nehodnoceno
Vykoupení přírody a přirozenosti: Podněty pro kosmický obraz člověka a základy duchovní ekologie obálka knihy

Základní dílo spirituální ekologie vycházející z kritiky abstraktního pojetí přírodovědy. Kirchhoff přichází s alternativní kosmologií založenou na tradiční a zkušenostní představě oduševnělého kosmu. Jochen Kirchhoff poukazuje na nutnost integrovat dnes do našeho filosofického a vědeckého zkoumání hlubokou spirituální zkušenost našeho vlastního bytí, našeho vlastního já. V této souvislosti přichází se zásadní kritikou abstraktnosti moderní přírodovědy i základních předpokladů, na nichž je postavena. Kirchhoffův návrh nové přírodovědy je založen na alternativní kosmologii, jež vychází z představy oduševnělého kosmu a jejímž jádrem je jeho „hypotéza radiálního pole“, postavená na novém výkladu fenoménů gravitace a světla. Poukazuje na to, že lidské já a kosmos jsou hluboce navzájem spojeny, a obdobně jako Ken Wilber sjednocuje rozdílné životní skutečnosti do nového umění vnímání „skutečnosti za skutečností“. Kniha Vykoupení přírody a přirozenosti patří mezi základní díla spirituální ekologie....celý text

Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Malvern

Die Erlösung der Natur: Impulse für ein kosmisches Menschenbild., 2004

spiritualita

Jochen Kirchhoff
německá, 1944
  • Vykoupení přírody a přirozenosti: Podněty pro kosmický obraz člověka a základy duchovní ekologie 2012
  • Jinosvět 2008

Kniha Vykoupení přírody a přirozenosti: Podněty pro kosmický obraz člověka a základy duchovní ekologie je v

dalších seznamech1x