Výměna

Výměna https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3823/vymena-3823.jpg 4 40 9

Možná si myslíme, že jsme šťastné, ať už žijeme v manželství, ve velkém domě na předměstí se zbožňujícím mužem a dvěma nádhernými dětmi, nebo samy v bytečku v centru města, máme skvělou práci a spoustu přátel. Ale nehlodá nám přitom vždycky v duši otázka, jestli na tom ti druzí nejsou líp? Že mají to, co chceme my? Na první pohled se zdá, že Vicky Townsleyová má všechno. Vede textové oddělení v mimořádně úspěšném časopise pro ženy, žije v Londýně, je svobodná, má peníze a k tomu úspěch. Ale všeho by se ve zlomku vteřiny vzdala, aby mohla mít místo toho muže, děti a domek na venkově s klasickými kamny a velkými psy. Amber Winslowová má přesně to, co Vicky chce, jenomže na druhé straně Atlantiku: velké sídlo v Connecticutu, nezbytného zlatého retrívra, děti (a k nim samozřejmě chůvu na plný úvazek) a spoustu charitativních závazků v místní Ženské lize. Ale ani Amber není šťastná. Nenašla v úlohách matky a manželky naplnění. Když tedy objeví inzerát, který hledá ženu ochotnou vyměnit si na čas život se svobodnou novinářkou z Londýna, napíše do redakce dopis. Nečekala, že by ji mohli vybrat… Hrdinky knih Jane Green stárnou spolu s autorkou. Od prvních hledání prince na bílém koni přes velké lásky ke sňatkům a prvním dětem, jak jsme viděli v jejích předchozích titulech.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Life Swap

MelanieBruno
06.03.2021 5 z 5

Začátek knihy chvílemi nezáživný, ale později se to přehouplo. Kdysi jsem si ji půjčila z knihovny a stejně jsem si ji musela koupit. Příjemná oddechovka. Připomíná mi film Prázdniny.

Miila
30.10.2019

Nedařilo se mi soustředit na informace, nezaujaly mě postavy.... Odložila jsem zatím asi pět knih. Tahle patří mezi ně. Co se týče romantiky a světu žen, zůstanu raději u Keleové-Vasilkové, to je jistota.

bábuška
20.08.2017 3 z 5

Prokousávala jsem se začátkem knihy dost těžce. Opět se tam autorka zabývá "starostmi"žen bohatých mužů, jako i v jiných knihách amerických autorek. Děti jsou svěřeny chůvě, posléze extra super škole a jim pak zůstává časově náročná LIGA. U nás by se řeklo "drbárna". Až ve druhé polovině knihy děj začíná být trochu zajímavější, když do děje vstoupí živelná osůbka Vicky. Hlavní hrdinka Amber si uvědomí, jak jí utíká život mezi prsty, její manžel dochází k témuž závěru a rozhodnou se společný život zcela změnit. Budu se dlouho odhodlávat podobnou knihu začít číst.

Vlastina67
02.11.2016 4 z 5

První čtvrtinu knížky jsem si říkala, co jsem si to půjčila za příšernost, ve které bohatá panička, která nemá co na práci, utrácí tisíce dolarů mávnutím ruky, nemá čas na výchovu svých dětí, protože se stará o to, co si řeknou sousedky – rádobykamarádky. Knížku jsem ale neodložila a přišlo milé překvapení. Přece jenom to nebylo tak nesmyslné, jak to ze začátku vypadalo. Amber se dokázala vymanit z postavení jedné ze zelených vdov „vrhajících se do svých výborů, Lig, schůzí, které jsou odhodlané být co nejlepší, mít nejlepší děti, být nejchytřejší, nejhezčí, nejtrénovanější , nejhubenější, prostě nej- a když to mají, pořád jim to nestačí“ a spolu s manželem dokázala začít žít jinak a jinde. A z jejích dětí nebudou „děti bohatých rodičů, které nemají nic na práci a kráčejí po městě s pocitem, že jim všechno patří“. Držela jsem jí pěsti, aby se jí podařilo svůj život změnit a jsem ráda, že knížka skončila hapy-endem 

Nelička
02.10.2014 4 z 5

Autorka Green opět nezklamala. Čtivé, zábavné, bez zbytečných popisných pasáží a myšlenkových filosofických pochodů. Milý příběh se šťastným koncem :-)

Kamiliana
19.10.2013 3 z 5

Pro mě jedna ze slabších knih autorky, stylově ani obsahově mě moc neupoutala.

Pavla111
06.03.2013 4 z 5

Me se knizka libila. Pekne jsem si u ni odpocinula a hlavne jako maminka maleho ditete se i zasmala.

Danafantom
18.12.2012 3 z 5

Bylo to na mě poněkud zdlouhavé, a taky to trpělo tím, jako dost knížek od "západních" autorek, že hlavní hrdinky mají ten problém, že nemají co na práci, tak fňukají nad kde čím. Uff

Viviana
04.03.2011 2 z 5

Tak nějak nic moc, od příběhu po styl... Dost mi vadily úvody do kapitol stylem "a tak si Anča říkala, že to udělá takhle a takhle", člověka to tak nějak vykolejí, zvlášť když zbytek už takhle "pohádkářsky" napsán není. Celkový vyznění na mě taky působilo dost prvoplánovitě a naivně. Prostě mírně cukrkandlovitý román, okořeněný trochou vtipu a navlečený do hávu jakéhosi poselství, že všude chleba o dvou kůrkách...

milostné romány

Jane Green