Výpověď

Výpověď https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443163/bmid_vypoved-Duv-443163.jpeg 4 1109 254

Pracovat pro hotelového magnáta Prestona Parkera není žádný med, a když Tara nastoupila jako jeho asistentka, nikdo nevěřil, že vydrží déle než dva měsíce, protože dvacet lidí před ní skončilo ještě mnohem dřív. Po dvou letech má však i ona arogantního tyrana plné zuby a usoudí, že je nejvyšší čas podat výpověď. Šéf jí však dopis vrátil se svým typickým sexy úšklebkem a poradil jí, aby si pořádně přečetla svoji pracovní smlouvu. Tara si teď uvědomuje, že pokud nenafinguje vlastní smrt, neotráví Parkera nebo se jí nepodaří vyjednat změnu v té nemožné smlouvě, uvízla navždy s tím nejnafoukanějším a nejbezcitnějším šéfem v New Yorku. Jenže pak jí Parker jednou večer zavolá, protože se ocitne v nouzové situaci...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Baronet

Two Weeks Notice , 2018

Radka1727
Radka1727
21.01.2021 5 z 5

Hezká oddechovka.... hned od začátku je jasné, že pod drsnou slupkou náročného šéfa, co se chová jako zmetek, je fajn chlap, který zachrání svojí "Popelku" a ta mu na oplátku změní život......... jen dost dlouho trvalo, než se ze žabáka stal princ.

anna7852
anna7852
19.01.2021 5 z 5

Tak tady jsem se hodně nasmála,velmi příjemné čtení :-)

NewKiddo
NewKiddo
17.01.2021 4 z 5

Knihu jsem měla rychle přečtenou. Zasmála jsem se a celkový příběhu se mi líbil. Není to nic extra, ale knížku jsem si užila.

genikuxik
genikuxik
14.01.2021 5 z 5

Směju se ještě teď. Knížka není vhodná do autobusu - alespoň teda pro mě. Vzhledem k tomu, že jsem občas vyprskla smíchy, a to v téhle covidové době není žádoucí :D. Tak dlouho už jsem se u knihy nepobavila, takže za mě rozhodně 5/5.

Pedruska01
Pedruska01
11.01.2021 5 z 5

Kniha se naprosto skvěle četla a bohužel až moc rychle - pokud by mi nevyhrožovali hodiny, že musím spát, tak jsem jí dala na jeden zátah. Bylo to moje první setkání s autorkou a rozhodně nebylo poslední. Píše výborně a dokonce téma, které se zdá tak profláklé, alespoň pro mě dokázala něčím ozvláštnit a pozvednout. Užívala jsem si to a moc se mi to líbilo. Rozhodně se tohle povedlo.
Hlavní hrdinku Taru jsem si oblíbila hned od první stránky, neměla jsem s ní nejmenší problém, právě naopak mě spíš dokázala překvapit, jakou má výdrž a nervy z ocele. Hrozně mě bavilo sledovat, jak ztrácí trpělivost se svým šéfem, i když je to možná škodolibé. Musím uznat, že ušla dlouhou a vlastně dobrou cestu, přestože jí pod nohy pořád házeli klacky.
Pan s dvojím P - Preston Parker a druhý hlavní hrdina, debilní šéf, mě bavil, byl to parchant, ale získal si mé srdce poměrně brzo. Byl to vážně blázen, ale měla jsem ho ráda. I tady bylo fajn, jak se rozčiloval, když mu Tara svým jehlovým podpatkem poškádlila kuří oko. Tyhle dohady a škádlení mě prostě ohromně baví. :D Ten chlap byl všechno možné, ale měl dobré srdce. A to se projevilo hned několikrát, v různých situacích. Možná mě mrzí, že jeho minulost nebyla víc probrána, nejvíc kvůli jeho bratrovi, ale žádnou vrásku to na celkovém pohledu nedělá. Skvěle se "popral" s Violet.
Ti dva dohromady mě hrozně bavili a opravdu se doplňovali. Připadali mi jako dva kusy skládačky, které přeci jenom do sebe zapadnou, a to dokonale. Člověk má nutkání jim to prostě přát a usmívá se nad tím jak pitomeček. Bavilo mě jejich kočkování, které bylo různorodé. Pracovní či intimní.
Tahle kniha se mi moc líbila, bavila mě, byla věrohodná, neskutečně čtivá, nebyla přitažená za vlasy, jak některé podobné příběhy umí. Romantiky tak akorát, nic přeslazeného, že by trnuly zuby a ani sex nebyl vůbec přehnaný, kniha měla spád, příjemné tempo, žádná hluchá nebo slabá místa, byla vtipná - oceňuji všechny body. Milá oddechovka. Taky musím pochválit epilog - žádné zatracené klišé.
Vážně, tohle se povedlo a já se těším, až se s autorkou znovu shledám. Tohle musím prostě doporučit pro každou romantickou duši jako jsem já a samozřejmě musím ohodnotit stejným počtem, jako mají hotely pana PP. :)

Hildasbooks
Hildasbooks
05.01.2021 3 z 5

Po Turbulenci jsem měla velká očekávání. Bohužel marně. Knížku jsem měla rychle přečtenou, protože je psaná velmi svižně. Jen to zkrátka nebylo úplně ono.
Příběh se mi z hlavy vykouřil hned, jak jsem knihu zavřela.

Přesto to považuji za fajn oddechovku. Jediné, co mi vadí a bylo to tak i v případě Turbulence, že paní překladatelka se občas trochu utrhne ze řetězu a některá spojení a pojmenování mi dost nesedí. Oceňuji, že chce být originální, ale někdy to opravdu skřípe.

Ale je to fajn knížka na klidný večer, kdy si chcete odpočinout.

ElaMi
ElaMi
04.01.2021 4 z 5

Moja prvá kniha od tejto autorky a musím povedať, že určite nie je posledná. Pri týchto knihách viete už dopredu ako sa dej bude vyvíjať, niekedy dokonca trafíte aj celú zápletku, ak máte kníh prečítaných viac. No tu ma autorka príjemne prekvapila tým ako čo sa v knihe dialo. Takže ak vás zaujme rovnako ako mňa, je prečítaná behom jedného dňa, niekedy aj so zatajeným dychom. Takže už sa neviem dočkať , keď sa dostanem k ďalšiemu autorkinmu dielu.

adela_02
adela_02
24.12.2020

Čekala jsem, že bude stejně dobrá jako Turbulence. Není ani tak z poloviny dobrá. Čtení se táhlo a upřímně jsem ji dočetla, protože nemám ráda nedotčené knihy.

lihate
lihate
23.12.2020 5 z 5

Je to kniha s jedním z nejsilnějších příběhů, které jsem za poslední dobu četla. Ano, je to nehorázné klišé, ten typ příběhu, kdy se bohatý, sexy a arogantní debil zamiluje do chudé, hodné a celkem nudné slečny, které zachrání její existenci a ona mu za to změní život. Akorát že tady je to senzačně napsané, a má to jisté události navíc a přidanou hodnotu tím, že oba jsou inteligentní, mají smysl pro humor a sarkasmus a nejsou až tak moc naivní. Jak tu někdo psal níže, je to kniha kterou když otevřete nejde přestat číst. Za poslední čtyři dny jsem přečetla Výpověď i Turbulenci, skoro jedním dechem a musím říct, že se autorka zařadila mezi mé nejoblíbenější.

Anniee
Anniee
16.12.2020 4 z 5

Krásný, krásný, krásný klišé. Bohatý, arogantní a nádherný šéf versus chytrá, sarkastická a nádherná asistentka. Většinu knihy doslova versus, díky čemuž si mě samozřejmě získala.

Jediné, co bych opravdu vytkla, je jazyk, u kterého jsem se občas zasekla a říkala si “tak tohle ne”. Některá slovní spojení proste vůbec neseděla a bodala do oči. Ale je to oddychovka, kterou sjedete za jeden den, takže tohle vás ve finále ani moc mrzet nebude.

Ludmila02
Ludmila02
11.12.2020 5 z 5

Opravdu výborná kniha, vřele doporučuji.

katika79
katika79
09.12.2020 5 z 5

Kniha plná humoru a romantiky :)

JanuldaN
JanuldaN
07.12.2020 3 z 5

Kniha přečtena za jeden večer - nešla odložit :-) Ústřední postavy sympatické, uvěřitelné. Ideální čtení, když se vám vůbec nechce přemýšlet a potřebujete se pobavit, odreagovat. Příběh odsýpá.

Arsi007
Arsi007
25.11.2020 4 z 5

Zápletka není nijak originální, zato povahy obou hlavních aktérů jsou příjemnou změnou, co se týče žánru. Oba jsou sympatičtí, dialogy jsou uvěřitelné, ale mám tu jedno velké ale. Erotické scény byly těžký průměr. Věřím, že to bylo kvůli nešťastnému překladu, kdy slova jako ,,fr*da" a ,,štěr*ina" vás při čtení tak praští přes oči, že máte chuť knihu zavřít. Čeština je krásný, tvárný jazyk ale tohle prostě ne, ne a ne!! Překladatelka je stejná jako u Turbulence a tam to taky chvílemi bylo peklo takže počítám, že bude problém tady. Moc erotických scén tu ale celkově nebylo takže se to dalo vydržet. Ve svém žánru určitě lehký nadprůměr.

IG: @hanybooks

knihomolka78
knihomolka78
11.11.2020 4 z 5

Absurdní situace - nemáte na nájem ani na jídlo, snídani si pravidelně kradete v luxusním hotelu a najednou vrazíte do nadpozemsky krásného, nechutně bohatého sexy chlapa, který místo toho, aby zavolal policii, že jste ho okradla, Vám dá sakra dobře placenou práci. Myslím, že kdyby Tara ten den věděla, jak úžasný bude její šéf, tak se raději nechá zavřít.
Tara byla přesně ten typ asistentky, kterou by chtěl mít ve své firmě každý šéf – velmi schopná a ještě krásná. Preston naopak přesně ten typ šéfa, kterého si žádný zaměstnanec nepřeje – velmi náročný a ještě arogantní. To Tara pocítila opravdu tvrdě, protože jí svým úkolováním prakticky znemožnil veškerý soukromý život. (Trošku mi to připomínalo film Ďábel nosí Pradu.)
Přestože byl Preston arogantní, bezcitný a skoro pořád se choval jako kretén, užívala jsem si kapitoly, kdy si s Tarou dělali naschvály. A i když se zdálo, že nemá žádné srdce, bylo hezké, jak se mu Tara postupně dostávala pod kůži, a nakonec tam to srdce někde našla. Líbilo se mi také, jak dlouho byl schopen své city kočírovat, protože Božský bastard (C. Lauren) by tak dlouho hubu nesušil a do těch kalhotek by se dostal mnohem dřív. Tady nebyly sexuální scény tak přehnané jak v Božském bastardovi. Preston byl blbec, ale když vyšlo najevo, co všechno zařizoval, dost mě to překvapilo a trošku obměkčilo.
Zábavná a vtipná, místy absurdní a úsměvná, ale čtivá oddechovka.

Osice
Osice
10.11.2020 3 z 5

Abych se trochu odreagovala od francouzského intelektuálního prostředí (Sedmá funkce jazyka), šáhla jsem po knize z kategorie romány pro ženy, jimž se normálně obloukem vyhýbám. Rozhodla obálka a vtipná ukázka. Jak se ukázalo, vtipná ukázka byla to nejvtipnější, co mi mohla kniha nabídnout. Nadpozemsky atraktivní šéf, který se chová jako tyran a schopná nádherná asistentka, kterou by chtěl mít ve své firmě každý šéf. No, co jsem asi tak čekala, že dostanu? Proč musí být milostné romány, tak průhledné a proč se to v nich hemží sexy postavami? Proč nemůžou být spíš jako kniha Jeden den (zatím nejlepší milostný román, jaký jsem četla)? Četla jsem v originále, tak jsem si aspoň procvičila angličtinu:-)

Přidávám hvězdičku za to, že autorka do knihy zapracovala své osobní zkušenosti a za její odvahu poprat se s nezaměstnaností.

Laf
Laf
26.10.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha mne bavila. Nechybí ani spoustu vtipných hlášek a zajímavých zápletek. Super volba pro chvíle pohody. Doporučuji :)

Gallaxy
Gallaxy
21.10.2020 4 z 5

Po dlouhé době kniha, jtera ne chytla a bylo mi lito, ze konci. Plny pocet hvezdicek nedam, protoze zapletka ohledne vypovedi mi prisla kratka oproti uvodu.

Pralinka1910
Pralinka1910
16.10.2020 3 z 5

Přečteno za jedno odpoledne - taková rychlá, ničím výjimečná, oddychovka.

klas
klas
15.10.2020

Kniha byla čtivá, ale na můj vkus uspěchaná.. kapitoly se velmi rychle střídaly, ale jinak dobrá knížka..

sex erotika

Whitney G. (p)