Výlet k Pánubohu

od:


KoupitKoupit eknihu

Vědeckofantastický satirický román o cestě do nebe kosmickou raketou. Posádku, která má šířit církevní učení v kosmu, tvoří kardinál, mnich, misionář a jaksi z nedostatku věřících kosmonautů ateistický nositel vyznamenání Hrdina vesmíru, kapitán-kosmonaut z Prahy. Knihu určenou mládeži doprovází jednostranně orientovaný výklad o římskokatolickém náboženství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27154/vylet-k-panubohu-27154.jpg 37
Žánr:
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
samos
12.02.2014

Mimořádné dílo! Mnohovrstevnatá alegorie, kde si každý najde to své. Kromě humoru a napětí i politiku, otázky víry, řešení krizí, přístupu k technologii moci... Dodnes nechápu jak kniha mohla vyjít (snad opravdu jen díky mimořádným šedesátým létům a pak všemu se vymykajícímu roku 68), protože pak už samozřejmě nikdy nevyšla!
Ono to také není jen tak zavádět nové pořádky v nebi:-), to chce panečku fištrón a odvahu a "lokty"... Všechny státy světa už mají svoje kosmické lodě - kromě Vatikánu! Takže svatý otec požehná vatikánskému kosmickému programu a do kosmu odstartuje raketa "Kašpar" pilotovaná českým penzionovaným astrokapitánem Pošustou a podivnou suitou vatikánských duchovních. Bohužel cílem letu se stane samo peklo, vlastně nebe... Nenechte se mýlit obálkou - toto není dětská kniha!
Hodnocení: 85%

prof.chrobak
13.01.2014odpad!

Tendenční slátanina.

rteparokys
15.04.2012

Šlo nejen o náboženství, ale také o skrytý popis politické situace v Československu koncem 60. let, kdy se na závěr lidem "líbí" stavění plotů, zavádění otrokářství hrstkou kněží. Kniha je aktuální i dnes, kdy se o totéž snaží pod rouškou demokracie vládnoucí kasta.

Autor a jeho další knihy

Ivan Foustka

Ivan Foustka
česká, 1928 - 1994

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených9x
v Knihotéce1x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit1x