Vyšehrad

Vyšehrad https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376889/bmid_vysehrad-0CS-376889.JPG 5 2 2

Obrazová i textová část jsou jakýmsi průvodcem po Vyšehradě. Text je zde v češtině, němčině, angličtině a ruštině.

RMarkéta
05.01.2022 5 z 5

Ano, obrazová část je krásná a dobře nafocená. Dnes by tento šikovný průvodce vypadal trošku jinak. Mě to ale vůbec nevadí. Na Vyšehrad chodím pravidelně v jakékoliv roční době. Zapaluji svíčky mým oblíbencům (Gollová, Burian, Němcová, Mácha, Čapek). Ale i ti ostatní, co tu odpočívají v pokoji, si zaslouží, aby se na ně nezapomnělo. Vyšehrad má samozřejmě neopakovatelné kouzlo a atmosféru. Úplně chápu, proč si ho kněžna Libuše vybrala a odkud věštila Praze, že její sláva hvězd se bude dotýkati. Věděla moc dobře, co dělá. Vyšehrad vyhledávají lidé vnímající energie a i milovnící paranormálních jevů. Stačí jít kolem rotundy k menhiru nebo Zardanovu kameni a nebo si to tady prošlapat celé. Zbytek si otestujte sami. Pokud jste schopni na chvilku vypnout mozek a řídit se jinými smysly. :-) Zjistíte, že po takové milé procházce,jste jako znovuzrození a máte dobité baterky. Vím, o čem mluvím. O Vyšehradu taky koluje mnoho legend a pověstí. Jedna říká, že, kdo sem zavítá v den, kdy má být úplněk a vysloví své přání, tomu se do roka splní. Ještě jsem to teda nezkoušela. Ale kdo ví? Třeba na tom něco bude. Vždyť Vyšehrad a stará Praha je magické místo.

Damato
19.10.2018 5 z 5

Tak hlavně ta obrazová část je moc krásná, Vyšehrad a Slavín jsou prostě mystická místa , která by měla každému z nás připomenout naši historii. A pokud jste zažili to co já a procházeli jste se po Vyšehradě před půlnocí a z hradeb koukali na osvětlenou Prahu, Hrad a temnou Vltavu, tak víte, jak tajemný dokáže Vyšehrad být. Na druhou stranu jsem se po zdejších cestách procházela v rozpuku jara, kdy všechno kvetlo, sluníčko se smálo na všechno a na všechny a Vyšehrad se snad smál se sluníčkem - pohoda a o tajemnosti ani zmínka. Prostě, tohle místo miluji a budu se tam pořád vracet , pořád.