Výheň času

Výheň času https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60612/bmid_vyhen-casu-uQM-60612.jpg 4 10 1

„Stále více a více se souhlasně přijímá, že doby ledové se shodují s posuny ve sluneční soustavě prostřednictvím spirálních ramen naší galaxie. Proto jsem začal být zvědavý, co vznikne z biologického druhu, který rozvinul svou inteligenci právě před tím, než kolem jeho planety přešel plynný mrak mnohem hustší, než onen v Orionu, jímž Země nedávno – alespoň z kosmického hlediska – prošla. Pokusil jsem se vymyslet jeho dějiny a opíral jsem se přitom o rady pana Iana Ridpathe, jemuž vděčím za promptní a štědrou pomoc.“ John Brunner... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Návrat

The Crucible of Time , 1983

Janadvorackova
12.11.2018 5 z 5

Ono je to krapet složitější čtení, nahuštěné informacemi.
Jako kdybyste byli pračlověk, vylezli z jeskyně, poprvé se podívali na hvězdy a začali uvažovat, "co to tam nahoře vlastně září, proč a jak to souvisí s existencí jeskyně, ze které jste právě vylezli." A potom to samé dělali desetitisíce let vývoje druhu, jen s tím rozdílem, že byste technologicky stárli.
Ten příběh vlastně o tomhle je - o vývoji civilizace a přeměně mýtů ve vědecké objevy.

John Brunner
britská, 1934 - 1995