Vůdce, který nepotřeboval žádný titul

Vůdce, který nepotřeboval žádný titul https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319076/mid_vudce-ktery-nepotreboval-zadny-titu-clH-319076.jpg 3 27 6

Ve své nejnovější knížce autor mezinárodního bestselleru Mnich, který prodal své ferrari vypráví příběh Blaka Davise, nepříliš úspěšného prodavače, jemuž se v osobním ani pracovním životě nijak zvlášť nedaří a který žije ze dne na den bez cíle a smyslu, dokud jednoho dne nepotká podivuhodného muže jménem Tommy Flinn, který obrátí jeho život naruby. Tommy Blaka seznámí se čtyřmi výjimečnými učiteli, kteří jej zasvětí do tajů filozofie, jež mu pomůže stát se nadmíru úspěšným nejen v práci či podnikání, ale i v osobním životě. Blake se tak postupně učí umění vůdcovství, bez něhož se žádný jedinec, žádná firma, organizace či jakékoli lidské společenství v dnešním nejistém a rychle se měnícím světě neobejde. Jeho základem je poznání, že každý člověk – nezávisle na tom, kolik je mu let, na jakém místě a v jakém postavení se právě nachází – může tady a teď probudit v sobě vůdce. Všichni máme přirozenou schopnost a moc vést – moc, která nijak nesouvisí s naším postavením, našimi tituly či funkcemi, které zastáváme. Každý člověk se může stát lídrem a proměnit své nejsmělejší vize a cíle ve skutečnost, pokud na sobě začne cílevědomě pracovat, postaví se svým největším obavám a vnějším i vnitřním překážkám čelem, přestane sama sebe vnímat jako oběť a převezme plnou zodpovědnost za svůj život. Každý vůdce časem dospěje k poznání, že základním předpokladem vůdcovství je vedení sebe sama – nedokáže-li vést sama sebe, nikdy nebude schopen vést, motivovat a pozitivně inspirovat druhé. Osvojí-li si vůdcovské dovednosti, nejenže se stane úspěšným, ale také pocítí, že je důležitý. Pocítí, že na jeho životě záleží. Že svět bude přece jen o trochu lepší, protože je v něm on. Stal se totiž skutečným vůdcem.... celý text

Literatura faktu Ekonomie a obchod
Vydáno: , Rybka Publishers

The Leader Who Had No Title: A Modern Fable on Real Success in Business and in Life , 2010

VerVer789
10.07.2021 3 z 5

Takova knizka pro "zacatecniky". Pokud mate v oblasti motivace a leadershipu neco malo nacteno, nejspis budete zklamani. Spoustu dobrych myslenek bohuzel zastinuji az neuveritelne pribehy ucitelu a velmi caste opakovani, ujistovani se. Proste napsane tak, abyste vse skutecne pochopili :).

happystar
06.08.2020 5 z 5

Já mám Sharmu ráda a i tato kniha se mi líbila. Příběh nectete jedním dechem jak u jiných jeho knih,ale přesto jsem si tam plno věcí našla. Za mě doporučuji!

Pawlisman
11.03.2019 2 z 5

Zklamani. Palec dolu. Muj asi patej sharma a nejslabsi. Vse nasilne. Nezajimave podane. Neveryhodne. A hlavne nudne. Toto dal predavat nechci. Tomu ani neverim. Posledni stranky jsem jen preletl.

Ajinka126
14.11.2017 2 z 5

Obrovské zklamání. Tu knihu jsem dostala od manažerky jako velmi inspirující čtivo a musím říct, že číst to bylo pro mě za trest. Doslova. Měla jsem pocit, že ze čtenáře dělají zbytečného hlupáka. Všechny ty příběhy byly uměle naroubované tak, aby něco obsáhly a daly poselství. Na mě to nefungovalo. Nemusí se mi jedna myšlenka neustále opakovat. Kniha by mohla být poloviční a nebyla by o nic ochuzená.

jasnenka
21.03.2017 2 z 5

Autora zbožňuju, ale .... mám pocit, že se už začíná hodně opakovat. Kniha je sice plná krásných myšlenek (čtu s fixou v ruce).... ale to je vše. Chybí mi tam ten příběh, škoda. Mám pocit, že autor chtěl za každou cenu něco napsat a vyšla z toho tato "umělotina".

mone
16.03.2017 5 z 5

Možná to bude znít legračně, ale rozhodla jsem se v rámci určité duševní hygieny přečíst pár knížek na téma životní filozofie, leadership, motivace, úspěch, osobní rozvoj, sebedůvěra a tak. Jedna z pro mě nejtěžších věcí, s nimiž jsem dlouhodobě konfrontovaná, a zároveň můj největší strach, panická hrůza, husí kůže a já nevím všechno, je to, že se stanu součástí šedivýho korporátního davu a že přestanu být já, protože vás ti lidi, s nimiž mnohdy ani nesouhlasíte a nevážíte si jich, zválcujou. Že budete jako oni, takže nic, co si myslí, že je něco, protože je součástí výzev a cílů. Pokrytectví na cestě za prémií.

Tahle knížka mě nastartovala a vrátila mi chuť znovu dělat věci na víc než sto procent, a co především, lidem, nad kterými jsem dávno zlomila hůl, dát druhou šanci. Stoprocentně se k ní ještě v budoucnu několikrát vrátím. Po věcné stránce k ní mám dvě výhrady: 1) nelíbí se mi obálka a osobně bych název knihy určitě takto otrocky nepřekládala z angličtiny 1:1... za mě by se to mělo jmenovat spíš: Vůdce, který nepotřeboval žádnou funkci - lépe by to korespondovalo s obsahem knihy... to, proč jsou slova "vůdce" a "který" na obálce každé na vlastním řádku, moc nechápu, celkově to na mě působí, jako že se grafikovi moc nechtělo, škoda 2) fakt, že jedna ze dvou hlavních postav skončí tak, jak skončí, knihu trošku degraduje, protože ji staví na úroveň podbízivých barevných knih Paula Coelha.

Jinak ale nad očekávání dobré a doporučuju!