Vynález zkázy

Vynález zkázy https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92104/bmid_vynalez-zkazy-P1S-92104.jpg 4 367 48

Dobrodružný román o vynálezu výbušniny ohromné ničivé síly vypráví o osudu vynálezce, který v důsledku svých přemrštěných požadavků nenajde kupce, je unesen piráty a těm má posloužit svým vynálezem ke zničení lodi vlastní země.Tu si teprve uvědomí svou zaslepenost, vyhodí pirátský ostrov do vzduchu a zahyne spolu se svým tajemstvím.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Face au drapeau , 1896

Iluvatar
01.09.2015 4 z 5

Velice nadčasové dílo. Zajímavé zvlášť pro technicky zaujaté jedince. Mě osobně se líbilo hodně, i když mi přišla první polovina knížky vcelku nezáživná. Nicméně mě ta druhá velice potěšila.

wiix
20.08.2015 4 z 5

Verne nie je moja šálka kávy, nie som malý chlapec, avšak oceňujem nadčasovosť a kvalitu diela.

varanbooks
21.04.2015

Pirát Ker Karraje nyní vlastní Rochův fulgulátor.

moonchild
28.02.2014 3 z 5

Četla jsem jí jako malá a mo mě nezaujala.

RocketKing
01.10.2013 3 z 5

Kratší příběh s v podstatě přímým napínavým dějem. Jde vlastně o takovou delší povídku. Opět je to verneovsky naivní, ale ne hloupé. Úplně mě to svádí, abych ten příběh zpracoval jako komiks. Je to dost krátké, takže bych to mohl zvládnout a nevylámat si na tom zuby. ;)

Eigis
22.08.2013 4 z 5

Je to už slušná řádka let co jsem ji četl a dost mě zaujalo, navíc jako předzvěst pozdějšího zbrojení a světové války, dokazuje Vernovo vizionářství.

jprst
07.11.2011 4 z 5

Další z poutavých verneovek, dokáže čtenáře zaujmout a rozhodně nenudí. Jako kluk jsem ji přečetl několikrát. Rovněž filmové zpracování pod vedením Karla Zemana je vynikající a v době svého vzniku jedinečné.

Ellof
20.08.2011 4 z 5

Jako velký fanoušek Verneho musím říct že tato kniha je jedna ze slabších z jeho děl, ale to nebrání tomu že je to vynikající dílo ... Doporučuji přečíst 8/10