Výpověď otce McGreevyho

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Baladický vesnický román se zajímavou zápletkou od irského autora se odehrává převážně za druhé světové války v Irsku, v odlehlém koutě hrabství Kerry. Autor rozvíjí v zápiscích starého kněze dramatický příběh obyvatel malé venkovské farnosti, vesnice, těžce postižené svou odloučeností od okolního světa. Trápení venkovanů začne jedné kruté zimy, kdy v izolované zasněžené vesnici začaly náhle umírat na neznámou chorobu všechny místní ženy, zůstali jen děti a muži. Tím ale neštěstí vesnice teprve začíná, následující rok ohrožuje zbylé obyvatele z mnoha stran další nebezpečí a vrcholí tragédií, jejímž důsledkem je zkáza celé vesnice. V sugestivním příběhu líčí autor působivě atmosféru tehdejšího irského venkova a na pozadí hrozící zkázy dává čtenáři nahlédnout do závažných společenských problémů té doby, jako je rozklad tradičního způsobu vesnického života, jeho zvyklostí na jedné straně a na druhé sílící předsudky vůči obyvatelům měst a hlavně Angličanům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97038/vypoved-otce-mcgreevyho-Hme-97038.jpg 4.46
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Volvox Globator
Orig. název

The Deposition of Father McGreevy, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Výpověď otce McGreevyho

Přidat komentář
Mayaku
23. listopadu

#sheeptoo. Nevím, jak to ty irské romány dělají, že velká část z nich je naprosto deprimující čtivo zanechávající po sobě nepříjemnou pachuť. Tahle kniha je nepříjemná, depresivní a zdlouhavá - na to, že má jen 224 stran, jsem se s ní hmoždila dost dlouho. Nicméně, abych tady jen neplila jed, velmi oceňuji poznámkový aparát na konci knihy, který pro mě byl mnohem zajímavější, než celý děj, a člověk se z něj může dozvědět mnoho zajímavostí z irských kulturních, historických i společenských reálií.

ladyfromskye
22.06.2015

Z knížky jsem nakonec byla hodně zklamaná, zdálo se mi, že její fabule není příliš soudržná a promyšlená. Možná jsem rovněž čekala něco trošku jiného. Každopádně po hodinách přemýšlení jsem se nakonec rozhodla hodnocení o hvězdičku zvýšit. Koneckonců, nějaké to poselství o Irsku přeci jen předala. Ale znovu ji číst nebudu.


Doporučujeme

Panenky z ráje
Panenky z ráje
Hold Katalánsku
Hold Katalánsku
Tekutý písek
Tekutý písek
Noční vlak do Lisabonu
Noční vlak do Lisabonu

Štítky

Irsko irská literatura

Autor a jeho další knihy

Brian O’Doherty
irská, 1928

Kniha Výpověď otce McGreevyho je v

Přečtených10x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x