Vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/826/bmid_vysetrovaci-komise-0br-826.jpg 4 207 30

Vynikající žokej Kelly Hughes dojede v důležitém dostihu až druhý za naprostým outsiderem. Dobře ví, že to byla jen náhoda, ale kdosi se postará o to, aby se případ dostal před vyšetřovací komisi Jockey Clubu. Obviněný Hughes a trenér Cranfield mohou jen s hrůzou přihlížet, jak se proti nim kupí jeden podvržený důkaz za druhým. Komise jim odebere licenci a zdá se, že pro oba život vlastně skončil - v dostihovém sportu už nemají šanci. Jenže Kelly Hughes se nevzdává, hodlá všem dokázat svou nevinu a získat zpátky licenci pro sebe i pro Cranfielda. Stopa ho zavede až mezi nejvýše postavené členy aristokratického Jockey Clubu, kteří před světem pečlivě skrývají skandální a dekadentní tajemství. Jak souvisí jejich pokleslé choutky s Hughesovým falešným obviněním? Může Kelly věřit půvabné Robertě, dceři trenéra Cranfielda, že mu nabízí nezištnou pomoc - a snad i něco víc? Brzy se mu krutě potvrdí, že ve svém pátrání míří správným směrem. Unikne jen o vlásek jisté smrti, když se ho někdo pokusí otrávit a jeho auto na přejezdu smete vlak... Známý román Vyšetřovací komise je zasazen do populárního a vzrušujícího prostředí dostihových závodů a dokazuje, že dílo klasika thrilleru DICKA FRANCISE stále nestárne.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Nejlíp napsaná kniha

simona8022
simona8022
15.01.2023 5 z 5

Kdo ví, co od Francise čekat, nezklame se. Velmi čtivé.

Noisette73
Noisette73
08.08.2022 4 z 5

Tato kniha byla Francisova slabší, vyšetřovalo se zde až příliš.

Kedar68
Kedar68
07.07.2022 5 z 5

Dick Francis a dostihove prostředi to je jistota dobré volby.

soukroma
soukroma
14.12.2021 5 z 5

Líbilo, velmi: napínavé, přiměřeně postav, typicky uvěřitelný hrdina, který pátral na vlastní pěst (a na úkor vlastního zdraví), kdo měl zájem o jeho diskreditaci v dostihovém sportu, což ho stálo licenci. Velmi důkladný a zajímavý popis zákulisí vyšetřování a rozhodování přestupků trenérů či žokejů v Británii. A nechyběla ani romantická linka - trochu zamilovaně napravená krásná snobka.

Rade
Rade
31.05.2021 3 z 5

Tentokrát poněkud slabší Francis, ani těch koní tu tentokrát moc není, pravda, stále se jedná o dobře popsané dostihové prostředí tehdejší doby, za to plus. Přece jen je ale znát, že jde již o skoro padesát let starou detektivku, trochu zklamala i zápletka, to hrozné tajemství se mi z dnešního pohledu nezdálo tak hrozné …

Překlad mi trochu pokulhával, stále se tu někdo křenil, brady se vysunovaly - až jsem se lekla, že by takto překládala moje oblíbenkyně paní Moserová; ne, naštěstí ne, četla jsem stařičké, poněkud už salátové vydání z roku 1977. I to šedé nezřetelné, těžko čitelné písmo taky k čtenářskému komfortu nepřispělo, aspoň pro moje trochu opotřebované oči…

tlapiczka
tlapiczka
22.03.2021 4 z 5

Ubírám jednu hvězdičku za to, že prvních 100 stran se nic napínavého neděje, tady vnímám rozdíl oproti jiným knihám od Dicka Francise, které obvykle bývají napínavé hned od prvních stran.

Péťa1950
Péťa1950
12.11.2020 5 z 5

Klasický Dick Francis. Dostihové prostředí, ohrožený hlavní hrdina a nahlédnutí do korupce ve sportu. Jak jsou vyšetřovací komise úplatné. Podle mě to platí obecně, nejen ve sportu. Čtivé, napínavé, jak je u autora zvykem.

BooksLoverAnn8
BooksLoverAnn8
28.08.2020 5 z 5

Nemám co dodat...
další knížka od Dicka Francise, která mě nezklamala.
Hlavní hrdina mi opět moc sedl, děj byl napínavý a dramatický.
Moc doporučuji!

Greenfingers
Greenfingers
16.05.2020 5 z 5

Milovníkům napětí a dramatických scén může připadat, že dostihový sport není zrovna tím místem, kde by se odehrávala nějaká zapeklitá dramata. O opaku se nás dlouhá léta snažil s úspěchem přesvědčit Dick Francis. Sám byl původně žokejem, takže prostředí dostihů dobře zná.
Jeho romány, a Vyšetřovací komise není výjimkou, mají spád, napětí, gradaci a navíc se vždy něco dozvíme o koních a lidem kolem nich.

cosmos
cosmos
26.05.2019 5 z 5

Ještě mne žádná kniha od tohoto autora nezklamala

pingu1
pingu1
03.03.2019 5 z 5

Můj oblíbený autor, který nikdy nezklame :-) Pěkné, čtivé, napínavé :-)

Joyce24
Joyce24
08.07.2018 4 z 5

Příjemná anglická detektivka z dostihového prostředí. Je možné napsat dobrý detektivní příběh i bez přílišné dávky násilí.

verense
verense
17.04.2018 4 z 5

Opět pěkná detektivka, čtivě napsaná, hlavní hrdina sympaťák, který má všech pět pohromadě, ale přitom to není žádný nezničitelný superman. Další pohled do rozmanitého zákulisí dostihového sportu, kde o zločinné úmysly rozhodně není taková nouze, jak by si nezúčastněný pozorovatel myslel. Osobně ubírám jednu hvězdu za scénu v Cranfieldově domě, které mně příliš nesedla, a kdyby to šlo, tak půl hvězdy za to "skandální a dekadentní tajemství", které v době vydání knihy jistě působilo rozruch, ale dnešní ho čtenáře vyvede z rovnováhy už jen těžko. 3,5*

encyklopedie
encyklopedie
16.04.2018 5 z 5

...další návrat po létech do dostihového prostředí /dal jsem si za úkol zemřít, až potom, co znovu přečtu všechny Francisovky/
Perfektní překlad J.Moserové-Davidové

Vidlička
Vidlička
04.12.2017 5 z 5

V podstatě se tam ani "moc neděje", ale hrdina dokáže typicky a klasicky francisovsky jenom z pouhého pozorování a uvažování vyřešit celý případ. Autor umí fantasticky popisovat osoby a vyvozovat z toho naprosto přesné závěry. Úžasná práce jako vždycky!

Disease
Disease
18.09.2017 4 z 5

Hutný raný Francis, co víc o tom napsat...

kilometr
kilometr
07.09.2017 2 z 5

Můj oblíbený autor,ke kterému se vždy jednou za čas rád vrátím.Touto knihou jsem si doufám vybral jeho dílo nejslabší a příště doufám,že se užijeme více,neboť závěr byl utrpením a dočetl jsem to jen proto,že mám Vaše knihy v oblibě,milý pane Francisi.30%.

denča1000
denča1000
13.05.2017 2 z 5

Zatím první díl od tohoto autora, který mě nějak zvlášť nezaujal a dlouho jsem se do knihy začítala a teprve až konec byl napínavý a čtivý. Na druhou stranu je to díl oproti jiným, hodně blíže dostihovému zákulisí a dění. Řekla bych, že tenhle díl je spíše jeden z těch oddychovějších.