Vykopaná pravda

Vykopaná pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73491/vykopana-pravda-73491.jpg 3 2 1

V denníku Slovenská Republika vychádzal seriál o histórii slovenského národa Vykopaná pravda, ktorý sa stretol u čitateľov s mimoriadnym ohlasom. Čitatelia svoj záujem prejavovali v mnohých listoch, telefonátoch, besedách, či pri osobných rozhovoroch. Aj toto bolo dôvodom pre knižné vydanie seriálu. Autori sú si vedomí toho, že kniha nebude hotovou učebnicou dejepisu a slovenčiny, sú však presvedčení, že bude osožnou a vzácnou pomocníčkou našim pedagógom, a študentom spríjemní štúdium a priblíži našu dávnu minulosť.... celý text

LordByron
15.09.2023

Knižka sa skladá z viacero mini,, článkov "od rôznych autorov a rôznej kvality.
Takmer všetci sú nacionálne orientovaní, kopec príspevkov je super a informačne bohatých ale aspon dve či tri sú neskutočne hyperbolická propaganda.
Takže ja som rád že som si to prečítal. Ale brať to občas s rezervou..
V jednom článočku autor seriozne napise, ze nemame tak krasne kostoly ako Rím lebo ich Maďari zničili, v inom prirovnáva Arpádove údajné dohovory so Svätoplukom k zmluve medzi SR a Maďarskou republikou..
Na druhú stranu sú tam ale potom krasne a pekne spracované kapitolky o východnom slovensku alebo o archeologických nálezoch, o pôvode názvu,, Veľká Morava "a o jej vojenstve a o Cividalskom evanjeliári.. Hovorím no ťažko hodnotiť.

Kniha Vykopaná pravda je v