Vykročte z úzkosti - Trénink pro dospělé

Vykročte z úzkosti - Trénink pro dospělé https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426027/bmid_vykrocte-z-uzkosti-trenink-pro-dosp-J9r-426027.png 4 4 1

Úzkost zažije během života každý, je běžnou součástí života. Tato publikace je věnována všem, kdo jí v životě mají více, než potřebují, a chtějí ji snížit. V tomto průvodci by autorka ráda nabídla možnosti těm, kteří chtějí svou úzkost zkusit ovlivnit sami. Úzkost umí životní prostor zúžit a vyplnit a někdy stačí nový úhel pohledu či tip na to, co nedělat, či spíše na to, co přestat dělat, aby se úzkost začala vytrácet a uvolnila místo jiným prožitkům. Drobné příklady ze života pomohou úzkostným čtenářům přinést zážitek, že nejsou na obtíže sami, a jejich příbuzným přiblíží jejich prožitky. Knihu uvítají lidé s úzkostnou poruchou, jejich blízcí a dále terapeuti a psychologové. Mgr. Jarmila Tolimatová je psycholožka a psychoterapeutka, nejčastěji pracuje s dospělými s úzkostně depresivní problematikou.... celý text

Kyri
30.04.2023 3 z 5

Autorka komplexně provádí problematikou úzkosti. Bohužel nemohu říct "zvládáním úzkosti". Přijde mi, že některé části nabízejí inspiraci, co ještě by mohlo čtenáře chytit za potíž. Jiné zas nabízejí sugestivní líčení, jak věci špatně dopadají a jak vznikají bludné kruhy. Naštěstí jsou tu i části, které podporují úzdravné kroky. I když má autorka pocit, že napsala knihu laicky (to asi ano), tak mi přijde pro člověka trpícího úzkostí pořád ještě moc zatěžující, protože zřejmě bylo těžké se tomu vysvětlování, jak to špatně dopadá, vyhnout. I přesto silně vnímám autorčinu odbornost a dobrou vůli.

psychologie psychoterapie psychické problémy úzkost léčba, terapie populárně-naučné publikace úzkostné poruchy

Autorovy knížky

Jarmila Tolimatová