Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině

Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306337/mid_vudce-smecky-laskyplne-vedeni-v-rod-QD4-306337.jpg 4 4 2

Pro děti nemůže být nic lepšího než rodiče, kteří láskyplně vnímají svou vůdčí roli v rodině. Rodiče, kteří umí činit jasná rozhodnutí, a to i ta nepopulární, a kteří zároveň dovedou svá rozhodnutí obhájit a dětem je srozumitelně vysvětlit. Zkušený rodinný terapeut Jesper Juul povzbuzuje matky i otce, aby vyvinuli takové metody a návyky výchovy, kterým snadno porozumí všechny děti - batolata, školáci, teenageři – a v neposlední řadě i samotní rodiče.... celý text

LunaL.
18.08.2020 3 z 5

V knize je určitě několik zajímavostí o výchově dětí, ale několik věcí mi při čtení vadilo - hlavně neustálé používání cizích slov, autor se často opakoval, někdy si i protiřečil. Podle mě mohla být kniha napsána jednodušeji a srozumitelněji. Určitě mi ale pár věcí ohledně výchovy ujasnila :)

E_Lan
02.09.2018 4 z 5

Velmi zajímavý pohled na vedení v rodině. Jak z historického aspektu, tak z aspektu mužsko ženského. Auto se sice docela často opakuje, ale není to naškodu věci. Jen to zahrnutí dotazů čtenářů působí trochu naroubovaně, ale přesto i tam jsou zajímavé postřehy. Nevím jestli z toho něco využijí, ale už jen to, že člověk dětem říká 70% času něco, co by v budoucnu rád změnil a kroutí nad tím hlavou, už to je strašně zajímavá informace, která mé chování docela změnila.

vývoj a výchova dětí

Jesper Juul