Výbor z díla I.

Základní otázky analytické psychologie a psychoterapie v praxi

Práce přibližují podstatu Jungova psychoterapeutického přístupu a řeší některé konkrétní psychologické či psychiatrické problémy.
Výbor z díla má laickému čtenáři napomoci v základní orientaci v jeho bohatém myšlenkovém systému.
(www.mlp.cz)

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24642/vybor-z-dila-i-efk-24642.jpg 4.848
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Emitos - Tomáš Janeček

Grundfragen zur Praxis

Kniha Výbor z díla I.

Lubomeer82

Moje první setkání s Jungem a rozhodně ne poslední. Kniha je až neuvěřitelně dobře čtivá
a přínosná hlavně k pochopení (nejen) vaší psyché.
Zajímavý citát: "Bylo by omylem předpokládat, že existují více či méně vhodné metody léčby. Teoretické předpoklady zde neznamenají skoro nic. Mělo by se vůbec přestat o nějaké 'metodě' hovořit. To, na čem při léčbě záleží především, je osobní nasazení, vážné odhodlání a obětavost, ba i obětování se terapeuta." (str. 383-384)

LenysekC

Tohle bylo zatím to nejhůř stravitelné, co jsem od Junga četla. Asi proto, že je to opravdu základní a obecné. Sotva se něco začne rýsovat, už se od toho jde dál. Trápila jsem se s tím přes dva měsíce a ani to nezvládla celé, skončila jsem v osobnostních typech, zcela ztracená a nenaplněná.

desert.fox
25.12.2018

Těžko hodnotit jednu knížku izolovaně od celého díla. Ale budiž: Velmi dobrá, a máte-li zájem o Junga, určitě s ní začněte.

fojtikjirik
16.02.2017

Co se autora týče, do čtení jeho knih jsem se chtěl pustit už dávno, nicméně jsem se k tomu "dokopal" až poté, co jsme ve škole v základech společenských věd probírali psychoanalýzu.
Teď k samotnému spisu. Před přečtením jsem byl nejvíce zvědavý na část zabývající se typy osobnosti. Ovšem ještě více moji pozornost vzbudily články o snech. Je zajímavé zkoumat, jaký mají sny význam pro člověka a jak dokonce můžou upozornit na nemoci (pozor, nemá to nic společného se snáři).

Magriva
15.10.2016

Moc ráda čtu takovéto knihy- duchovní, erudované, čtivé. Nejvíce mě oslovilo to, čeho se hodně psychologů bojí a vztahuje na to většinu problémů: "...popírám, že příčinou všech neuróz jsou traumata, v nichž rozhodují zážitky z dětství." (s. 187). Nepopírá však, že hodně neuróz je traumatogenních. A ještě jeden citát: "Je třeba počítat s nezralostí lidí jako se skutečností." (s. 94). Skvělé. Určitě si přečtu i další díly z výboru.

Al.lio
10.02.2015

Zajímavé dílo - první část je perfektní, sny jsem přeskočila a samý závěr spočívající v podstatě vědomí a nevědomí extrovertních nebo introvertních typů hodnotím jako vskutku zajímavý. - Najde se v něm plno přínosných informací pro pochopení jak ostatních, tak i, a to především, sebe sama.