Výklad snů. O snu

Výklad snů. O snu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31394/vyklad-snu-o-snu-31394.jpg 4 38 3

Psychoanalytický rozbor snů, sloužící k odhalení lidské psychiky. Další svazek Sebraných spisů S. F. představuje jednu ze základních vědeckých prací o výzkumu snů. Freud na základě snů, často na první pohled nesmyslných či zmatených, odhaluje lidskou psychiku, zvláště oblast nevědomí. Teorie je zde prokládána konkrétními příklady a jejich vysvětlením. (8. 2. 1999 Kruš., mlp.cz)... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Psychoanalytické nakladatelství J. Kocourek

Die Traumdeutung. Über den Traum , 1899

CharlotteD
13.04.2021

Dnes již dost nepřesné a spousta informací, které Freud popisuje byla vyvrácena, nebo třeba to co považuje za fikci (lucidní snění) bylo potvrzeno. Přesto jsem si musela dílo jednoho z otců psychologie přečíst (jako člověk, který by chtěl jednou psychologii studovat) a rozhodně zajímavé čtení, které vás bavit prostě nebude a do čtení se budete nutit.

krisstus1961
11.07.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetl již zhruba před dvaceti lety a v některých oblastech jsem jí ne zcela pochopil,někdy na mne působila dost těžkopádně (možná překlad(,ale v podstatě jde o velmi přínosné dílo.

annihilation
04.04.2013 4 z 5

Z pohledu člověka žijícího v jednadvacátém století se může Freudovo dílo zdát dost nadsazené. Když se ale zamyslíte nad tím, v jaké době ho psal a hlavně, že neměl k dispozici žádné přístroje ve spánkových laboratořích, je třeba před ním smeknout. Ač se ve spoustě věcí mýlí, nebo je dokonce pomíjí (např. lucidní snění), zajisté udává pro výzkum snů velmi zajímavý a pevný podklad, na kterém je možno stavět.
Knize se dá zajisté vytknout to, že mnoho dedukcí je nepodložených (jak už to tak u Freudových děl bývá, vychází hodně z psychologické intuice a čtenáři často spoustu věcí nevysvětluje přímo) a některé dokonce již vyvrácené, ale když přihlédneme k tomu, že je ve svém oboru průkopníkem, jde určitě o velmi naučnou publikaci, která se díky konkrétním příkladům snů a jejich vysvětlení stává čtivou i pro laiky.

Sigmund Freud
rakouská, 1856 - 1939