Všude kolem černý les

Všude kolem černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/bmid_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 4 797 260

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood , 2015

Mirin1349
24.05.2019 4 z 5

Pořád říkám, že rozlučky se svobodou by se měly zakázat.  Moje druhé setkání s autorkou opět potvrzuje, že budete mít tu čest s napínavou knihou, kde není nouze o momenty překvapení i o pochyby o duševním rozpoložení hlavní hrdinky i ostatních. Vše krásně podtrhuje mrazivé prostředí domu na samotě uprostřed temných lesů. Jediný problém jsem měla s nedořešeným vztahem dvou huberťáků, který prostupoval celým příběhem. Přijde mi mírně řečeno hodně přitažené za vlasy, aby měl někdo po deseti letech takové trauma ze vztahu, který prožíval v 16 let. Pořád jsem si říkala, co hrozného se tehdy stalo a vysvětlení mě zklamalo. Pro mě to bylo těžko představitelné a málo reálné, ale možná jsem jen cynik. Kvůli tomu ubírám jednu hvězdičku, jinak se mi ale knížka moc líbila a četla se skoro sama.

asam
23.05.2019 3 z 5

Tak do poloviny knížky jsem se nudila, pak to trochu nabralo na dramatičnosti a díky tomu jsem knihu dočetla. Kdybych se s knížkou nepotkala, tak jsem o nic nepřišla.

ivzu77
28.04.2019 4 z 5

Děkuji za další pěkné čtení od této autorky. Taková detektivka s nádechem psycho. Nic až strašně brutálního fyzickeho, spíše strašidelné, brutalita psychická a nepředvídatelné jednání pomsty.

lenuskav
21.04.2019 3 z 5

Co na to říct, od začátku sem tak nějak tušila kdo za tím je, třičtvrtě knížky bylo prakticky o ničem,jediný plus bylo v tom že se to četlo prakticky samo

preciousek
18.04.2019 4 z 5

Knížka se dobře četla, nemohla jsem se odtrhnout, ale konec mě trošku zklamal, byla jsem napnutá, jak to dopadne a konec nic moc :D

Stella_Reed
16.04.2019 4 z 5

Knížka má trochu pomalejší rozjezd, ale na rozlučce už mě kniha vtáhla a musela jsem číst a číst a číst :) Určitě se mi líbila o hodně víc, než Žena z kajuty č. 10.

trudoš
29.03.2019 3 z 5

Lehce paranoidní detektivka s příjemnou atmosférou, ne nepodobnou dílům Sary Shepardové či Tany Frenchové. Jenže kde prvně jmenovaná umí rozehrát atraktivní zápletku a ta druhá zas perfektně pracovat s psychologií postav, tam v obou případech Ruth Wareová malinko tápe. Přitom jsem paradoxně vůbec neměl problém se zápletkou, motiv jakési křivdy v minulosti, která po letech vystrkuje růžky, to je něco pro mě. Neřeším přitom, že hrdinka je tupější než tupá, když životní rozhodnutí činí na základě telefonických esemesek. Byla zajímavá i sympatická, a to bohatě stačilo. Jenže gradaci autorka nezvládla, což u tří set padesáti stránkového románu je problém. Záměrně se zatajují důležitá fakta, aby se nakonec ukázalo, že vlastně důležitá nebyla, přičemž jádro celé záhady je čtenáři jasné už v momentě, kdy se drama rozehraje. Nejvíc mě přitom mrzí množství motivů, které zůstaly nevyužity, jen s nimi bylo vyprávění účelově natahováno. A překombinovaná konstrukce zločinu to pak příliš nevylepšila.

Loginus
09.03.2019 2 z 5

Ach můj bože... Jedna z mála detektivek, kde bych nechal nejraději umřít téměř všechny postavy. Hlavní hrdinka má být autorka detektivek, což je dost smutné, protože to s tím čajem byla naprostá demence. Jak hrdinky, tak autorky. Dvě hvězdy pro audioknihu, protože je to výborně načtené. Být to kniha, tak se nedostanu za první třetinu. Takhle se to při práci dalo vydržet. I když

Ryorka
08.03.2019 1 z 5

prý thiller. Houby, nuda nudná to byla. A jak se autorka nuceně snaží navodit napětí. to sem zas teda šlápla vedle.

soupik2012
05.03.2019 5 z 5

Mně tato autorka nesmírně vyhovuje. Líbí se mi, jak dokáže pozvolna stupňovat tempo. V každé knize to bylo stejné. Z počátku přichází pozvolné seznámení s hlavními postavami příběhu. A potom zhruba od poloviny se to pekelně rozjede. Dvě dějové linky, takže je pořád příběh dostatečně napínavý a zápletka je pokaždé promyšlená a zábavná. A také docela uvěřitelná, což je nesmírně důležité. Knize jsem se dlouho vyhýbala, protože jí čte Simona Postlerová, která mi jako herečka není příliš sympatická. Ovšem v knize je poloha jejího hlasu jiná a je naopak velmi příjemná.

Doloresita
02.03.2019 5 z 5

Mne sa táto kniha veľmi páčila - od začiatku do konca. ???? Za dva dni prečítaná.

Jaymay
28.01.2019 2 z 5

Na knihu jsem se těšila ale přišlo velké zklamání. Víc jak do půlky knihy se nic moc neděje, nevyvolává zvědavost, postavy jsou všechny nudné, ploché, nezajímavé, otravné, tak akorát na facku. Několik převážně ženských v jednom domě, z nichž většina jsou svým způsobem psychopatky to chce pevné nervy. Sama hlavní hrdinka se chová jak by ji nebylo 26 ale16 let a zasekla se někde před těmi deseti lety (jak pořád zmiňuje). Ve výsledku mi bylo úplně jedno, jak to dopadne a některé stránky už jsem přeskakovala, (opravdu mě nezajímalo číst na každé stránce její emoční výlevy). Čekala jsem thriller, a dostala jsem podprůměrnou detektivní "love story"...i stylizace knihy mi připadala jednoduchá, a nevtáhla mě do děje. Jsem ráda, že jsem za tohle neutratila ani korunu.

Termina
23.01.2019 4 z 5

Určitě je spousta mnohem propracovanějších a lepších knih ale i přesto bude mít tato kniha u mě vždy milou vzpomínku.. moc se mi líbil popis prostředí a skleněný dům budu v myšlenkách uchovávat už asi po každé kdy se ocitnu někde v lese .. kniha se mi moc líbila i když jsem závěr tak trochu čekala.

Laf
20.01.2019 5 z 5

Autorka opět neklamala. Knihu jsem četla jedním dechem, jak je to poutavě napsané. Nemohla jsem se dočkat konce, abych se konečně dozvěděla, co se v lese dělo a jak to celé dopadne. Odhadnou, kdo bude vrah, bylo náročnější, ale nápověda se v knize objevuje :). Za mne dobrý :)

Iamdreamer
18.01.2019 4 z 5

Pútavá, jednoducho sa číta.

RADOST
04.01.2019 4 z 5

Loučení se svobodou, setkání spolužaček po deseti letech v klaustrofobickém prostředí skleněného domu v černém lese. Události nutí k hlubokému zamyšlení nad podstatou povah a jednání každého zúčastněného a rozuzlení příčin tragédie, kterou prožijí. Atmosféru a hmatatelné napětí skvěle navodila audiokniha - doporučuji nečíst, ale poslouchat.

perfis1280
02.01.2019 3 z 5

Zaciatok mohol byt trochu kratsi, ale potom sa to rozbehne, vrah sa dal odhadnut skoro od zaciatku, ale napriek tomu sa to dobre citalo.

Knižní střípky
21.12.2018 4 z 5

Přečteno během dvou dní, moc se mi kniha líbila, není to úplně dechberoucí dílo, od kterého by nešlo se odpoutat, ale já byla spokojená, kniha se četla velmi rychle, měla spád, místy mě i zarazilo v zádech.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Mě se kniha líbila, nemám co vytknout.

Katulinka69
19.10.2018 5 z 5

Dobrá kniha,dobře se četla. Za mě doporučuji.