Vyjednavač

Vyjednavač https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1421/vyjednavac-1421.jpg 4 414 51

Profesionální vyjednavač Quinn je pověřen jednáním s únosci syna amerického prezidenta. Tato funkce vyžaduje zkušenost praktického psychologa, odvahu vojáka i obratnost kriminalisty. V průběhu vyšetřování Quinn zjišťuje, že se ocitl v centru rozsáhlého spiknutí, jehož cílem je rozvrátit vztahy mezi velmocemi a znemožnit realizaci velké odzbrojovací smlouvy, která by znamenala konec mnoha zbrojařských firem. Co proti tomu zmůže muž sice zocelený válkou a nebezpečím, ale zcela sám…?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Negotiator , 1989

borsalino_csfd
27.11.2023 5 z 5

Takové knížky mám rád. Chytí a nepustí. Prostě je musím dočíst i když musím ráno brzy vstávat. Vyjednavač je přesně ta knížka.

heavy66
03.06.2023 5 z 5

Quinn je elitní vyjednávač pro případy únosu kvůli výkupnému. Nyní stojí před nejsložitějším úkolem kariéry, osvobodit uneseného syna amerického prezidenta. Ale něco se pokazí a Quinn musí rychle zjistit co a proč! Autor nehraje s váženým čtenářem čistou hru. Nic není jako vždycky, kladní jsou záporní a záporní kladní. I proto je Vyjednávač silně napínavý až do samotného závěru!

stanislava9718
02.06.2023 3 z 5

Další román spisovatele Forsytha z uvolňování politického napětí, nástupem prezidenta Gorbačova, ale spisovatel umí to uvolňování opět našponovat. Postava vyjednávače a dalších postav příběhu perfektně vykreslena.

animovanej medv
21.02.2023 5 z 5

Vyjednavač je děsivá kniha o tom, čeho jsou lidi, kteří chtějí dosáhnout cíle, když se neštítí ničeho.

Kolistka
13.06.2022 4 z 5

Začátek knihy byl pro mě nezáživný, ale děj byl po nějaké době napínavý. Spekulace, intriky, špinavá politika atd. Také trochu romantiky. Knihu jsem po překousání nezáživné části přečetla jedním dechem.

pablito
09.06.2021 5 z 5

Příjemná pohádka pro dospělé z osmdesátých let. Zápletka je dokonalá.

mi-380
15.05.2021 5 z 5

Začátek devadesátých let, přichází Gorbačov, zdá se, že zásadní problémy planety končí. Krásná naděje, jenže: „Kujme pikle, pikle kujme, spekulujme, intrikujme,“ notují si generálové. Američané i Rusové. A jak hezky zaznělo jinde: „Oč tady někomu běží? Naftových věží se ptám.“ Jenže nebyl by to Forsyth, aby mu stačily jen dva základní prameny děje. Znovu s ním létáme přes naši Zemi z místa na místo. Druhé, třetí, desáté, autor nás provádí jako dokonalý společník, který všude byl, všechno viděl a se vším nás rád seznamuje: jména, data, systémy, postupy… A během jeho vyprávění napětí stoupá jako tlak páry v kotli nekompromisně zrychlující, dobře promazané, spolehlivé lokomotivy.
90 % (zatím 342 hodnotících s průměrem 89 %).

mgeisselreiter
25.09.2020 4 z 5

(SPOILER) První část ve stylu autora opravdu dobře a detailně rozpracovaná, až dokumentárně. Bohužel Forsyth postupně přechází do "amerického" stylu, tedy méně pravděpodobné, více přehnané, zkrátka jako scénář k hollywoodskému filmu. Ještě mi chyběl detailnější pohled ke skupině šílenců, kteří za vším stáli, a jejím aktivitám. V závěru tuto oblast autor skoro přeskočil. Možná v tom byly tlaky vydavatelů? I přes mou kritiku velmi dobrý román. V mnohém dokonce Forsyth předpověděl budoucnost. 75%, 21. 9. 2020.

Horal123
26.07.2020 5 z 5

Typický Forsyth. Začátek knihy se rozbíhá na několika frontách. Poměrně velké množství postav bylo pro mě zpočátku matoucí. Ale pak se jednotlivá dějová vlákna začínají protínat a spřádat a děj začíná ubíhat v rytmu mistrného vyprávění tak jak jsme u Forsytha zvyklí.

čef
26.04.2020 5 z 5

Román z roku 1991 je pro toto období a tohoto spisovatele typický. Odehrává s částečně v té nejvyšší politické sféře, ale také tam, kde to mám nejradši, v terénu. Tam létají kulky zprudka a málokdy minou, tam se rodí láska a nehynoucí přátelství a vítězí ten, kdo je nejlépe připravený. Některé zde vyslovené obavy se zatím nevyplnily, jiné je však plně nahradily, svět zase někam pokročil. Určitě je dobré si to znova připomenout.

zdenaR
23.05.2019 4 z 5

Moje třetí kniha od autora - vynikající. Z mého pohledu výborně vypointovaný příběh. Prostě Forsyth je skutečně Pan vypravěč.
Následovaly další knihy - super.

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

Česneksmedem
25.03.2019 4 z 5

Četlo se to velice dobře, ale Quinnovo štěstí bylo místy už za hranou reálna.
Je to opět jedna ze sond do politiky, na kterou musíte mít žaludek, jinak byste mezi těmi vlky dlouho nevydrželi. Peníze jsou až na prvním místě a lidský život má cenu jen mizivou. Z komentářů a počtu hodnocení je vidět, že se tato kniha čte, a to je dobře.

Lucuschka
21.03.2019 2 z 5

Příběh byl dobrý, ale zpracování mne zklamalo...příliš mnoho politiky...

madem
04.03.2019 4 z 5

Začátek mi přišel trochu pomalejší. Pak se však věci daly do pohybu a knížka se četla skvěle. Ráda jsem se bála, a že bylo čeho.
Překvapil mě i závěr, kdo zradil, jak skončil hlavní hrdina,…

Aymira
28.02.2019 5 z 5

Vůbec mi by nevadilo, kdyby kniha pokračovala dál a byla delší. Bavila mě moc. Líbilo se mi velké množství postav, přičemž autor popisoval jejich úlohu způsobem, který nebyl ani příliš rozvláčný, ani nedostatečný. Proto se dal pohodově sledovat děj, aniž by čtenář ztrácel nit. Navíc mám ráda romány, při kterých si připomenu, případně se poučím o některých událostech z minulosti, které se skutečně staly. Hlavní postava byla sympatická a i když to byl typ nezničitelného a vševědoucího hrdiny, v této knize to nepřekáželo. Některé momenty byly šokující, ale Frederick Forsyth na ně dopředu vůbec neupozornil a najednou k nim během jediné věty došlo, což jim dávalo to správné vyznění. Úplný závěr byl až moc přeslazený, což je asi jediná chyba na kráse.
Šlo o moji první knihu od autora, ale velmi se těším, až si přečtu další.

HenryOsmý
06.02.2019 5 z 5

Forsyth je mistr výborně vystavěných napínavých zápletek. Skvělé čtení na dovolenou. Ale umí i přesáhnout do jiného žánru, viz např. povídka Pastýř.

Alfinek
07.01.2019 5 z 5

Začátek byl poněkud komplikovaný a člověk moc nevěděl, co od toho očekávat a zda se děj rozběhne. Rozběhl a byla to jízda až do konce! Forsyth opět nezklamal :)

gallovl
05.12.2018 4 z 5

Ztrácela jsem se ve všech těch jménech a něco je dost neuvěřitelné...

asam
19.08.2018 5 z 5

Na začátku mi trvalo, než jsem strávila všemožná jména a údaje o všech existujících i neexistujících skupinách, které intrikují spolu i proti sobě. Pak se příběh rozběhl, jak jsme u autora zvyklí a napětí trvalo až do konce knihy. I ty osoby, které se mi na počátku pletly jedna přes druhou, najednou dostaly konkrétní podobu.

politické thrillery

Frederick Forsyth