Vydra První dáma Šumavy

Vydra První dáma Šumavy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379508/mid_vydra-prvni-dama-sumavy-gK8-379508.jpg 5 4 4

oladnb
14.03.2023 5 z 5

Kniha obsahuje velké množství krásných fotografií o mé milované Šumavě, v jejímž předhůří žiji. Listování a pročítání krásně výpravného textu Vás pohladí, pojme, tak jako řeka svou vodu. Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Klid, zasnění, představy, touhy.. Až jsem autorům místy záviděla, že se často Šumavou procházeli při sbírání materiálů k této publikaci. Jistě se sem neustále vrací a není divu.

KnihovniceVěra
12.03.2019 5 z 5

Nádherně vypravená kniha pohladí po duši a přenese čtenáře do lůna přírody, i když právě sedí ve městě.

Damato
12.09.2018 5 z 5

Nádherný, kouzelný kraj, kam jsme s dětmi jezdívali na dovolenou a kde zůstalo kousek mého srdíčka. Vydra je nádherná, nespoutaná, tichá, milá , divoká - jakákoli, jakoukoli ji budete chtít mít.
Komentář od Noční pták je všeříkající a naprosto vystihující...hned bych se tam rozjela a u Turnerovy chaty si dala na kamenech Vydry limču a pak pomalu šlapala na Antýgl - nádhera....

Nočnípták
12.05.2018 5 z 5

Motto:
Hlubokým lesnatým údolím pospíchá divoká Vydra mezi kapradím, náprstníky a strmými boky skal, přeskakujíc kameny ve stínu temných olšin a smrků, na jaře je kalná a rozpěněná se slibem prvních zelení ve zdviženém větvoví bříz, v létě zase stříbrná a plná duhového světla, do podzimních mlh odnáší nazlátlé listí z bučin i vlhkou hřibovou vůni jedlových tmání a zima ji promění v modrobílou nádheru světel a stínů, na balvany si nasadí sněhové čepičky, les mlčí kolem dokola a ona pospíchá, čaruje, tančí...
Ladislav Stehlík - Země zamyšlená

Autoři knihy si nemohli vybrat kouzelnější slova pro úvod této knihy. Neznám jiná, která by výstižněji popsala jaká je moje milovaná Vydra.

Vydra nemá vlastní pramen. Zrodila se soutokem tří potoků. Na šumavské Modravě daly život první dámě potoky - Filipohuťský, Modravský a Roklanský. Cesta Vydry není dlouhá, ale té krásy a života na necelých dvanácti kilometrech. Její pouť končí u Čeňkovy Pily, kde se spojí s neméně krásnou Křemelnou, aby daly život další řece - Otavě.

Autoři knihy

Jan Kavale