Na nepřítele

Nómové s napětím očekávají Jasný úsvit nových zítřků. Jenže s jasnými úsvity je obvykle ta potíž, že po nich následují zamračené dny. A s deštěm. Život vně Obchodu je o hodně studenější, než si to deset centimetrů vysocí nómové představovali. A taky tam nejsou žádné zdi... celé je to velmi znepokojující. Přesto, nómové se ve své novém domově – opuštěném lomu – postupně zabydlují. Ale jen do té doby, než se objeví oznámení, že lom bude znovu otevřen. Je jasné, že pak přijdou lidé a začnou dělat nepořádek (jako obvykle). Tentokrát se s nimi nómové chystají bojovat – pokud se jim podaří oživit záhadného draka v hoře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59012/na-nepritele.jpg 4281

Vyprávění o Nomech 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Talpress

Diggers, 1991

Kniha Na nepřítele

jirijanovotny

Druhý díl nomské trilogie byl znatelně slabší, i přes to jde o skvělé dílo, které si opět dělá legraci z náboženství a lidské hlouposti tím krásným, nevinným způsobem.

niki-chan
20.05.2021

Zábavné čtení, pozor na Jekuba :D

Hobo
14.03.2021

Bezva zábava.

katerina7986
02.03.2021

Knížka o Nomech mě opravdu nebavila. Dočetla jsem jí, ale s velkým přemáháním.
Jiné knížky od autora super, ale tohle ne

Dave_Jame
22.01.2021

Nomové podruhé.
Po dočtení celé série považuji druhý díl osobně za nejslabší. Není to tak ani charakterem postav a stylem psaní, spíše jak působí některé náměty. Trochu mi v něm schází více kontrastu mezi velkým a malým světem.

petr_
28.11.2020

Na Nomech je zábavné, jak chápou mnoho věcí jinak, a jsou tak typickou ukázkou babylonského zmatení jazyků. Proto se mi nejvíc líbila scéna, kdy Nomové malují příkazové a zákazové cedule, aby odradili vetřelce od zabrání lomu. Zatímco pro nás jsou cedule běžnou částí života, tak Nomové jim dávali velký význam, třebaže jejich obsah plně nechápali. Typickou ukázkou je cedule "Na silnici se pracuje", z předešlého dílu.

laepus
05.12.2019

Trošku kopírování prvního dílu - někde nómové jsou (místo Obchodu teď v lomu) a kvůli lidem musí místo opustit a na útěk si vezmou dopravní prostředek (předtím auto, teď bagr - což je zřejmé už z titulního obrázku). Narozdíl od prvního dílu je ale tento ještě na svém konci více otevřený a vyvolává spoustu otázek, co se vlastně stalo a jak to celé dopadne... Humor zůstává jemný pratchettovský, občas proložený hlubokou myšlenkou s filozofickým přesahem - takže spokojenost. Ne nadšení, ale spokojenost.

StriderCZ
28.10.2019

Kniha navazující na předchozí dobrodružství (Na cestu). Milý odklon od zaběhnutého univerza Zeměplochy. Laskavý britský humor samozřejmostí.