Výměna

Výměna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418444/bmid_vymena-KMJ-418444.jpg 3 99 31

Dobře si rozmyslete, koho pustíte k sobě domů… Caroline a Francis dostanou nabídku na krátkodobou výměnu bydlení. Rádi na týden opustí svůj městský byt, odpočinou si od běžných starostí a užijí si pobyt v honosném domě na předměstí Londýna. Jakmile se ubytují ve vile uprostřed zeleně, začnou na povrch znovu probublávat věci, které před časem málem zahubily jejich manželství. Caroline navíc začne v domě objevovat připomínky svého dřívějšího života a tajemství, na které se zoufale snaží zapomenout…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The House Swap , 2018

cleopatra11
28.11.2019 5 z 5

Vůbec to nebylo špatné. Styl psaní se mi líbil, nebyly nikde hluchá anebo zdlouhavá místa. Dobrá oddechovka.

Ajuszka
22.11.2019 5 z 5

Tahle kniha se mi náhodou docela líbila, nebylo to nic extra, ale příběh byl zajímavý, nutil vás přemýšlet jak to asi všechno bylo. Caroline jsem z jedné strany i chápala, žít takový život nemůže být jednoduché. Konec byl trošku smutný. Určitě ale nelituji čas strávený nad touhle knihou.

Kopec91
11.11.2019 3 z 5

Výměna... Zajímavá kniha i námět. První polovina.. možná trošku víc než polovina pro mě byla zdlouhavá, dá se říct pořád to samé dokola. Konec je ale zajímavý a dá se říct i překvapivý. Je zvláštní si jen představit, že si s někým cizím vyměním dům/byt.. Celkově příjemná oddechovka :)

Hvězdinka
05.11.2019 4 z 5

Zajímavý příběh o vztazích, o události, která ovlivnila všechny osoby v příběhu. Líbil se mi styl psaní, doporučuji.

L.Helena
03.11.2019 3 z 5

Autorka si přes dvě stě stran jen chystá půdu k tomu, aby na posledních asi padesáti stranách konečně rozvinula příběh, o kterém celá kniha vlastně je. Napětí jsem při čtení necítila skoro vůbec, spíš zdlouhavý frustrující pocit z toho, že nevím, o co jde, a tím pádem se do knihy nemůžu pořádně začíst.
Sice dávám tři *, ale spíš jen proto, že se jedná o prvotinu.

Danago
17.10.2019 3 z 5

Podle názvu , anotace i obálky a asi z nějakého stereotypního myšlení jsem očekávala naprosto něco jiného. A je možné, že toto se může stát i jiným čtenářům. Proto neočekávejte nic.
Příběh začíná velice zajímavě a napínavě, bohužel si toto tempo neudrží, určitá část uprostřed je takové trochu vyprávění stále dokola o tomtéž a to zbytečně knížku natahuje a čtenáře nudí. Ovšem, když tuto část vydržíte, tak se dočkáte velkého překvapení.
Poslední čtvrtina knížky nabere tempo napětí se stupňuje a konec je naprosto neočekávaný.
Knížka je spíš psychologické rodinné drama než thriller.

beruska
17.10.2019 4 z 5

Asi mám nějaké špatné "čtecí" období, ale kniha mi asi od poloviny přišla již zdlouhavá.. Stále totéž, chtěla jsem čtení vzdát. Nakonec jsem vydržela, protože jsem se chtěla dozvědět, kdo za vším je a hlavně proč tak jedná... A konec opravdu překvapil, to jistě nikdo nečekal...
Je to příběh o vině, nešťastném manželství, o zjištění, co je v životě skutečně důležité...

Pípasek
09.10.2019 5 z 5

Souhlasím s vyjádřením Lee Childa : "Fantastický thriller! Domácí drama, příběh plný napětí a překvapení. Jsem nadšený"

Kočička911
01.10.2019 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale nakonec to nebyla žádná hitparáda. Bohužel. Dočetla jsem i když mi to dalo přemáhání
Občas se mi pletl děj předtím a teď..
Věčně zfetovaný Francis, mi pil krev a Caroline taky..tím že ho nevypakovala už dávno. Kecy kecy kecy sliby.. to by mě doma u chlapa neudrželo.
Ale budiž..
Jen škoda že se vždycky musí stát nějaká katastrofa, aby si lidé uvědomili co chcou a co nechcou..
Ke konci knížky to začlo mít trochu spád a to jen protože do sebe jednotlivé dílky před a ted začly trochu zapadávat.
Konec mi přišel takový moc rychle ukončený.. škoda. Dalo se to zpracovat jinak.

Knižní střípky
30.09.2019 2 z 5

Caroline a Francis přijíždí do luxusního domu uprostřed Londýna, aby zde strávili týdenní dovolenou. Jedná se o výměnný pobyt, do jejich bytu se na týden také někdo nastěhuje. Veškeré formality proběhly přes internet. Kdo bude obývat jejich byt, netuší. Mezi partnery to již delší dobu ne úplně klape, prošli si před pár lety určitou krizí. Jsou však oba pevně rozhodnuti vztah nevzdat, obzvláště když mají spolu malého synka, který po dobu výměny zůstal u Carolininých rodičů. Krátce po příjezdu do Londýna začne Caroline narážet na podivné věci, najednou má pocit, že s výměnou je něco špatně. To se jí nezvratně potvrdí v okamžiku, kdy jí přijde mail. Odesílatelem je osoba, která nyní bydlí v jejich bytě.....Přiznám se, že jsem po přečtení anotace měla velká očekávání, námět mi přišel hodně zajímavý, ale má očekávání se tentokráte bohužel neproměnila ve skutečnost. Bylo to takové nijaké skoro po celou dobu, zajímavých bylo posledních cca 50 stránek.

Medovnice
27.09.2019 2 z 5

Zpočátku to vypadá docela slibně. Pátrání v novém neznámém domě, ale příběh se docela brzy začne zbytečně natahovat, když jsem přeskočila pár stránek, o nic jsem nepřišla, napětí skoro žádné, nuda. Konec předvídatelný.