Vteřiny věčnosti

Vteřiny věčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87033/bmid_vteriny-vecnosti-87033.jpg 5 95 7

Výbor z díla českého "filosofa-básníka", jehož práce se vždy pohybovaly na hranici mezi vědomím a podvědomím, realitou a absurditou, racionálnem a iracionálnem.

Literatura česká , Příběhy

Vydáno: , Odeon

Ferda43
30.12.2023 5 z 5

Klíma mi byl vždycky blízký - je pro mne nadčasový. Nemůžu uvěřit, že žil na přelomu 19. a 20. století. Má úžasnou schopnost barvitě líčit strachy, obavy, znechucení.. A za tím vším je prostě člověk bez příkras... Těžké čtení pro člověka, který se nerad v sobě nimrá ;)

jitrnic
15.07.2023 3 z 5

Bohužel, kouzlo pominulo. To, co mě v mládí fascinovalo (a byl jsem pyšný, že čtu tak vyšinutou literaturu), nenávratně vyvanulo (z Klímova díla ne pochopitelně, to je stále stejné). Dnes mi tito mystici z přelomu století s velkým knírem a šíleným pohledem, blouznící o Člověku, Duši, Antikristu apod. přijdou spíš tragikomičtí.

zimka.r
01.10.2016 2 z 5

No asi nejsem ten pravý tip na čtení klasiky....spisovatel mi přijde spíše schizofrenický než filozofický. Ale zkusila sem, přečetla sem a děkuji již ne.

Serja
19.10.2014 5 z 5

Místy slabší, avšak Slavná Nemesis a Bílá svině neboli konečné rozřešení o vzniku křesťanství to vykompenzovaly.

Fellini
08.06.2013 5 z 5

Skvělý výbor z díla nejzajímavějšího českého literáta Ladislava Klímy. Ten, kdo se chce s tímto spisovatelem-filosofem seznámit, doporučuji tuto knihu, obsahuje totiž jak jeho filosofické dílo, tak beletristické. Z toho beletristického bych vyzdvihl hlavně povídky Slavná Nemesis a Jak bude po smrti.

Peťule 30
15.12.2012 5 z 5

Něco fantastického, filozofický zážitek, myšlenková extáze, jiný pohled na svět.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Úžasně abstraktní knížka! Nemohu popsat, o čem je, protože je o ničem (a o všem) a každý čtenář si v ní najde hlavně to, co sám chce. Jediné, co mohu říct je, že Klíma byl machr, dokázal vyjádřit slovy to, co já nikdy nedokážu. Doporučuji všem, kdo hledají náročnější knížku, u které musí přemýšlet.