Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1598 288

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

Romány , Literatura česká , Fantasy

Vydáno: , Crew

Radesan
12.08.2021 3 z 5

Upřímně jsem od pana Kulhánka nikdy nic nečetl a i když jsem později zájem měl... jeho knihy jsou samozřejmě nesehnatelné. Alespoň tuhle jsem si pro sebe utrhl a musím říct, že to, jak reálně dokáže určité situace autor popsat je mi opravdu velmi příjemné a dokáže to rozjet fantasii v hlavě naplo.... občas mi něco nesedlo, ale jinak jako celek? Skvělé počtení a o to více zuřím, že knihy jako noční kluby 1 a 2 už asi nikdy v papírové formě neseženu :-D

miroslav8603
10.08.2021 5 z 5

Završení Kulhánkovské série. Po přečtení jsem jen koukal do stropu a přemýšlel...děj je skvělý, napsané je to excelentně. Ležím a...co sakra teď, Má cenu ještě od někoho něco číst? Dokáže někdo se alespoň přiblížit takové čtivosti? Notabene když tohle je tak skutečný? Nevím ani co mám vlastně napsat. Táhle kniha vás dostane...rozhodně jí budete číst zas a zas. Pořád vás bude bavit.

PetrzOlomouce
05.07.2021 3 z 5

Začátek knihy super, klasický Kulhánek. Ovšem jak se pan Mluvčí dostane do pekla, tak jde kvalita, bohužel, strmě dolů. Na Noční klub to nemá ani zdaleka.

mareksevc
16.05.2021 5 z 5

začiatok výborný , stred a koniec neurazia

Lenynek
11.05.2021 5 z 5

Tahle kniha mi ve čtečce hnila bezmála rok a půl. Českým autorům se spíš vyhýbám než čtu a teď bych se na sobě nejraději dopustila nějakého fyzického násilí. Ležatou osmičkou spojíte začátek s koncem, akce plná skvělého vtipu. Klasicky se okolo chlapa musí motat tuna ženských, ale inferno rozvířilo zažité koleje mnou čtené literatury. Děkuji sobě za odvahu otevřít soubor a autorovi za skvělé čtení.

gabriella.b
06.05.2021 5 z 5

Kulhánkovina :). Kdo četl více jeho knih, ví, co myslím: hodně akce, zbraní, krve, vnitřností... Vyváženo vtipem. Vlastně takové volné pokračování Nočního klubu. Myslím, že kdo nečetl Noční klub, dostane se do děje v pohodě taky. Pokud si v první třetině knížky řeknete, že to vzdáte, protože se v tom ztrácíte, nedělejte to. Stojí za to číst dál. Jeho knihy už nejsou k dostání, proto jsem ráda, že jsem nelenila některá jeho díla už před lety pořídit. Vyhlídku jsem četla několikrát a pokaždé mě neskutečně baví :)

"Jak se po mně mrtví sápali, začali padat dolů - z prvního patra sice výška nic moc, ale oni padali jako klády: hlavy jim dutě pukaly a mozky na betonovém chodníčku vytvářely zajímavé plastické kompozice"

Brak
05.05.2021 5 z 5

Za mě možná nejlepší Kulhánek a to jsem si myslel, že noční klub nic nepřekoná.

PavkaHu
25.04.2021 4 z 5

Tak nakonec tedy jo, zaujalo a dočetla jsem. První plus byla cesta do pekla. Pak trochu zmatek, ale druhá polovina knihy měla konečně pro mne srozumitelný děj a Jan mě konečně začal zajímat. Jeho proměny byly chvílemi pro mne přes čáru, ale vlastně nekonec vcelku zábavné.

Nerevanin
13.04.2021 4 z 5

Velice povedené. Zejména mě překvapila (příjemně) rozpracovanost příběhu a způsob, jak na první pohled banální zápletka postapokalyptické budoucnosti "prostě proto" postupně dostala až překvapivě ucházející vysvětlení (samozřejmě na poměry toho, že je to fantasy). Čtivé, dobře napsané. V některých ohledech by mohly být reálie lépe vysvětlené (typu co je ta Distribuovaná banka?) a autor občas zabředává do jistých klišé (hlavní hrdina samozřejmě neporazitelný a co do schopností a dovedností prakticky nesmrtelný, klasický happy end...), ale jinak se bezpochyby jedná o zdařilé dílo, které je ideální pro trochu lehčí četbu.

Maud22
30.03.2021 5 z 5

Skvěle vystavěný román - děj se obloukem vrací k počátku, vše do sebe zapadá až ke konečnému rozuzlení. Zapojí se i Noční klub. Tady už nejde jen o boj o vlastní život, boj o život bytostí, na nichž hlavnímu hrdinovi Janovi záleží, ale boj o záchranu celého světa. Rozmar bohatého šlechtice rozpoutal peklo, respektive vypustil z pekla to nejhorší z novodobých dějin a Jan se na tom podílel. Vše se snaží za cenu velkého úsilí a bolesti napravit. Všudypřítomný déšť a tma a chlad umocňují atmosféru zkázy, kterou spolehlivě rozbíjejí vtipné hlášky jako lakonická charakteristika situace, kdy se ze sklepa pochybného hostince vynořují oživlé mrtvoly: "Jestli jsou ve sklepě všichni, kdo nepřišli na snídani, protože v noci museli narychlo odjet, za chvíli bude plno!" (a fakt bylo) nebo zhodnocení kvality svěcené vody požehnané Janem Pavlem II. - "dobrý ročník". A Jan glosuje vypjaté situace "miluju hrůzu", "miluju zkázu", "miluju veslování"... co k tomu dodat? Miluju... Kulhánka (a Kocoura).

JP
29.03.2021 4 z 5

"Zmasilost? To je přece stupeň omasení."

Mrzí mě, že Kulhánkův status je dost okleštěnej nekonečným zástupem plagiátorů, ať už jakž takž solidnějších, nebo absolutních literární tragédií (Kotleta, prominentní mrhač papíru), tak vzhledem k obtížné sehnatelnosti jeho děl, které se dají opatřit jen za nelidsky přepálené sumy, které si nechci vzít už z principu (podobně je na tom třeba i Kája Saudek), se ke knihám prakticky nelze dostat, ne tak, aby si člověk koupil starší paperback za odpovídající cenu a v klidu si ho přečetl a udělal si názor. Tahle situace mě tedy přinutila odposlechnout 'Vyhlídku na věčnost' v Xeriho verzi audioknihy, která, jak věřím, je zkrácená (ale parádně zpracovaná), ale šlo mi o to, dostat se k nádechu Kulhánka, protože tohle za všechny ty roky, co kroužím okolo, je první kniha, ke které jsem se od něj dostal, i když tohle je jediná, která se dá sehnat za přijatelné peníze a je pořád k mání. Kulhánek má neuvěřitelnou spádovitost, kadenci průpovídek a humoru ze staré školy... líbí se mi, že to netlačí na pilu, odkazuje to, ale je to samo sebou (Tarantino), líbí se mi, že ta atmosféra je skoro jak vystřižená z estetiky pc her staršího data, kde se tolik neopájelo příběhem, ale šlo se spíš do akce, pohybu, nějakýho intermezza, hláškování, sem tam, ale tahle estetika a nádech příběhu drží atmosféru jak z pc her, to ale samozřejmě zase až pochopí a ocení jen starší ročníky, co ujížděli na specifických věcech. Kulhánek sám je tajemnější než hrad v Karpatech, než Thomas Pynchon a to tomu samozřejmě taky přidává, je jen skutečná škoda, že ten špatnej shit je tu všude, dotisky, každej rok nová kniha a mezitím Kulhánek, co stojí za přečtení, je nedostupnej, někde ve stínech. To mě mrzí asi nejvíc, protože jinak jsou moje pocity z tohohle seznámení velmi pozitivní, líbí se mi jeho styl, kterej si prostě hodně jede svoje, bezohledně a ono to právě díky tomu tak dobře funguje.

"Ukážu ti kouzlo."
"Mamka říkala, že se nesmím bavit s pány, kteří mi budou chtít ukazovat kouzla, ani když nejsou cizí."

kap66
27.03.2021 5 z 5

Když projedu štítky u téhle knížky, na většinu (upíři, zombie, démoni, akční, zbraně, peklo) křičím ne! tohle nečtu! nikdy! Ale – ách, tak příjemně vyčištěná hlava … Proto žádný rozbor, mozek si chci zachovat takhle báječně prázdný, je to až fyzicky příjemné. Covid? Očkování? Promořování? Lockdown? Home office? Krize? Inflace? Ať si buší na dveře, ještě chvíli je tam Vyhlídka na věčnost možná zadrží. Díky jí za to.

Basc0
19.03.2021 5 z 5

Tahle knížka mi změnila život. Něco takhle neuvěřitelně čtivého se mi ještě do ruky nedostalo a doufám, že brzy seženu i noční klub, který je prý ještě lepší, než Vyhlídka na věčnost. Charakteristické postavy a děj, který ubíhá tak, že jsem si toho ani nevšiml a byl jsem na konci.

Lumír23
24.02.2021 5 z 5

Nojo, prostě jste fanoušek Kulhánka, nebo ne. Nic mezi. Má to hodně stránek, ale příběh frčí a letí a není tu místo k odpočinku.

Allena24
14.02.2021 5 z 5

Četla jsem a kochala jsem se.... trochu mě mrzelo, že jsem dosud pana Kulhánka a jeho knihy míjela. Mám co napravovat.
Půjčuji si závěr komentáře Česneksmedem: Každopádně, pokud je zde ještě někdo, kdo tuto knihu nečetl a zároveň je schopen se povznést nad kromobyčejným světem, čtěte a kochejte se!

martin8550
06.01.2021 4 z 5

Kniha je vrcholem Kulhánkovy tvorby, výborná směs napětí, humoru, romantiky, akce založená na renesančním Dantově vidění světa. Bohužel to byl můj první Kulhánek. Pak ještě Noční Klub .. zbytek už jsem ani nedočetl. Po této knize se Kulhánek odmlčel, a celkem to chápu, napsat cokoliv dalšího po takovém díle je těžké, laťka je vysoko. Nakonec jsem dal "jen" čtyři hvězdy, protože i po třetím přečtení mi některé pasáže přišly lepší..jiné horší

Aleen
30.12.2020 4 z 5

Zombíci?!?!?!? Jako fakt?!?!?!? To jsem nevěděla, než jsem začala číst! Já o zombících nečtu! A tohle jsem najednou četla a docela se mi to i líbilo. No dobře, jediný, pro mě, dostupný Kulhánek, tak jsem se na něj vrhla. Nebyl to až tak neskutečný zázrak, jak jsem u Otce naší skvělé brakové literatury, čekala, ale i jsem slyšela, že tahle nepatří k jeho TOP. Nic to nemění na tom, že jsem se báječně pobavila a odreagovala se. Dantovo peklo a upíři se vyvedli, i strýčkové se vyvedli. V téhle knize nechybí téměř nic, co by koho mohlo napadnout a k tomu české reálie... Na 100 % to u mě není, ale pěkných 85 dávám.

romusak
26.11.2020 5 z 5

Je to peklo, nepodobá se Kopřivovu nebo Burešovu, je to peklo Kulhánkovo!
A do takového pekla stojí za to přijít dvakrát, aneb 2x cesta tam a 2x zpátky.
A pan Mluvčí Distribuované banky je Čech.
"Česká republika. Méně obyvatel jak Velké Los Angeles, polovina z nich má pocit, že je děd Vševěd, druhá, že velitel světa"
Sir Henry je Zákazník, který loví a sbírá trofeje, hlavu Bin Ládina již má na stěně své lovecké síně.
"Je jen jeden, který mě zajímá! Jen jeden, kterého chci v nitkovém kříži! Sám Lucifer!"
A když prostudujete Dantovo Peklo, víte kudy a jak.

Nechápu, proč jsem při prvním čtení dal této skvělé knize jen 70%, asi jsem se nasr.. naštval, že autor nechal vyvraždit prakticky celý Noční klub.

Pane Kulhánku, kdysi, nedávno, před dvaceti lety, jste mě podepsal dvě vaše vynikající knihy, pevně věřím, že mě podepíšete i třetí, tu nejlepší, kterou ještě napíšete!

sedlecak
24.11.2020 4 z 5

Zvláštní kniha asi tak 150 stránek jsem si řikal, to je ale kravina. A pak sem to dočetl na jeden nádech. Stojí za to číst!

Zvelebilova
24.11.2020 5 z 5

Naprostá pecka!
Musím přiznat, že tak do čtvrtiny knihy jsem měla chuť to zavřít (také jsem to začínala číst napodruhé, poprvé jsem to vážně zavřela), protože středověk, zombíci, upíři, nelogický mišmaš...

Jo, ale pak to začalo dávat smysl. SPOILER: Po výletu do Pekla na lov Lucifera se to nehorázně brutálně rozjelo, řezala jsem se tu smíchy, rozplývala se nad romantickou linkou a hlavního hrdinu si zamilovala. Prostě tam bylo všechno, co mám ráda, bavily mě odkazy na Dantovo peklo, náboženské motivy, nechyběla klišé jako katany, hi-tech vybavení bohatého lorda a černý humor. Prostě to byla jízda, skromně můžu říct, že to byla asi nejlepší kniha, kterou jsem četla.

upíři humor zbraně zombie česká fantasy démoni akční peklo

Jiří Kulhánek
česká, 1967
2002  93%Noční klub. Díl první
2011  88%Vyhlídka na věčnost
1996  91%Dobrák
1995  90%Vládci strachu
2003  93%Noční klub. Díl druhý

Kniha Vyhlídka na věčnost je v

Přečtených2 448x