Vyjednavač

Vyjednavač https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68377/bmid_vyjednavac-09U-68377.PNG 4 414 51

Profesionální vyjednavač Quinn je pověřen jednáním s únosci syna amerického prezidenta. Tato funkce vyžaduje zkušenost praktického psychologa, odvahu vojáka i obratnost kriminalisty. V průběhu vyšetřování Quinn zjišťuje, že se ocitl v centru rozsáhlého spiknutí, jehož cílem je rozvrátit vztahy mezi velmocemi a znemožnit realizaci velké odzbrojovací smlouvy, která by znamenala konec mnoha zbrojařských firem. Co proti tomu zmůže muž sice zocelený válkou a nebezpečím, ale zcela sám…?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Svoboda-Libertas

The Negotiator , 1989

aardvarka
13.06.2018 5 z 5

Skoro taková srdcovka jako Ikona. Výborný hrdina a jeho parťačka. Zajímavý vývoj příběhu, kdy k záchraně uneseného za podivných okolností nedojde, a my pak spolu s ústřední dvojicí putujeme od jednoho před chvílí zamordovaného únosce k dalšímu, zatímco hlavní padouši (z nichž jeden opravdu překvapil) unikají. V liduprázdném lunaparku jsem byla podělaná strachy, scéna s taxíkem, tak jako mnoho jiných, naopak pobavila. Líbí se mi, že tak jako v jiných autorových příbězích (a často i v Bondovi), jsou i tady Američané i Rusové vlastně príma kluci, jen se vždycky objeví nějaký peněz a moci chtivý bídák, který je schopný všeho.

Rihatama
23.04.2018 4 z 5

Forsyth má nezaměnitelný styl psaní. Napínavé situace prokládá zklidňujícími popisnými, informačně nabitými pasážemi. Co ale jednoho může rušit, mě naprosto vyhovuje. Forsythovým světem vládne pletichaření, špioni, vysoké/nejvyšší politikaření (neváhá nechat unést syna amerického prezidenta a dalšími klíčovými hráči nejsou nikdo menší než ruský prezident, šéf KGB, šéf CIA aj. aj. ), peníze, nájemní vrazi, žoldáci a nemorální všiváci. A ti správní. Ten správný. Vyjednavač je taková otrhaná verze Jamese Bonda. Jeho sebevědomí jde někdy poněkud za hranu, ze své krásné společnice, zvláštní agentky CIA, si zprvu udělá hlavně řidičku, pokladničku a podržtašku a s holkou to ani nehne. Naopak. Je z toho celá vedle. Zápletka se mi zdá trochu překombinovaná a ti klaďasi z ruské KGB trochu nepřesvědčiví. Ze svého geografického záběru Forsyth tentokrát vypustil snad jen Austrálii a Oceánii. Ale nebuďme malicherní, to jsou pořád jen drobnosti. Vyjednavač zůstává dílem mistra politického thrilleru, přes svou složitost příběh neztrácí svou vnitřní linku a logiku a nechybí napětí ani momenty překvapení. I když úsilí, věnované do detailních popisů všech hned několika úvodních zápletek, se na konci rozplyne a vše se vyřeší rychle a jedním šmahem současně. No nic, kniha měla i tak docela dost stránek :-). Forsythovy akcie u mě zůstávají hodně vysoko.

Radous
20.02.2018 4 z 5

Snad až na to, že by se to v klidu obešlo bez klišáckého "a žili spolu až na věky" to je velice dobrá záležitost. Líbí se mi tenhle styl psaní, není to nepodobné mému oblíbenci Clancymu. Pokud se k tomu dostanu, přečtu si od Forsytha více. 8/10

TomHr
20.02.2018 1 z 5

Celkem asi tři napínavé pasáže. A to je na tolik stránek málo. Málo politického románu, příliš mnoho nesympatického arogantního hlavního superhrdiny a jeho "vyjednávání" a pak nepravděpodobného putování po Evropě.
Nakonec jsem se přinutil knihu dočíst, ale bylo to jen tak tak.

septime
13.02.2018 4 z 5

Prostě Forsyth

derminator
12.02.2018 5 z 5

Forsyth nikdy nezklame i toto je velmi dobrá kniha. Je sice již z období studené války, ale je vážně dobrá. Dobrý hlavní hrdina i ta zápletka a mnohdy překvapivé rozuzlení za mě kniha zaslouží doporučení a 80%.

nai.ivka
09.09.2017 5 z 5

Miluju ukecané autory, když se v jejich knihách ještě něco překvapivého děje, tahle mohla 2x skončit ještě před tím než ji autor ukončil, naštěstí ne. Chytrý muž, charismatický, namakaný a vítězný. Tenhle ještě je i něžný. Takhle nějak si představuju tu správnou literaturu pro ženy :-)

Jaruš7
20.08.2017 5 z 5

Načtené, opět precizní dílo, možná strategie příběhu je zde ukázkou, jak citlivé jsou politické hrátky, i dobrý úmysl pro svět může mít zlé následky. Zákon - Akce a reakce zde platí v plném rozsahu.

Kerberos
30.06.2017 5 z 5

Můj první Forsyth,skvělé,zařadím si ho mezi oblíbené autory.

konicekbily
06.04.2017 3 z 5

Trochu science fiction, trochu politický thriller, trochu úvah nad vývojem světa a trochu hlavní hrdina - to je to, co Vás napíná. Mnohým se podrobnosti ale nebudou líbit.

wiix
24.01.2017 2 z 5

Tento druh vážnej a pretaktizovanej literatúry vôbec nie je pre mňa, priznávam sa.

Peleus
27.12.2016 3 z 5

Kdyby se mi autor dostal do rukou, měl bych pro něj jeden krutý trest - musel by připoutaný k židli poslouchat svoji knihu v audio podobě! Obávám se však, že by to vcelku bez problému zvládl. A protože já, byť ve zjednodušené podobě, takové mučení úspěšně absolvovat nedokázal, pokračoval jsem zhruba od poloviny Vyjednavačem v knižní formě.

V něčem mi připomínal K jako Kenedy od Maria Puza. Jinak, pochopitelně, jde o Forsytha, jak ho známe, tj. dlouhé a vyčerpávající popisy, množství údajů o epizodických postavách, opětovné využití informací, s nimiž se dá setkat i v jiných autorových knihách (tentokrát pozornost patří námezdním vojákům z afrických válek v 60. letech minulého století, tedy téma, které autor využil v Žoldácích) a v neposlední řadě oblíbený typ hrdiny samotáře. Aktuální hrdina je nejenom samotářem, ale zároveň pravým renesančním člověkem! Bývalý člen speciálních jednotek se zkušenostmi z války ve Vietnamu, zároveň zkušený psycholog-vyjednavač, multilingvista (takový, že téměř nemá anglický přízvuk, tudíž snadno zapadá mezí domorodé obyvatelstvo), milovník slunce a vinné révy. Ach ano, také jisté osudové ženy.

Celou nudu zachraňuje úplný začátek, kde se poměrně zajímavě rozdávají karty po obou stranách Atlantiku a nepříliš překvapivý, zato vcelku logický konec.

Makoves
16.12.2016 5 z 5

Skvělé. Překvapivě neočekávané situace. Vyložené napětí sice schází, ale kniha je i tak povedená.

marmar123
22.08.2016 4 z 5

vyborna kniha, prvni polovina me bavila vice, ve druhe polovine je az moc nahod.... jinak super.

boxas
29.05.2016 5 z 5

Líbil se mi autorův jakoby dokumentaristický styl. Je pro něj charakteristický.

Junjun
15.12.2015 4 z 5

Než došlo k únosu, tak to bylo zdlouhavé a náročné čtení. Pak vše ale začalo zapadat, jak se říká "jak p...l na hrnec" a skvělé napínavé počtení. Na můj vkus teda trochu moc postav, ale k Forsythovi se určitě ještě vrátím.

BlackBlade
22.09.2015 4 z 5

Přečetl jsem Afghánce a teď jsem při běhání doposlouchal Vyjednavače. Zcela jiný příběh, dobrá konstrukce a když jsem si myslel, že je vše OK a je to jasně dané, jak to bude pokračovat, přišel skvělý nečekaný zvrat!
Bohužel autor FF má na můj vkus až moc smysl pro detaily (např. přesné očíslování letadel atd.), což občas trochu odvádí od rychlého děje. Proto dávám "jen" 4/5

Jack93
16.08.2015 5 z 5

Další z řady Forsythových nesmírně propracovaných knih. Propracovaností děje a Quinnovým cestováním po Evropě (a také Americe) jsem si několikrát vzpomněl na Šakala.

To, co dokáže vymyslet Forsyth, je neuvěřitelné. V jeho podání vypadá plán na změnu světa (v tomto případě ropného a Třetího světa) tak děsivě a reálně, že člověk doufá, že podobní blázni nikde neexistují. Fascinuje mě, jak Forsyth dokáže na takovou zápletku přijít. Spiknutí několika vybraných Rusů a Američanů na zničení amerického prezidenta a odzbrojovací smlouvy považuju za brilantní a díky Forsythově přesvědčivosti za dechberoucí a strašidelné.

Musím také vyzdvihnout psychologii jednotlivých postav. A nesmím zapomínat ani na nečekané zvraty a překvapení, o které není v knihách Forsytha nikdy nouze.

Šakal a Mistr klamu jsou pro mě osobně výš než Vyjednavač, na straně druhé ho stavím před Afghánce, Žoldáky a na rovno s ODESSOU. Je ale pravda, že každá kniha nabízí úplně odlišný příběh z určité doby (studená válka, boj s islámským terorismem, svržení nepohodlného režimu a další), takže je dost těžké jednotlivá díla porovnávat.

Elisabeth9
25.06.2015 5 z 5

Skvělé, napínavé, poutavé čtení. Pokud by člověk měl věřit, kdo tahá za jaké nitky ve světovém dění a jaký je pravý důvod některých událostí, tak se tomu přibližuje tato kniha.

Skripi
13.05.2015 1 z 5

Frederick Forsyth si to touto knihou u mňa pokazil nadobro. Hovoril som si dám mu ešte šancu. Ale sklamal ma a tými dlhými opismi odradil aby som nahovorenú knihu vôbec dopočúval. Čítať by sa mi to nechcelo už vôbec. Dávam prednosť od teraz autorom ktorí uprednostňujú viac dejovú líniu ako opisy... :/

politické thrillery

Frederick Forsyth