Vybíjená

Vybíjená https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15/bmid_vybijena-5Xn-15.jpg 4 758 97

Román ztvárňuje v rozsáhlém časovém oblouku pestré osudy několika spolužáků z gymnázia od dob jejich dospívání až na práh čtyřicítky. Znalci díla nejčtenějšího českého autora se tu opět setkají s dobře známou, melancholicky laděnou groteskou, tentokrát o přátelství, osudových láskách, alkoholu, kráse i ošklivosti, ale především o smutku, který se s přibývajícími léty vkrádá do životů stárnoucích hrdinů.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Petrov

Vybíjená , 2004

JustWomen
JustWomen
10.02.2018 4 z 5

Moc jsem nečekala a byla jsem příjemně překvapena. Fajn knížka, nejvíc oceňuji ženské postavy, zejména ta Hujerová se povedla, skoro nelze věřit, že to napsal chlap. A někdy to bylo i vtipné ...

Aleh
Aleh
08.02.2018 4 z 5

Někdo stárne s grácií nebo také (jak se říká) zraje jako víno a užívá si to. Někdo je plný smutku, dostihne ho krize středního věku a provází ho životem často deprese a beznaděj. Tak takové myšlenky nás často napadají, když vzpomínáme s těmi, se kterými jsme trávili naše středoškolská léta. Vzpomínání na léta, kdy jsme byli mladí, šťastní, plni elánu.... No, proč ne. Já ale naštěstí shovívavě a s nadhledem vyhlížím i dny příští a těším se, co mi přinesou. Každá životní etapa má něco do sebe. Jedna z těch lepších knih Michala Viewegha. Kniha o životě, našich touhách, přáních a realitě všedních dnů.

Endy17
Endy17
08.02.2018 4 z 5

Ohlédnutí čtyřicátníků za tím, jaké to bylo, jaké to mohlo být a jaké už to nikdy nebude. Vyprávění o jejich, ale také třeba trošku o naší nebo zrovna o té vaší středoškolské třídě.

hats
hats
07.02.2018 3 z 5

začiatok rozpačitý, potom fajn... taký smiech cez slzy

vivienna
vivienna
30.12.2017 3 z 5

oddechovka...

1871
1871
28.12.2017 4 z 5

Skvělá kniha pro ty, co si myslí, že už ani ty deprese nejsou to co bývaly. Nebo jako varování pro ty co mají život před sebou. Velmi brzy mi bude také 40, ale pocitům z té knihy se úspěšně vyhýbám a jsem rád, velmi rád.

ferda16
ferda16
23.11.2017 3 z 5

Nějak tomuto autorovi nemůžu přijít na chuť, ale tato knížka se mi asi líbila nejvíc. Ale, že by to bylo nějaké terno, to se říct nedá. Ale rozhodně lepší, než filmové zpracování.

deedulka
deedulka
16.07.2017 2 z 5

Nějak tomu Vieweghovi nemůžu přijít na chuť. Má takový smutný až depresivní styl psaní. O tom, jak nám život nastavuje svoji nemilosrdnou tvář a aniž bychom si to uvědomili, unikne nám mezi prsty. Říkám si, jestli se autor takto snaží vypsat ze svých trápení. Snad jiná jeho kniha nastaví i tu milou tvář. Do té se ráda začtu.

MakiMel
MakiMel
10.07.2017 3 z 5

Když jsem ji četla před léty, tak mi přišla fajn, ale teď jsem se k ní vrátil a vůbec nic jsem si z ní nepamatovala, což nejspíš taky o něčem vypovídá. Zachycuje barvité osudy žáků jedné třídy, nenadálá úmrtí, první lásky, první rozvody, polemizuje s ošklivostí, ale celkově na mě působí tak nějak ploše a neobsažně. Jako by si člověk na konci chtěl říct: No a co jako?

Romžiry
Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Trochu slabší.

Jana283
Jana283
28.06.2017 3 z 5

Jeden z lepších autorových počinů. Asi by se takový příběh dal napsat o každé třídě. Kdo by se v tom nenašel...

Kerberos
Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Jeden z lepších Viewegů,určitě lepší než ten film.

Petule.k93
Petule.k93
05.06.2017 3 z 5

Ze začátku jsem se do knížky nemohla začíst. Ale tak od poloviny, mě začla bavit. Je to taková kniha na pohodu :)

ja.for
ja.for
02.05.2017 4 z 5

Kniha, která vám otevře hlavu a která vás donutí přemýšlet. Rodina vs. kariéra, vysněné plány vs. realita... no prostě kniha i film pro mě osobně bomba. Za dva dny přečteno, ale zanechalo to ve mně pocit ještě hodně dlouho. Kniha o životě. O našich životech.

adelinka
adelinka
13.04.2017 4 z 5

také pohodové čítanie, niektoré momenty alebo opisy boli celkom fajn a vtipné. A dosť sa mi páčila škaredá Hujerová :-)

EvikU.
EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Pro mě je Viewegh průměrný spisovatel nebo spisovatel, který není pro mě. Občas se tam něčemu zasměju, ale jinak nic moc.

saez
saez
20.02.2017 3 z 5

Po dlouhé době, jsem autorovi zase zkusila dát šanci. Na to že to byl Viewegh, se to překvapivě dalo číst.

veskr
veskr
21.12.2016 5 z 5

Je to pohodová knížka, výborná na dovolenou nebo jako oddychové čtení. Je stokrát lepší než její filmová podoba.

hejnak
hejnak
25.11.2016 3 z 5

Na rozdíl od jiných Vieweghových knížek mě tato moc neoslovila.

pawla.sevcikova
pawla.sevcikova
23.11.2016 5 z 5

"Bůh mi nepřidělil lepší ksicht. Počínaje pubertou nevstoupím do žádného kostela – tak jako už nikdy nejdu do restaurace, kde mě předtím ošidili."

Geniální přirovnání, metafory, skvělý čtivý (typický Vieweghův) jazyk... a do toho úžasné realistické příběhy pár životních ztroskotanců. Jednoznačně plný počet hvězdiček! Nadchlo mě to :)