Všude kolem černý les

Všude kolem černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/bmid_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 4 797 260

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood , 2015

Olikola
01.11.2021 3 z 5

Ruth Ware mě mile překvapila. Její knihy se čtou velmi lehce a děj je napínavý. Zde je krásně temná atmosféra temného lesa a proskleného domu. Příběh mě bavil, i když se nedá říct, že postavy mi přilnuly k srdci.

escapelle
24.10.2021 4 z 5

Od knihy jsem noc nečekala a byla docela mile překvapena.
Nečekaně tragické vyústění rozlučky se svobodou.
Měla jsem několik typů, nakonec bylo vše samozřejmě jinak

toni-az
04.10.2021 1 z 5

Asi to měl být psychologický triller. No psychologie obsahovala pouze nekonečné kňourání a přemílání pořád se opakujících pocitů. Triller? Ne, to opravdu triller nebyl. První půlka čirá nuda, druhá půlka opruz. Postavy se chovaly naprosto nelogicky, příběh moc nedával smysl. Pachatel byl jasný ještě dřív, než se něco stalo, nikde nic zajímavého či dokonce překvapujícího. No dobře, byly tam asi 2 drobnosti, které jsem nečekal a místy tam byl i náznak nějaké atmosféry, takže úplný odpad to není. Ale každopádně jméno Ruth Ware si musím dobře zapamatovat, abych od ní omylem nezačal číst něco dalšího.

Co se týče audiokniky, Simona Postlerová je dobrá herečka, takže načteno bylo profesionálně, to byla asi nejlepší věc celé audioknihy. Na druhou stranu bych čekal, že příběh v ich formě bude číst někdo v přibližně stejném věku jako je hlavní postava, nikoli dvakrát starší dáma.

Komaeda
08.08.2021 5 z 5

Velmi napínavé, čtivé, super!
Trapná rozlučka v domě uprostřed lesů, kde není signál...
Zvraty jsem trochu předvídala, a hlavní hrdinka byla dost hloupá, a tak nebyl konec dost záživný, ale velmi se mi líbila zápletka a styl psaní! Takže doporučuji :)

Amitiel76
20.07.2021 5 z 5

Jo. Tak tohle se mi vážně líbilo! Po předešlé knize jsem si příjemně spravila chuť ;-)
Tohle byl na můj vkus naprosto skvělý psychologický thriller. Kniha mě vtáhla od první stránky, a za den jsem ji měla přečtenou. Autorka píše velice čtivě, a hlavní hrdinka byla sympatická. Bylo tu krásně vykreslené prostředí, že člověk doslova viděl ten skleněný dům před očima, a cítil vůni zimního lesa. A pak ta nesourodá skupina účastníků rozlučky se svobodou.... Každý mohl mít motiv, a v každém se mohl skrývat cvok. Vraha jsem samozřejmě tipla úplně špatně, o to překvapivější byl pak pro mě konec :-)

Sansli
18.07.2021 3 z 5

Na knihu mám docela rozporuplný názor. Na jednu stranu se mi líbilo, že příběh není postaven na stovkách brutálně zavražděných a zohavených mrtvol (takže to byl celkem oddech), ale jde na to přes psychologii. Byl to vcelku napínavý příběh. Rozjezd byl trochu pomalejší, tak mě to ze začátku moc nebavilo, a navíc mi ty postavy na rozlučce lezli příšerně na nervy, hlavně tedy jedna. Ta byla nesnesitelná. Asi bych se hned ve dveřích obrátila a už by mě tam nikdo neviděl.
Ale uprostřed mě začalo docela zajímat, co se tam ještě stane a kdo si tam s nimi hraje a proč. A i když jsem pak už věděla, kdo to dělá, a konec mě tedy moc nepřekvapil, nemůžu říct, že by se mi to vlastně nelíbilo. Možná to také bylo tím, že jsem příběh poslouchala jako audioknihu, která byla moc dobře načtená a dokázala udržet mou pozornost i napětí. Za mě zajímavý thriller, který neurazí, ale podruhé už bych si ho asi neposlechla.

Vesper001
17.06.2021 1 z 5

Všude kolem nuda, děs. Proč má tolik nových thrillerů skoro stejné obálky – zády stojící postavu uprostřed přírody? Černý les jsem si kvůli obálce přečetla spíš omylem, když jsem sháněla Mizející dívky. A tak si říkám, jestli ten únavně opakující se vizuál není vlasně skvělý marketingový trik, jak prodat mezi dobrými knihami i zoufalé slátaniny. Jako třeba Černý les.

Allla9
07.06.2021 3 z 5

Málokdy dávám pouze tři hvězdičky, ale tentokrát jsem musela. Bylo to málo působivé, spíše nudné.

Twinny
13.05.2021 4 z 5

Moc jsem od knihy nečekala. Čekala jsem jen průměrný ženský thriller. A dostalo se mi moc příjemného a napínavého překvapení.
Co se stalo mezi Jamesem a Norou mi bylo jasné, jen jsem nevěděla, že to bude trochu jinak a vlastně jeden z důvodů toho, co se na rozlučce se svobodou stalo. Pachatele jsem tušila i když můj hlavní podezřelý byl jiný. Chvílemi jsem si myslela, že v tom jedou spolu.
Taková klasika, kdy člověk přemýšlí, kdo je tu psychopat. Autorka si s tím poradila velmi dobře a pachatelem mohl být kdokoli. Příběh jsem si velmi užila.

maris123
12.04.2021 4 z 5

Poslouchala jsem v audioverzi, takže počáteční pasáže plné citací e-mailů mě připadaly docela nudné. Ale pak se z toho vyklubala zajímavá kombinace thrilleru a detektivky a jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Charaktery postav jsou vystižené skvěle a i když celkové tempo vyprávění je pomalé, napětí udrží až do překvapivého konce.

magica6099
04.04.2021 5 z 5

Kniha je pomalejší i napínavá zároveň.
Získala si mne a přečetla jsem jí za pár dní.
Mám moc ráda nečekané zvraty. Za mě příjemné.;)

michaela.22
29.03.2021 5 z 5

Fantastická kniha. Originální zápletka, milostný propletenec, skvělé ukázání mysli hlavních hrdinů, překvapivý závěr. Kniha se četla rychle, snadno a i přes množství hlavních postav se v ději dobře orientovalo. Doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky.

Ajinka88724
23.03.2021 5 z 5

Jo super to bylo, ač jsem od toho vlastně nic nečekala. Hodně temné a dost strašidelné. Nedoporučuji číst o samotě a večer :D :D

Jurajovamaka
19.03.2021 3 z 5

Tak táto kniha ma dostala. Nezvyknem čítať takýto druh ale tak dala som jej šancu a neľutujem. Zo začiatku som sa trocha strácala čo v akom časovom úseku sa stalo. Samozrejme je lepšie keď človek si knihu vychutná v tichu, čo ja som tú možnosť nemala. Ale dej bol pútavý, koniec strhujúci a nečakaný.
ODPORÚČAM ❤

ujunka
18.03.2021 4 z 5

Nejprve se mi nelíbilo, jak je kniha psaná, ale po příjezdu do Skleněného domu se děj rozběhl a kniha mě velmi bavila.

mona.benny
17.02.2021 4 z 5

Musím říct, že ta mě moc bavila. Nebylo stranky kdy bych se nudila. Knihu jsem přecetla na jeden zátah.

dom.ini
11.02.2021 4 z 5

Knížka mě velmi mile překvapila. Byla opravdu čtivá, moc se mi líbila zvláštní ponurá atmosféra, zápletka byla velmi zajímavá, a i když tam byly drobnosti, ke kterým bych měla výhrady, tak bych knížku k přečtení určitě doporučila.

rachelsofia
10.02.2021 3 z 5

Ze začátku mě knížka hodně bavila, připadala jsem si jako bych na té rozlučce byla taky, dobře popsané a tajemné. Ale teď proč mě kniha i zklamala. Hlavní hrdinka Lee nebo Nora mi byla nesympatická, přišla mi otravná, nudná. Motiv vraždy mohl být silnější, takhle jsem tomu vůbec neuvěřila. Navíc mě hrozně nebavilo Nořino vzpomínání co se vlastně stalo. Bylo to zbytečně dlouhé.

1Týnka
08.02.2021 4 z 5

Občas jsem se nudila, ale pak jsem se nemohla odtrhnout

Dumicek
22.01.2021 4 z 5

Nemohu knize dát plný počet,protože to přeci jen není až tak dokonalá kniha,ale i tak musim hodnotit velice dobře..temná atmosféra..uprostřed lesa skleněný dům a v něm zvláštní seskupení lidí, kteří sem přijeli na rozlučku se svobodou..to co mělo být jako pohodový víkend se bohužel ale vůbec nevydařilo..psychologické drama,mráz v zádech a ještě mnoho dalšího..za mě povedené a určitě stojí za přečtení.