Všude kolem černý les

Všude kolem černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/bmid_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 4 797 260

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood , 2015

Kekik
06.01.2021 4 z 5

Knihy spisovatelky Ruth Ware mám ráda. Toto je třetí kniha, kterou jsem od ní četla.

Zpočátku jsem byla z příběhu trochu zklamaná. I když je psán čtivým stylem, něco mi chybělo. Nějaký náboj. Naštěstí mě ale pak kniha náplno zaujala. A v poslední třetině jsem se už vůbec nemohla odtrhnout.

Ruth umí dávkovat děj a odkrývat detaily v čase tak akorát. Nezdají se mi její knihy zdlouhavé. A to i v případě, kdy se v příběhu jaksi nic podstatného neděje. Prostě mě to baví, byť zde z počátku chyběl již zmiňovaný náboj.

Samotné rozpletení zápletky mě zklamalo. Nějak nemohu uvěřit té velké a dlouhotrvající lásce, a stejně tak velkému a dlouhotrvajícímu nutkání se pomstít.

Arsi007
03.12.2020 4 z 5

Čekala jsem další průměrný thriller s predvídatelnou zápletkou. Nakonec musím s nadšením říct, že šlo díky četným hororovým prvkům o nadprůměr a vřele doporučuji.

Co mi ale trochu kazilo dojem bylo nesmyslné rozhodnutí Leonory, že na rozlučce i po první noci zůstane a její neustále ohlížení se na to, co by na to řekli ostatní. Být to na mě tak hned ráno startuju auto a jedu!! Kdyby autorka do příběhu přidala například sněhovou bouři dávalo by to asi větší smysl. To se ale už rýpu v maličkostech.

IG: @hanybooks

Ava365
18.11.2020 5 z 5

Moc dobrá detektivka. Po delší době zase kniha, na kterou se celý den těšíte. Závěr sice trochu naivní, ale i tak dávám plný počet.

gilt
11.11.2020 5 z 5

Naprostá bomba! Četla jsem ji na jeden zátah, protože jsem prostě nemohla jít spát, dokud to nedočtu. Napínavé a dobře se to četlo.

kachnat
26.10.2020 4 z 5

Hezká detektivka, příjemné čtení. Zhruba v polovině knihy jsem věděla, kdo je vrah, ale i tak jsme knihu dočetla.

kinsey
20.10.2020 5 z 5

Mě to bavilo. Taková dobrá detektivka. I uvěřitelné postavy.

ddkk
10.10.2020 3 z 5

Bylo to docela zajímavé, prostředí, osoby i zápletka. Dokonce i počasí - studené, větrné, všude plno sněhu, tma - úplně jsem cítila, jaké to asi bylo, běžet v tomhle počasí pustým lesem a temnými pěšinami prakticky bosá... Jenže už asi v polovině knihy bylo jasné, o co jde. Jen hlavní hrdinka, jinak celkem fajn holka, stále netušila. A jak už tu kdosi poznamenal, musela být o to více natvrdlá, když se živila psaním detektivek. Ke konci mě to už moc nebavilo, i když definitivní rozluštění jsem si ujít nenechala.

Na to, že jde o prvotinu autorky, je to ovšem velmi slušné čtivo. Dávám za dobré tři.

Pavlína2019
18.07.2020 5 z 5

Perfektní! Jedním slovem - přečtete za jeden den. Nedá se odtrhnout, jak je kniha napínavá, dobře moderně napsaná, se zajímavým tématem - prostě bezva! Ráda jsem objevila další šikovnou autorku.

DendousSKS
10.07.2020 2 z 5

„Lidi se nemění. Jenom si dávají víc záležet, aby skryli svou skutečnou podstatu."

Burák
08.07.2020 3 z 5

Tuhle knihu jsem na svém seznamu knížek, které si chci přečíst byla několik let, prakticky od té doby, co vyšla a díky skvělému marketingu jsem na ni narážela téměř všude. Tak teď na ni došlo. A musím přiznat, že jsem si to moc užila. Je to napsané velmi čtivě, skvělá atmosféra, svižný děj. Jenže v poslední třetině, od chvíle, kdy se celý případ začne rozplétat, to jde tak nějak celý do kopru. Motiv i způsob provedení se mi zdá dost na vodě a překvapení, natož šok z toho kdo co udělal se taky nekonal. Navíc je pravda, co už tady psalo víc lidí, že ten potenciál příběhu a jeho postav zůstal nevyužitý. Jako oddechovka to ale funguje, vypravěčský talent se Ruth Ware odepřít nedá. Časem se od ní určitě ještě něco přečtu.

m_martina
07.07.2020 4 z 5

Kniha mne zaujala a i když mně téma rozlučky se svobodou není právě blízké, byla jsem spokojená.

Monty196
04.07.2020 3 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Děj hezky ubíhal a krásně se četla.
Bohužel od druhé třetiny jsem si byla téměř jistá kdo je vrah, bohužel se mi to potvrdilo, takže žádné "wow" překvapení se nekonalo. Není to žádný top thriller, ale myslím si, že nikoho neurazí. Byly to dva příjemné oddychové večery, ale zbylé dvě hvězdičky si schovám na příště.

Snehurka01
20.06.2020 4 z 5

A musím přiznat, že jsem si to moc užila. Je to napsané velmi čtivě, skvělá atmosféra, svižný děj. Na prvotinu povedené. Zpočátku se sice kniha tvářila jako dívčí románek, ale pak začala nabírat napětí až k docela dramatickému konci. Mě to prostě bavilo. Seděl mi styl a od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

Val
13.06.2020 4 z 5

Na prvotinu povedené. Mě tedy děsila už jen ta rozlučka se svobodou . Z takových akcí mám docela hrůzu :-) . Charaktery postav , z nichž vám zřejmě nebude sympatická ani jedna, šly určitě lépe propracovat. Nečitelná hlavní hrdinka, jízlivá Nina, ironický Tom , pošahaná Flo , sebejistá Clare ... Ve skleněném domě uprostřed lesů bych s nimi nechtěla trávit víkend ani náhodou . Každopádně poslední třetinu knihy přečtete na jeden zátah. Dobré čtení, ze kterého šlo vytáhnout maličko víc .

Hyacint
06.06.2020 3 z 5

Lepší spisovatel by z načrtnutého principu vytěžil víc. Občas dobrá atmosféra skleněného domu uprostřed lesů, který je "jevištěm pro okolí", postavy tak na střídačku, některé zajímavé, jiné až zbytečné (hlavní hrdinka patří tak trochu do té druhé kategorie, navíc jí nedochází zjevné věci, které čtenář pochopí dávno před tím, než to docvakne zmatené běžkyni). Zápletka... no, taková červenoknihovní a podle mě za vlasy přitažená. Celkově odpočinkové čtení, v mém případě poslouchání.

Anchie
04.06.2020 1 z 5

Hlavní hrdinka je tak zoufale naivní a pitomá, že se mi ani na okamžik nechtělo věřit, že jí není stále 16 a ještě to má být autorka detektivek! Taky nemůžu uvěřit, že by si v sobě několik lidí 10 let (!) hýčkalo nějaký křivdy z puberty. No, kdyby bylo tohle dílko myšlené jako young adult teen thriller, tak asi přimhouřím oko, ale takhle...

Ketrin.TR
30.05.2020 3 z 5

Ale tak dalo se to... Námět nebyl nikterak originální, zápletka taky neměla ten očekávaný wow efekt, ale i tak mě rozuzlení bavilo. Žena z kajuty mě však bavila a vtáhla do děje mnohem víc.

Paluska
05.05.2020 3 z 5

Dobrá oddychovka. Neurazí, ale ani nepřekvapí...

Deniska147
02.05.2020 3 z 5

Nejslabší kniha od této autorky.

Janule809
09.04.2020 4 z 5

Líbilo se mi to a nemohla jsem se odlepit