Všude kolem černý les

Všude kolem černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/bmid_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 4 797 260

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood , 2015

barbora0275
18.10.2016 2 z 5

Neuvěřitelně naivní hlavní hrdinka, která snad nemůže být spisovatelka detektivek, jak je zabedněná, a její manipulativní kamarádka. Kdo je vrah, odhalíte velmi brzo. První část knihy je dlouhé dlouhé nic a pak najednou buch, zvrat, a pak dlouhé rozjímání hlavní hrdinky nad zjevným. Ale čtivě napsané.

Lucar
18.10.2016 4 z 5

Kniha čtivá a celkem napínavá, za dvě odpoledne máte přečteno. Zaujal mne námět. Jen škoda, že od poloviny příběhu uhodnete vraha, uvítala bych daleko větší napětí. Dávám čtyři hvězdičky, na debut povedené, přesto tomu něco chybělo a na Zmizelou či Dívku ve vlaku to rozhodně nemělo.

Susan94
02.10.2016 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si zase po delší době přečetla, něco realistického. Nebyli tam žádné bytosti co dokáží nadpřirozeně nezemřít, jak to ve většině detektiv poslední dobou bývá, Moc vyvedený román, zajímavá zápletka, sice ne nic drsného a děsivého, ale něco to do sebe mělo.
PS: Nesnášela jsem postavu Flo, která mi tedy svými názory na rozlučku a Clare pila krev, nicméně ten její konec mě dostal.

Sarkyss
30.09.2016 3 z 5

Jak už bylo řečeno ve většině komentářích, kniha je opravdu velmi čtivá, svižná a spíše oddechová. Žádná složitá zápletka, která by dala zabrat mozkovým závitům, žádné překvapivé rozuzlení příběhu. Do více jak poloviny příběhu je to spíš okecávačka, co bylo, proč bylo, kdo byl a jaký byl. Ten, kdo má už přečtený nějaký ten stoh knih podobného žánru za sebou, bude mít jakousi takousi představu, jak to s největší pravděpodobností asi dopadne. Závěr příběhu byl akční, poutavý, ale pro mě měl až příliš uspěchaný konec. Tím ale nechci toto dílo nějak odsuzovat, kniha se mi četla velmi dobře. Na prvotinu dobrý výkon.

milunka21
28.09.2016 5 z 5

Kniha je hodně napínavá a skvěle napsaná, nutně potřebuji, aby vydali další knihu autorky :-D

lucka4906
25.09.2016 5 z 5

Moc čtivá knížka, jakmile jsem začla číst, nechtělo se mi od ní odtrhnout. Napínavý děj, plný zvratů a nečekaných situací. Škoda jen, že autorka zatím nenapsala knih více :)

Knihomolová
19.09.2016 3 z 5

Tato kniha je čtivá, to ano. Ale u spousty odstavců mohla klidně autorka zmáčknout ono Delete. Několikrát jsem měla pocit deja vu, opakující se obraty, sdělení, motivy mě jednoduše otravovaly. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky byly často umělé, těžko uvěřitelné, pro mě nelogické... Musím uznat, že jisté napětí tento příběh poskytuje, ale (to ale) hlavně zpočátku jakobych četla soubor fejetonů z dívčího časopisu. Bylo to všechno takové...nevyzrálé.

Vladísek
17.09.2016 5 z 5

S touto knihou jsem byla spokojena. Děj měl spád, opravdu jsem se nenudila. Z knihy na mě dýchla ponurá atmosféra. Dům kdesi na samotě, les, tma a k tomu parta divných lidí chovajících se jako zastydlí puberťáci. Postavy skrz naskrz nesympatické, hlavní hrdinka neustále se rochnící v minulosti. Zápletka sice trochu předvídatelná, nicméně mě to bavilo.

KydlochMoris
14.09.2016 4 z 5

Mohlo to být víc napínavé, ale jinak dobrý :-))

Nika3693
12.09.2016 3 z 5

Tak minimálně čtivost se knize nedá vytknout. Četla se fakt skoro sama a ke konci byla hodně napínavá. Proto mě tak zklamal předvídatelný pachatel a trochu nepochopitelný motiv. Postavy celkově byly dost nesympatické a ploché. Každopádně na takové to oddychové čtení určitě doporučuji. A plusové body za parádní obálku :).

sgjoli
10.09.2016 5 z 5

Pane jo, to byla ale jízda! Neskutečně napsané! Rychle to utíká a vy jste pořád v napětí, co se děje, proč je Nora v nemocnici, co se stalo na rozlučce, kdo za co může. Je to napsané takovým způsobem, že to musíte číst pořád dál a dál, abyste se konečně dozvěděli rozuzlení. Hrozně moc mě to bavilo! To napětí, ta atmosféra, to tajemno, ty postavy! Skvělé, prostě skvělé, jsem nadšená. Doufám, že od Ruth Ware u nás ještě něco vyjde, protože ona prostě umí! Ví, jak napsat poutavý příběh, u kterého čtenář jednoduše potřebuje zůstat, než dočte do konce!

Beatrice_s
07.09.2016 5 z 5

Tato kniha se mi převelice líbila! :) Vzhledem k masivní reklamě jsem od ní moc neočekávala a byla jsem připravená na určité zklamání, což se ale nestalo a kniha mě skutečně nadchla. :) Linie příběhu mi sedla, určitý skleníkový efekt a knihou prostupující tísnivá nepříjemná atmosféra vyvolaná tím, že se příběh jako takový de facto odehrává v jednom děsivě luxusním domě na samotě a v něm je izolováno několik málo lidí s diametrálně odlišnými povahami, zapůsobily a vyvolaly ve mně ty zajímavě úzkostné pocity, které autorka zamýšlela a které vám nedovolí přestat číst, dokud opravdu nemusíte, protože třeba jdete ráno do práce... :) Kniha je velice svižná, čtivá a stránky se otáčejí rychle. Všechny otázky jsou nakonec zodpovězeny a vše do sebe zapadne jako skládačka. Nezbývá než věřit, že u nás vyjde také další počin této výborné paní autorky. :)

Lusi7
07.09.2016 4 z 5

Dávám 4*. Ne za kvalitu, ale za tu úžasnou nostalgii, kterou mi přinesla. Toto jsou STOPY HRŮZY v roce 2016 :) :)

Martia
06.09.2016 3 z 5

Všude kolem černý les je slabší psychothriler, nic o čem bych po přečtení přemýšlela.
Pití, tlachání a hraní her na rozlučce se svobodou pod vedením podivný Flo, hlavní postava Lee/Nora se pořád ohání nějakým strašným tajemstvím, co jí udělal bývalý přítel James před deseti lety, ale po zjištění co to bylo, přišlo zklamání. Abych nebyla moc kritická tak chválím závěr a taky obálku, ta se povedla a je vystihující. Trošku mi to připomínalo film The Invitation http://www.csfd.cz/film/341282-the-invitation/prehled/.

ptoček
01.09.2016 4 z 5

Dobře se četla, jednu hvězdu dolů za docela předvídatelného pachatele, alespoň za mě, z té osoby ta vyšinutost čišila od první zmínky

iška
06.08.2016 4 z 5

Na léto celkem dobrá detektivka. Takový průměr.

vm81
04.08.2016 3 z 5

A tak pěknou obálku to má... :-) Jednak jsem se nějak nemohla začíst - přikládám to popisování věcí z pohledu hlavní hrdinky, nikoli z pohledu vypravěče. A pak mi taky přišlo postavené na hlavu řešit v šestadvaceti (a po deseti letech) to, co se tam řešilo. Škoda, škoda, takový potenciál to mělo...

Andreanis
26.07.2016 5 z 5

Ačkoli zde nemůžeme mluvit o originalitě a musím přiznat, že jsem se občas musela do čtení nutit, je tato kniha vážně skvělá :-) napínavá, čtivá a jako jedna z mála mě nenechala jít jen tak spát. Knihu jsem dostala, ani jsem netušila o čem je. Byla jsem velmi příjemně překvapena a upřímně řečeno (menší spoiler) nevěřila jsem do poslední chvíle, že Nora přežije a dočká se zadostiučinění :-) I přez lehké neduhy musím dát plný počet :-)

BBaarča
25.07.2016 2 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila, ale za mě tedy obrovské zklamání. Děj byl nezáživný a točil se pořád dokola. Chybělo napětí, nápad a námět sám o sobě byl o ničem. Většinou mě kniha chytne alespoň na posledních pár stránkách, ale tentokrát ani to. I překlad byl slabší. Nečekala jsem nic náročnějšího, chtěla jsem odpočinkovou knihu (pro mě napínavý thriller) k vodě, ale podle mě to byla tentokrát ztráta času. :-/

katerina5544
23.07.2016 4 z 5

Není to thriller,fakt jsem se nebála, spíš bych to zařadila jako detektivku něco ve stylu Agathy :-) tam se taky není čeho bát, ale čte se mi to dobře a chci vědět kdo zatím je :-) Za mě rozhodně lepší než Dívka ve vlaku, Ostré předměty ..... už jsem nechtěla dát ženským autorkám moc šanci protože ty příběhy kde musí být buď absurdní násilí nebo manželské problémy či romantika mě v thrillerech fakt nebaví, ale tohle mě zase přesvědčilo to zkusit dál.