modelka Laura), nebo Krajta - pan generální. Ani bych se nedivila, kdybych tam potkala hrobníka pana Kebulku. Knížka mi po téhle stránce strašně pomohla, za to velký dík.

roso.mak
12.11.2018

Bohužel, cena za nej. humoristickou knihu vypovídá akorát o tom, že se tu nic jiného nevydalo. Pokud by se nechlubili, že to je "jako těžkej humor, hele mám cenu", tak bych dala hvězd více.

Psané je to hezky, jen je to lehce překombinované a Deus ex machina se tam objevuje tolikrát, že se mu ani nevyplatí odcházet ze scény.

Allla9
02.06.2018

Potřebovala jsem se odreagovat, a to se podařilo. Knížka plná duchů mě pobavila. Jdu číst pokračování.

knihovniceS
26.03.2018

Nenáročné čtení, které mě pobavilo. Dávám 4 hvězdy za nevšední nápad. Čtenáři, který má rád "fantasmagorii" doporučuji :)

Bella1
01.02.2018

Perfektní knížka, vtipná a zábavná ! Moc jsem se nad ní nasmála.

Klárai
24.01.2018

Pro alnahu - Když už chcete shodit knížku, kterou jste patrně vůbec nečetla, tak si přečtěte aspoň anotaci. Z ní se dozvíte, že knížka začíná úplně jinak. Dále k vraždě tam sice během dalšího děje dojde, ale zavražděným je pan generální, nikoliv Lumír Mazel (teda žádnej Mázl, jak píšete). Ten, kdybyste knihu fakt četla, je jednou z hlavních postav, které procházejí celou knihou a nejde tím pádem přehlédnout. Navíc je to gay, takže z toho vyplývá, že nebude mít žádnou "milovanou" jak píšete, ale "milovaného". Já jsem na rozdíl od vás knihu fakt četla, dokonce i pokračování a moc jsem se pobavila. Teď se chystám na závěrečný díl. Jo a ten váš "Mázl" je i ve druhém díle, takže tak. (Dneska koukám, že jste svůj původní komentář značně promazala. :-) )

alnahu
24.01.2018

Dalo by se říct ,že je to přímo hřbitovní příběh.Těšila jsem se na humornou duchařinu,ale ani jsem knihu nedočetla a další díl o vysmáté krajtě číst nebudu.Kniha má pěknou obálku a pěkný citát od Exupéryho:
" Správně vidíme jen svým srdcem.
Co je důležité je očím neviditelné."
(Ano část komentáře jsem smazala ,protože jsem omylem nad Lumírem Mazlem-udělala čárku a udělala jsem z něj nechtěně Mázla- asi jsem přitom koukala na růžovou zahradu-hi,hi.Knihu jsem v žádném případě neměla v úmyslu poškodit,ale napsala jsem pouze svoje hodnocení ,každému se nemusí líbit vše. )

chanahd
20.01.2018

A já jsem se bavila. Prostě oddechovka.

knihovniceS
02.01.2018

Je to velice lehké čtení pro milovníky "fantasmagorie". Na to, že dostala cenu Švandrlíka, jsem čekala víc, proto dávám jen 3 hvězdy . Kniha nezarmoutí, ale něco tomu chybí ...

SilvieK001
15.12.2017

Velmi osvěžující kniha. Jsem moc spokojená - knihu jsem si vychutnávala - je to po dlouhé době lehké, zábavné, vtipné čtení - už se moc těším na další díly.

Vysmátáveverka
23.11.2017

Knihu jsem přečetla a pobavila de u toho dost dobře je to netradičně napsané což mě baví

Daenerys
14.11.2017

Probůh, on se chystá i třetí díl?! Zachraňte se, kdo můžete!

KarelVrchni
21.09.2017

Knihu jsem si s chutí přečetl. Krásně se čte a děj vás tak chytne, že ji chcete přečíst bez přestávky do úplného konce. Za sebe mohu jen doporučit.

Ciarra
20.09.2017odpad!

Pardon, ale hrozná slátanina...

Ivetma
24.08.2017

Kniha mě bohužel trochu zklamala. Ne že bych se nezasmála, ale pořád jsem očekávala něco víc. Jako oddechové počtení určitě doporučuji, jen od toho nečekejte žádnou bombu jako já.

AnetaHr
31.05.2017

Uzasna kniha, zajimavy dej a velice vtipne pasaze. Hodne jsem myslela na autorku, jak ji mohl vubec napadnout takovy pribeh. Řadím do svych nejlepsich knih.

LucieRej
29.05.2017

Bezvadná, humorná kniha v netradiční prostředí a se zajímavým dějem. Moc mě bavilo.

TerkaM
25.05.2017

Páni! Tak ten konec neskutečně překvapil! Vážně jsem ani trochu nečekala, že Laura se nemůže dostat ze hřbitova kvůli tomuhle.

Obecně jsem nečekala, že to bude tak, jak to dopadlo a celou dobu jsem nad řešením uvažovala - no těším se na pokračování, to každopádně, ale až později. :) V každém případě byl ten konec suprový! A nejen on, ale i celá kniha mě bavila a smála jsem se u ní - hlavně inteligenci brunetky, ex manželce pana generálního, ta byla přímo k popukání.

Laura byla též naivní, ale vzhledem k tomu, že byla mladá... navzdory té naivitě mi připadalo, že to má v hlavě víc srovnané než brunetka/zlatokopka s její kamarádkou.

Myslím, že vám knihu s klidným svědomím mohu doporučit. S Laurou, s Radimem, s panem Kebulkou, s profesorkou Mrkvičkovou ani s panem generálním se rozhodně nudit nebudete. :)

ŠtěpánkaH.
08.04.2017

Skvělé čtení, které zaručeně zvedne náladu. Za mne prostě pecka :o) Kvituji s povděkem další pokračování!

petrakočárová
05.04.2017

Knížka se skvěle četla, má spád a je plná nečekaných zvratů. Moc se mi líbila.

myshak
31.03.2017

Mě tato kniha teda vůbec nenadchla. Koupila jsem ji a tu druhou jen díky recenzím, jak ji všichni chválily ale nechápu proč. Začátek byl skutečně dobrý ale od středu se prostě už nic zajímavého neudálo a furt se to točilo jen kolem jedné věci. Knihu jsem ani nedočetla a druhou jsem číst ani nezačala... Ale samozřejmě je to věc názoru a o vkusu čtenáře :)

daniela6749
31.03.2017

Zábavné čtení, které je humorné i napínavé. Spojení tajemna a duchařiny s přítomností se moc povedlo. Tato tématika od českých autorů není moc obvyklá, většinou hledám zahraniční autory, ale knížka se moc povedla. Mám ráda "pohádky" pro dospělé. Knížku doporučuji i svým kamarádkám, je to zábavné a oddychové čtení.

Ajtakrajta
15.03.2017

Ojojoj. Porotci ceny Miloslava Švandrlíka asi neměli moc velký výběr, když vybrali tohle. Někdy je snad lepší cenu neudělit. Ovšem proti gustu žádný dišputát. Každý máme rádi jiný humor.

Vlasta155
06.03.2017

Knížku mi doporučila kolegyně z práce, že jí má trvale na nočním stolku společně se Saturninem a Poslední aristokratkou, jakožto osvědčený vyprošťovák z depresí. A musím přiznat, že měla pravdu. Je to moc příjemné a originální počtení. Svérázný humor, svižný příběh bez hluchých míst, dobře napsané dialogy. Člověk nemá čas se nudit, pořád se něco děje a nikdy neodhadnete, co bude následovat. Hlavní postavy jsem si zamilovala hned od začátku, hlavně pana generálního, Lauru a přízrak bývalého kouzelníka.
Je to první knížka, co jsem od autorky četla a určitě si seženu pokračování.

Daenerys
02.03.2017

Anotace vyhlížela tak slibně... k tomu zdejší pochvalné komentáře spolu s poměrně vysokým hodnocením... A pak? Horko těžko jsem dočetla, ale cítím hořké zklamání.
Celkem těžko se mi píše i komentář, protože se mi hlavou stále dokola honí otázka: Co to k čertu vlastně bylo? Dobrá, autorce rozhodně nechybí fantazie, ledacos v knize čtenáře možná překvapí, ale žel to nebude na poli děje, protože ten, až na celkem slušně rozjetý začátek, nějak moc v průběhu knihy nepokročí... všechno se to mrcasí tak nějak na místě. Pokusy o vtip vyznívají spíš jalově - alespoň tedy pro mě, zřejmě nesdílím místní druh smyslu pro humor, neboť nedokážu najít snad žádné místo, kde bych měla chuť se nahlas upřímně zasmát! A stále se opakující odstavce popisující zamilování ústřední dvojice jsem musela cíleně přeskakovat, neb ve mě vzbuzovaly pocity trapnosti víc než cokoli jiného.
Celé je to takové plytké, dobro je dobré a zlo zlé... Hmm, čekala jsem více!
Hvězdičky dávám za originalitu.

monushka
31.12.2016

U této knihy jsem strávila pár pěkných večerů. Už se těším, až si přečtu pokračování :)

nefernefer
10.12.2016

Jeden z oblíbených námětů, které většinou nezklamou - láska je silnější než smrt. A navíc kniha oceněná Cenou Miroslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu roku 2015. Tak jsem neodolala. Bohužel jsem možná čekala trochu něco jiného. Obálka mě asi měla varovat, v tomto případě totiž přesně koresponduje s obsahem. Je to červená knihovna ze hřbitova. Není to úplně špatné, celkem dobře se to čte, taková oddechovka na víkend. Ale nezasmála jsem se ani jednou a hlavní hrdinka mi přišla naprosto vypatlaná. Kdyby se toho chopil pan Troška, zajisté bychom měli další kasovní trhák. Nejspíš v roce 2015 nic lepšího nevyšlo.

Hara
30.11.2016

Knížku jsem přečetla jedním dechem, protože vás nenechá aby jste ji odložili . Ale opravdu se nedá číst v čekárně u lékaře a nebo ve veřejných prostředcích :) Musíte se v jednom kuse smát . Už mám objednané druhé pokračování a nemůžu se dočkat . Vřele všem doporučuji a děkuji autorce za krásné odreagování od běžných starostí .