Vykoupení přírody a přirozenosti: Podněty pro kosmický obraz člověka a základy duchovní ekologie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138729/bmid_vykoupeni-prirody-a-prirozenosti-po-mwU-138729.jpg 5 1 0

Základní dílo spirituální ekologie vycházející z kritiky abstraktního pojetí přírodovědy. Kirchhoff přichází s alternativní kosmologií založenou na tradiční a zkušenostní představě oduševnělého kosmu. Jochen Kirchhoff poukazuje na nutnost integrovat dnes do našeho filosofického a vědeckého zkoumání hlubokou spirituální zkušenost našeho vlastního bytí, našeho vlastního já. V této souvislosti přichází se zásadní kritikou abstraktnosti moderní přírodovědy i základních předpokladů, na nichž je postavena. Kirchhoffův návrh nové přírodovědy je založen na alternativní kosmologii, jež vychází z představy oduševnělého kosmu a jejímž jádrem je jeho „hypotéza radiálního pole“, postavená na novém výkladu fenoménů gravitace a světla. Poukazuje na to, že lidské já a kosmos jsou hluboce navzájem spojeny, a obdobně jako Ken Wilber sjednocuje rozdílné životní skutečnosti do nového umění vnímání „skutečnosti za skutečností“. Kniha Vykoupení přírody a přirozenosti patří mezi základní díla spirituální ekologie.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Malvern

Die Erlösung der Natur: Impulse für ein kosmisches Menschenbild. , 2004

spiritualita

Jochen Kirchhoff
německá, 1944
2008  90%Jinosvět
2012  100%Vykoupení přírody a přirozenosti: Podněty pro kosmický obraz člověka a základy duchovní ekologie

Kniha Vykoupení přírody a přirozenosti: Podněty pro kosmický obraz člověka a základy duchovní ekologie je v