Vyděděnci

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit. John Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125031/vydedenci-LuD-125031.jpg 4.6468

Bratrstvo 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Outcasts, 2011

Kniha Vyděděnci

Hzjena
dnes

Není to špatný počtení, jen autor nemusel recyklovat sám sebe...opravdu to smrdí na sto honů (Hal/Will-Thorn/Halt-Stig/Horác...atd.) už jen přidat testoteronovou holku (Lidya) a je to komplet. Prostě Flanagan a jeho průměr, který se tentokrát odehrává na moři. 24 knih o tom samém, co víc k tomu říct. Občas lepší, občas horší..... Maminy z toho budou paf, páč mají další hermeticky-naivně-kýčovitou pohádku, kterou můžou cpát dětem, ale normálního člověka to spíš zklame :/

Gibis
12. listopadu

Skvělý dobrodružný příběh pro kluky, ale i holky se jistě pobaví. Já se tedy bavila a Bratrstvu Volavek držela palce. V rámci žánru moc dobrá kniha, která vyzdvihuje smysl pro čest a pro správné chování, což u fantasy knih pro mládež, není vždy pravidlem. Těším se na další dobrodružství téhle správné party!

Calla2002

Skandijci, miluju Skandijce, protože jsou svý a mají prořízlou držku. Jejich děsivý vzezření, bojový umění, styl života, to všechno mě zaujalo už na začátku a já jsem ráda, že John Flanagan se rozhodl napsat sérii i o nich. A nelitovala jsem, uteklo mi to jako voda a splnilo to má očekávání, doufám, že ostatní díly na tom budou stejně, ne-li lépe :333

Malýmedvěd

Velká spokojenost, takto si představuji dobrou dětskou knížku. Je to napínavé, přiměřeně vychovávající, nechybí veselé momenty, snadno se to čte. I když je to převážně z klučičího světa se spoustou bojování, tak se to i holkám bude líbit, dcera alespoň nadšená byla :)

PhoebePollard

Jiný příběh ze stejného světa, jako hraničářův učeň. A samozřejmě, jedná se o Flanaganovo dílo, takže skvělé.

DuncanIdaho

Jiný ale také zajímavý příběh ze stejného světa jako je séeie Hraničářův učeň.

otula

Pěkná dobrodružná kniha, cílená spíše na mladší čtenáře. Doporučil bych ji tak 12letým klukům. Trochu trpí stereotypy (na první pohled outsideři jsou největšími hrdiny), ale je to sympatičtější, než bezchybní superhrdinové. Nechybí v ní napětí, je zasazena do neotřelého prostředí, hrdinové nejsou černobílí, četlo se to dobře. V hodnocení jsem dal plný počet - neberu to absolutně, ale v rámci literatury pro mládež si kniha svých cca 90 % zaslouží.

Misan1993

Skělé dílo od Flanagana! Číst to jako malej!!