Vyprávění o svátostech

Vyprávění o svátostech https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424932/mid_vypraveni-o-svatostech-qOp-424932.jpg 5 6 2

Text o jednotlivých svátostech církve nabízí podněty k duchovnímu životu. Opírá se o předchozí zkušenost klasiků spirituální teologie. Jde o praktické uchopení tématu.

Achillesaželva
Achillesaželva
25.03.2024 5 z 5

Absolutní souhlas s komentářem od @archandelka. Otec Michal je prostě The Best! Kdo ho zná osobně, snáze pochopí jednak jeho myšlenky a jednak jeho úžasný jazyk (po jehož kodifikaci Ústavem pro jazyk český stále volám :-)
"proobjímat", "promilovat", "prodotýkat" ... to je prostě Altrichtrovština jaksepatří! Pět hvězd, nelze jinak.

archandelka
archandelka
20.08.2021 4 z 5

Na Michala Altrichtera překvapivě srozumitelné :-)
Stále u něj platí to stejné. Kdybych jej neznala osobně, asi bych to nečetla, ale tím, že s ním mám poměrně intenzivní osobní zkušenost, těším se z toho, že i v této knize jsem si našla perličky, nad kterými stojí za to rozjímat a pamatovat si je. Jinak je kniha jako obvykle plná jeho hluboké duchovní moudrosti, nečekaných jazykových obratů, a citací nejrůznějších církevních osobností.
"Odevzdává-li se mi milující osoba, neříkám jí Ne."
"Žena je milována ušima - bez krásného slova je neproobjimatelná, slovo s tělem vytvářejí jednotu."
"Bytostně prahnu po totálně spolehlivém obejmutí - ne že něco cítím, ale že to Kristus říká."
"Pokud by Bůh věděl o něčem dokonalejším, nabídl by nám to."