Vydatá proti svojej vôli

Vydatá proti svojej vôli https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31733/mid_vydata-proti-svojej-v-li-7IB-31733.jpg 4 162 41

Leilu prinútili rodičia vydať sa vo veku 21 rokov za muža, ktorého predtým nikdy nevidela ani o ňom nepočula. V arabských krajinách, najmä na vidieku, je takýto postup bežný, no pre Európu 21. storočia len ťažko predstaviteľný. Oveľa šokujúcejšie vyznieva preto fakt, že sobáš z donútenia sa odohral v krajine, ktorú celý západný svet považuje za modernú a slobodnú – vo Francúzsku. Leily sa nikto nepýtal, či sa chce vydať za muža, ktorý je od nej o pätnásť rokov starší. Prinútili ju podriadiť sa vôli tyranského otca a nakoniec aj mužovi, ktorého nemilovala a ktorý ju bil stále častejšie a brutálnejšie. Až po jej treťom pokuse o samovraždu rodičia pochopili, aké peklo prežíva vo vynútenom vzťahu a pomohli jej dostať sa z neho. Trvalo niekoľko rokov, kým sa odhodlala odhaliť svoje utrpenie, upozorniť verejnosť na to, čo sa deje, a pomôcť tak ostatným dievčatám, ktoré sú obeťou tohto barbarstva v mnohých krajinách sveta, západné krajiny nevynímajúc.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (SK)

Leila: Mariée de force , 2004

Rapeh
27.12.2023 3 z 5

Zajímavé čtení, nepochopitelné pro nás, ale denní chléb muslimské komunity. Je úplně jedno v kterém státě vyrůstají. Bohužel integrace není možná, protože lpí na svých tradiční hodnotách.

nicolettkaa
22.03.2023

Knihu jsem četla už podruhé a teda zřejmě už naposledy. Pro naši kulturu je to naprosto nepochopitelné. Pro tu muslimskou denní chléb. Hlavně ať tě manžel neopustí, to že tě psychicky i fyzicky týrá je vedlejší. (No i když tohle se možná děje i tady.) A ještě navíc ta jeho matka, no to byl dáreček.

PavlaA
15.03.2023 5 z 5

Achjo co k tomu napsat? Pro nás Evropanky je způsob tohoto žití nepochopitelný. Jsme prostě vychovávané jinak než muslimské dívky, které jsou pod vlivem Koránu a staletých tradic. Nakonec jsem ráda, že Lajla vybojovala aspoň kousek svoji vytoužené svobody. Ale za jakou cenu? Prožila si hodně a do smrti bude nést následky, hlavně psychické.

kosátkoo
03.03.2023 2 z 5

Tyhle příběhy jsou na jedno brdo, nejsou ničím výjimečné, ani zajímavé. Ale zároveň jsou zábavné v tom, jak se pořád dokola dějí ženám ty stejné věci, jak dělají pořád stejné chyby. Od toho příběhu se nedočkáte nějakých překvapivých rozuzlení, ale zábavné to je. Dvě hvězdičky, si myslím, stačí.

oolinkaa
06.10.2022 4 z 5

Šílené šílené , nikdo si nedokáže představit že ještě dnes panují takové poměry a někdo ctí tradice tak , jak Korán káže i na úkor týrání , zesměšňování či zabití svých dcer ..

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Táto kniha je naozaj zaujímavá na čítanie,hlavne preto, že sa z nej dozviete veľa o kultúre iného národa.Možno sa budete snažiť pochopiť ich spôsob života,ale márne.Mňa ako modernú a emancipovanú európanku tento príbeh pobúril,dočítala som ju však do konca.Teraz čítam Upálená za živa,ktorá je akoby jej dvojčaťom a už ma jej pasáže tak neprekvapujú.Určite túto knihu odporúčam.❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

adelinka
31.03.2020 5 z 5

Strašné, ale bohužial, zvyky, tradície alebo náboženstvo je divné. Aj keď sa Leila narodila vo Francúzsku, tak rodičia dodržiavali stále svoje arabské zvyky a tradície. Aj sa čudujem, že toľko vydržala. Aj keď Leila bola rebel, tak proti názoru rodičov sa postaviť nevedela a napriek tomu sa proti svojej vôli vydala :-(

Schamila
17.02.2020 5 z 5

Děs a hrůza, kult mužů, šílené náboženské tradice - nulové hodnoty a korán, samé lži, podvody .... fakt síla, snad si každý svoji kulturu bude pěstovat tam u sebe....

daza.dt
02.12.2019 5 z 5

Neuvěřitelná kniha - dlouho ve vás bude doznívat. Podobných knih s touto tématikou jsem již četla řadu, ale tato je z pohledu "evropské muslimky" (narozené a vychované ve Francii) pohled z tohoto úhlu nebývá tak častý. O to víc je tato kniha šokující.

leni2271
26.07.2019 5 z 5

Neuvěřitelné čtení. Přečetla jsem knihu jedním dechem. Zajímavý vhled do života muslimských dívek, pohled na jejich mentalitu a styl života. Určitě doporučuji.

surikata246
20.04.2019 4 z 5

ˇPřečteno už před delší dobou a naprosto mě to tehdy šokovalo i téměř uzemnilo.

pingu1
23.02.2019 3 z 5

Knih s podobnou tématikou je v poslední době na trhu až moc .... Tahle mi přišla nějak méně uvěřitelná. Pošlu ji asi dál ....

monika8034
10.02.2019 5 z 5

Narodená vo francúzsku a aj tak sa musela podvoliť tradíciám

Jarmila97
01.02.2019 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná u konce padla i slza.Nikdy sem si nedokázala představit jak krutý systém mají ale líbí se mi jak se k tomu postavila knihu doporučuji ukáže člověku jak si má vážit toho co má :)

Denisa_a
06.01.2019 5 z 5

Drsný příběh. Lajla mi byla už od začátku hodně sympatická. Takový "rebel". Chvílemi jsem se u knihy i smála a říkala si "jo, jen jim to nandej!"
Četlo se to velmi dobře. Díky bohu, že byla chytrá a nenechala si život zkazit úplně. Líbilo se mi, jak byla ke konci mazaná.
Jen nechápu, jak po tom všem mohla mít pořád ráda svého otce...

Ála41
15.12.2018 5 z 5

Drsný příběh.... Chudak Lajla... Ale musím napsat, že chvílemi jsem ji fakt nechápala.... Jak mohla mít nakonec otce za to vše ráda? Tuhle mentalitu asi pochopit ani nelze... Jak je možné, že žije v Evropě a tohle se jí mohlo stát? Fakt nebylo kam se obrátit o pomoc? Ale četlo se to velmi dobře.... S mrazením v zádech....

LusSyNDA
10.12.2018 2 z 5

Kniha se mi nelíbila. Vadilo mi velké množství vykřičníků. Lajla se v celé knize popsala jako blázen, její rodiče považuju za ještě větší blázny. Samozřejmě chápu, že tito lidé mají jinou výchovu atd., ale chovat se ke mně rodiče takto jak popisovala Lajla a nakonci knihy napsat jak má hrozně tatínka ráda...??? Taky se mi nelíbilo šílené množství nových jmen/postav v průběhu celé knihy. Například na konci Lajla děkuje nějaké Martině (co si pamatuju, tak za celou knihu o žádné Martině nebyla napsána ani řádka). Téma příběhu je zajímavé, ale hrozným způsobem zpracované.

knihomolka525
02.12.2018

těžko uvěřitelný příběh - skoro přitažený za vlasy.Možná se něco ztratilo v překladu?

Ketrin.TR
16.11.2018 3 z 5

Mám ráda knížky s touto tématikou, ale tuto bych řadila k těm slabším. I když jsem ji přelouskla doslova během pár hodin, byl to spíš soupis depkoloidních stavů a zoufalých myšlenek. I tak takový život nikomu nezávidím a děsí mě, že se toto pořád děje.

Lena1975
17.09.2018

Přečetla jsem s touto tématikou hodně knih, tato je však nemastná, neslaná. Arabská žena, Arabská dcera, nebo Deník princezny Sultany mnohem lepší....

Francie domácí násilí muslimské ženy přistěhovalci, imigranti domluvené manželství

Autorovy knížky

2005  78%Vydatá proti svojej vôli

Kniha Vydatá proti svojej vôli je v