Všude dobře, doma nejlíp

Všude dobře, doma nejlíp https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3843/vsude-dobre-doma-nejlip-3843.jpg 4 294 29

Tracy Beakerová série

Jmenuju se Tracy Beakerová a nejradši ze všeho hraju Vadí nevadí, protože se žádného příkazu neleknu a vždycky vyhraju. A vám radím, abyste radši nezkoušeli říkat, že tohle není nejlepší knížka na světě! Myslela jsem si, že budu žít se svou pěstounkou Mandy šťastně až do smrti. Dovolte, abych se zasmála! Vůbec to tak nedopadlo. Mandy je hrozně lakomá a přísná. Nechce mi kupovat značkové oblečení a kvůli tomu se mi děti ve škole posmívají. Takže se nedivte, že chodím za školu. Mám takové tajné místo, kde se scházím s dvěma kluky, Alexandrem a Fotbalem. Hrajeme spolu Vadí nevadí - a já vždycky vyhraju. Protože jsem ze všech nejlepší. Fakticky!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

The Dare Game , 2000

KajusaKil
29.03.2024 5 z 5

Pěkný pohled na soužití Tracy a Mandy. Bohužel zprvu ne dle mých představ.

Štěpinambura
06.08.2022 4 z 5

Hezká knížka, ale abych řekla pravdu Alexandr mi přišel k hloupý, že pořád za Tracy a Fotbalem chodil, protože mi přišlo že ho šikanovali a bylo mi ho strašně líto.

PheobeDomi
06.08.2020 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Sice jsem nečetla první díl, ale i tak se mi moc líbila. :-)

Knihomolka506
23.07.2020 5 z 5

Pokračování  story o holce Tracy, která mluví jako dlazdič a jejich bláznivých dobrodružství. A musím souhlasit s některýma- Vadi/nevadí byla lepší.

Pulp_catastroph
20.07.2020 5 z 5

Je tak strašně fajn, vědět jak se spisovatelka, co je napůl teenager stará o problémovou holčičku.

Alex.rrr
29.05.2020 2 z 5

Nevím, jak jsem mohla tyhle knížky jako dítě hltat. Přišly mi hrubé, hodně věcí bych dítěti asi číst z toho nechtěla dát i když má kniha hezký a povedený konec.

Elulilinka1
27.07.2018 5 z 5

Kniha se mi opět velmi líbila!!!

hroneczek
15.06.2018

Teď, když vidím tuhle knížku, vím, že jsem jí na ZŠ četla, ale vůůůůůbec už nevím, o čem byla. Nezanechala ve mě žádné hlubší dojmy. Proto ani nehodnotím hvězdami, nebylo by to vůbec objektivní.

Vendula39
26.05.2018 5 z 5

Příběh jako ze skutečnosti. Vřele doporučuji. :)

piquillio
21.04.2018 5 z 5

Zbožňuji její knihy. Těm pro mladší jsem se trochu vyhýbal, ale zbytečně. I tady je přesah, který si snad vychutná víc dospělý čtenář. Hlavní hrdinka je plná zlosti a vzdoru, přičemž nevyřčené myšlenky jí na klidu nepřidají. Opět skvělé čtení.

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Moje třetí knížka od Jacqueline Wilsonové. Moc mě zaujala ta hra Vadí, nevadí, že jsem ji s kamarádkama pořád v jednom kuse chtěla hrát, když nebylo co dělat :D Tato knížka mě ve třetí třídě strašně moc bavila, ale v té době jsem tvrdila, že na ni ,,nejde" udělat referát :D Teď toho celkem lituju, že jsem si ho neudělala, ale co... :)

29.3. 2018 (píšu po znovupřečtení)
Tuto knížku jsem četla asi před čtyřmi lety. Moc mě bavila, ale nepřečetla jsem si první díl, ale hned tenhle (druhý). Takže jsem si ji, po přečtení toho prvního dílu, přečetla znovu a líbila se mi. A taky jsem zjistila, že si z toho nic po čtyřech letech nepamatuju :) . Bylo mi Mandy docela líto, když na ni Tracy byla taková, ale nakonec se naštěstí usmířily. Určitě si přečtu i další díl, protože vůbec nevím, co se tam zase stane nového, když to skončilo tak šťastně.

LauraSzczepani
24.02.2018

Mne se Tracy libi prvni knizky ktere jsem od ni zacala cist byly prave s tracy je to holka se srdcem na pravem miste a krome toho ji jsem dost podobna mozna proto jsem se do ni na prvni pohled zamilovala.

Nikyyy
17.07.2017 2 z 5

Kniha mě svým dějem moc nezaujala. Tracy Beakerová neměla lehký život.

Kačkaknihomol
10.04.2017 2 z 5

Moc mě to nebavilo.

Kate_Hall
20.03.2017 4 z 5

Zdála se mi jako typická kniha o problémech dítěte.
Velmi dobře se četla, ale nestala se mou oblíbenou knížkou, ale i přesto jsem ráda že jsem prožila příběh Tracy Beakerové.

janusss
27.12.2016 odpad!

Když jsem byla mladší, četla jsem Wilsonovou hrozně ráda. Postupem času mi její knihy připadají strašně tragické plné rozmazlených děcek. Já vím, že to tak asi v životě je, ale já se prostě nedokážu do těch postav vžít. Je to řada rozmazlených fakanů. Kromě její série První (láska, starosti,...) a Holky z popelnice, se mi ty knihy čím dál více nelíbí. Ani se mi nelíbí ilustrace Nicka Sharrata.

lucille48
18.07.2016 3 z 5

Tracy Beakerová je holčina do které se příliš vcítit nedokážu a ani příběh mi nevyhovuje. Proto nehodnotím lépe.

Jusťa
14.07.2015

Tato knížka pro mě byla dobrodružnější než Vádí nevadí.

Ika6
01.01.2015 4 z 5

Možná se mi líbila víc,než Vadí,nevadí

Sabka123
16.05.2014 5 z 5

O této knize jsem věděla ale přehlížela jsem ji, protože mi nepřišla zajímavá. Když jsem ale už neměla nic číst, tak jsem si ji půjčila. Velmi mě nadchla a líbí se mi příběhy o Tracy.

láska rodina domov

Jacqueline Wilson
britská, 1945
2010  93%Vzdušné zámky
2005  81%Holka z popelnice
2002  77%První láska
2004  84%Půlnoc
2005  80%Nejlepší kamarádky

Kniha Všude dobře, doma nejlíp je v