Vynucené přistání

Let číslo 255. odlétající z Kennedyho letiště v New Yorku do Chicaga, má na palubě sto cestujících a pět členů posádky. Kromě pasažérů přepravuje neobvyklý náklad - přes tři tisíce liber zlata v prutech. Z bezpečnostních důvodů je s tímto faktem obeznámen pouze kapitán. Vůbec nikdo už neví o dalším utajeném nákladu - dvou dálkově řízených bombách. Jedna z nich demonstrativně vybuchne. Příkazy, které následují, uvedou do pohybu jeden z nejtroufalejších únosů v historii letectva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105686/vynucene-pristani-105686.jpg 3.833
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Oldag

Forced landing, 1983

Kniha Vynucené přistání

rumund
20.11.2020

Knihy Thomase Blocka, to je záruka kvalitního čtení.

kalache
11.08.2019

...bombardéry při náletu na Tokio startovaly proti silnému větru a pří velké rychlosti letadlové lodi.Ze stojící lodi by to byl dost velký problém.I jinak je to dost šílený plán...

ber-tram
28.06.2018

Nevím, jestli tenhle námět zfilmovali, ale kdyby ano, excelovali by v něm Chuck Norris, Michael Dudikoff, Steven Berkoff, Michael Ironside či jiné hvězdy béčkového žánru.
Rozjezd působí seriózně, načež zjistíte, že kvůli pár bedničkám zlata padouch zinscenuje div ne třetí světovou a hrstka odvážných amatérů mu zatne tipec.
Konzumuje se to bezvadně a shovívavě, jako skoro každé béčko, a rádo se vzpomíná na vydařenější Blockův Mayday. 18/18

prediger
04.11.2016

souhlasím s mispulinem. Mé pocity jsou velice smíšené. Autor v rámci příběhu vytvořil několik dějových linií, které nechal otevřené a s koncem knihy se ukázaly jako nedůležité. Co ovšem nelze spisovateli odepřít je skoro až úchylný popis veškerých úmrtí. Dokonalý popis otravy plynem, utonutí, střelné rány a opařeniny byly popsány s takovou vervou, až mi zamrazilo.

mispulin
11.09.2013

Byla to moje první kniha od tohoto spisovatele. Budu si muset přečíst ještě jinou knihu abych si udělal lepší obrázek o autorovi.
Tento příběh se mi zdál trochu naivní.

Thomas H. Block
americká, 1945