Výpravy opačným směrem

Výbor z autorových vědeckofantas­tických povídek, v nichž tvůrce se smyslem pro psychologii člověka postihuje s nevšední vynalézavostí reálné problémy současné civilizace, přičemž vědecké objevy jsou jen kataly­zátorem, který vede k zamyšlení nad stavem společnosti a nad její budoucností.

1. vydání

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20032/vypravy-opacnym-smerem-20032.jpg 4.215
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno · Mladá fronta

Kniha Výpravy opačným směrem

marlowe
28.08.2016

Najednou (po letech) už jsme si s Josefem Nesvadbou neměli co říci. Z některých povídek čouhá dobová poplatnost, z jiných příliš mnoho hlušiny, teze přebíjejí příběh.
Nebýt nostalgických vzpomínek, počet hvězd bych ještě pokrátil!

hynzek
07.05.2016

Některé povídky brilantní (Ztracená tvář, Anděl posledního soudu, Výprava opačným směrem), jiné slabší, příliš psychologizující. Opakující se motivy: předurčení, tajné vynálezy, emigranti. Traktát o vlastnostech člověka napsaný formou sci-fi.

joseph
24.10.2012

Moc dobrá knížka,táke jsem četl mnohokrát a stále se k ní vracím,skvělé povídky,např.Mordair,nevím,jak to vidí jiní čtenáři v záplavě různých sci fi knížek a třeba filmů,ale mně vychází tahle kniha nejlépe.a vůbec všechny knihy od pana Nesvadby,mám k němu velkou ůctu a vážím si ho.

Josef Nesvadba
česká, 1926 - 2005

všechny knihy autora

Kniha Výpravy opačným směrem je v