Výklad snů. O snu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychoanalytický rozbor snů, sloužící k odhalení lidské psychiky. Další svazek Sebraných spisů S. F. představuje jednu ze základních vědeckých prací o výzkumu snů. Freud na základě snů, často na první pohled nesmyslných či zmatených, odhaluje lidskou psychiku, zvláště oblast nevědomí. Teorie je zde prokládána konkrétními příklady a jejich vysvětlením. (8. 2. 1999 Kruš., mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31394/vyklad-snu-o-snu-31394.jpg 4.334
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Psychoanalytické nakl. J. Kocourek
Orig. název

Die Traumdeutung. Über den Traum, 1899

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Výklad snů. O snu

Přidat komentář
krisstus1961
11.07.2015

Tuto knihu jsem přečetl již zhruba před dvaceti lety a v některých oblastech jsem jí ne zcela pochopil,někdy na mne působila dost těžkopádně (možná překlad(,ale v podstatě jde o velmi přínosné dílo.

annihilation
04.04.2013

Z pohledu člověka žijícího v jednadvacátém století se může Freudovo dílo zdát dost nadsazené. Když se ale zamyslíte nad tím, v jaké době ho psal a hlavně, že neměl k dispozici žádné přístroje ve spánkových laboratořích, je třeba před ním smeknout. Ač se ve spoustě věcí mýlí, nebo je dokonce pomíjí (např. lucidní snění), zajisté udává pro výzkum snů velmi zajímavý a pevný podklad, na kterém je možno stavět.
Knize se dá zajisté vytknout to, že mnoho dedukcí je nepodložených (jak už to tak u Freudových děl bývá, vychází hodně z psychologické intuice a čtenáři často spoustu věcí nevysvětluje přímo) a některé dokonce již vyvrácené, ale když přihlédneme k tomu, že je ve svém oboru průkopníkem, jde určitě o velmi naučnou publikaci, která se díky konkrétním příkladům snů a jejich vysvětlení stává čtivou i pro laiky.


Doporučujeme

Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Všichni žijem v blázinci
Všichni žijem v blázinci
Jak získávati přátele a působiti na lidi
Jak získávati přátele a působiti na lidi
Psychologie sériových vrahů
Psychologie sériových vrahů