Vůně noci

Vůně noci https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375003/bmid_vune-noci-CZ2-375003.jpg 4 125 41

Mladá lékařka Vanda je špičkou v oboru neurochirurgie, její soukromí však za zářivou kariérou pokulhává. Na začátku příběhu se střetne s těžkou životní ztrátou - za tragických okolností přichází o svou sestru. Vandino dvojče Vilmu s celou její rodinou chladnokrevně zastřelil neznámý vrah, který po sobě nezanechal jedinou stopu. Major Hons se svým týmem pracuje s několika vyšetřovacími verzemi a v hledáčku kriminalistů se postupně objevuje víc podezřelých. Není ovšem vůbec jisté, zda se zaměřují na správné osoby: stále totiž nedokážou připadnout na pachatelův motiv. A vrah mezitím nezahálí - spřádá další smrtící plány... Navzdory těžkým okolnostem se o mladou lékařku, která nedávno ukončila neperspektivní vztah, začínají zajímat hned dva muži. Současná konstelace však lásce příliš nepřeje. Vanda má úplně jiné starosti: řízením osudu se ocitne v situaci, kdy musí čelit dilematu, nebude-li lepší vzít světskou spravedlnost do vlastních rukou. Zachová si hrdinka lidskou i lékařskou čest, anebo se rozhodne pomstít milovanou rodinu i za cenu, že ztratí vlastní budoucnost?... celý text

LenkaKa
21.01.2024 5 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Napínavé, čtivé, lehce erotické...skvělá četba k moji současné viróze:)

Janaves
30.08.2023 4 z 5

Pěkná česká detektivka. Hvězdu ubírám za vyvraždění rodiny. Pro mě zbytečně kruté.

Ív688
29.07.2023 2 z 5

Kniha by se jistě dala zařadit do červené knihovny, při líčení erotických scén mi připadá, že má autorka asi představy přímo orgasticky akrobatické a senzační erekce mužů v příběhu mi připadají přímo úsměvné...i tak jsem dočetla, nechybí krása žen, osobní tragédie, náboj napětí a posléze vyvrcholení ,nejen tedy erotické, ale i detektivní...(doufám jen, že nějaká literatura bude uváděna i jako pro muže , aby si chlapci přišli na své), protože uvádění román pro ženy mi připadá, že jako ženské potřebujeme méně náročné čtení ...

P3_tis
18.03.2023 3 z 5

Myslím, že má autorka lepší díla. Tady jsem některá místa přeskakovala.

baji42
09.03.2023 3 z 5

Čtení blížící se spíše červené knihovně. Viděla bych to jako film na Prima love. Ale jo, dalo se to přečíst, ženy určitě neodrazuji.

knihomolkadorfa
14.09.2022 3 z 5

První knížka od této mladé autorky. A jo. Bylo to dobré !

JiH6
31.03.2022 1 z 5

(SPOILER) Přišlo mi to úplně jako přes kopírák s Doktorkou Viktorií - Hlavní hrdinka, lékařka, namyšlená, ale dost naivní, krásná, štíhlá, emancipovaná, single, kolem čtyřiceti let, zažije situaci, kdy je jí blízká žena a pár dalších zavražděno. Má spoustu ctitelů, z toho nejzajímavějšího se nakonec vyklube vrah a ona skončí vděčně v náručí hlavního vyšetřovatele kriminálky...dost prvoplánové. Jednou, proč ne, ale naprosto totéž ve dvou knížkách? Třetí už číst nebudu, mám raději složitější a méně předvídatelné příběhy. Jednu hvězdičku za snahu

Evka27
22.03.2022 3 z 5

Pro mě nová spisovatelka a celkem příjemné čtení.

Allla9
21.01.2022 5 z 5

Této knížce nemůžu nic vytknout. Mám autorku ráda, tak doporučuji.

Lucie401
17.01.2022 5 z 5

superrr napinave do posledni stranky.

katynka78
29.12.2021 4 z 5

Pokud se mne někdo zeptá, co v knihách nejraději čtu, tak moje odpověď je jednoznačná. Miluju lékařské prostředí a příběhy z lékařského prostředí. Pak je mi v podstatě jedno, v jakém žánru je příběh zasazen a nebo zda je to i literatura faktu.
I když přiznávám, že při průřezem mojí četbou tady to tak nevypadá, ale taky jsem na Databázi chvíli a nezaznamenávám si všechny knihy z dřívějška.
Ale když kouknete do mojí knihotéky, tak už to poznat je:-)
Celý život to tak mám, lékařství mě fascinuje a baví.

Takže není překvapením, že jsem se pustila i do této knížky. Je teda faktem, že je tam i erotická složka, ale je to na takové úrovni, kterou snesu a která je opravdu součástí příběhu a ne že je to tam na sílu a na moc.
Obdivuji styl psaní autorky, protože je velice čtivý, vtáhne vás do děje a baví vás to.
Rozhodně oceňuji to, když čtu z českého prostředí, že se mi jména líp pamatují než když je to zahraniční.
Mělo to drive, mělo to logiku a závěr se mi velice ale opravdu velice zamlouval, jak pachatel dopadl. To je přesně dle mého gusta. Paráda!

Takže doporučuju!

bábuška
27.07.2021 5 z 5

Příběh začíná tragédií celé rodiny. Mladá lékařka zůstává sama se svou nemocnou matkou a věrnou přítelkyní, policii se nedaří najít důvod vyvraždění mladé rodiny. Kniha je od začátku napínavá, těžko se od ní odtrhnout. Vanda je příjemná postava, také její věrná přítelkyně Monika. Až konec přinese rozluštění, pro mně překvapivé.

kiraa
20.07.2021 5 z 5

Příběh samotnej je docela šílenej, ale jen na začátku. Ten mord byl dost ee. A to je jediný, co mě asi tak “zdrtilo”. Jinak je to vlastně docela taková veselá detektivka nebo spíš román pro ženy prošpikovanej lechtivými scénkami. Kámoška Monča měla vztah, kriminalista Hons měl vztah a taky jeden další polda z vyšetřovacího týmu měl vztah. I když zatím jen na stole na služebně :) Jediná truchlící lékařka nezávazný vztah ukončila a přála si nový vztah najít. Jo a vlastně taky chtěla najít toho vraha. Detektivka pro ty, co se bojí chodit do sklepa pro brambory :)

lucakuca
31.05.2021 3 z 5

Tragická a přesto milá detektivka pro ženy. Čtivé, příběh mi nabízel modré z nebe, a přesto mě to (až se za to stydím) nijak dramaticky neuchvátilo.

NikiP.
28.03.2021 5 z 5

Knížka mě ze začátku moc nezaujala, ale později jsem se do knihy začetla a začala mě bavit. Má zajímavý příběh plný lásky a napětí s nečekaným zvratem. Doporučuji !

Sarrah
14.03.2021 4 z 5

Taková detektivka pro holky.

Olivie11
10.02.2021 5 z 5

Moje první kniha od této autorky . Zajímavý kriminální příběh z lékařského prostředí, který je propletený napětím ,láskou a nečekaným zvratem. Pěkné čtení napínavého příběh.

1alena1
02.01.2021 4 z 5

Velice čtivé, kniha od které se těžko odchází. Romány z lékařského prostředí jsou většinou zajímavé, když se to ještě okoření krimi zápletkou, erotikou.....tak myslím, že se to povedlo a je to již druhá kniha, která se mi od autorky velmi líbila. Doporučuji k přečtení.

i.stefany
05.10.2020 4 z 5

Povedený detektivní román s velkou dávkou rodinné tragédie, okořeněný špetkou erotiky, lásky, psychologie, hysterie i paniky. Knihy Markéty Harasimové jsou všechny velmi čtivé, ani tato není výjimkou a čtenář si určitě přijde na své.

Knihomolka97
30.09.2020 5 z 5

Autorčin styl mi sedí, čte se to dobře, děj rychle ubíhá a má správnou napínavou atmosféru.
Napětí, nečekané zvraty, erotika i láska. Samotný konec mě docela dostal. Prostě psychicky nemocný člověk..a takových na světe chodí...hrozné.

thrillery pro ženy

2014  75%Sametová kůže