Vstupenka do ráje

Vstupenka do ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95161/vstupenka-do-raje-95161.jpg 4 326 50

Sympatická Laura, hlavní hrdinka nového románu, má na krku takřka čtyřicítku, manžela, dvě dcery, práci, která ji vysiluje, ale docela baví, a rodinu, která ji baví a občas taky pěkně vysiluje. Laura by mohla být spokojená a šťastná. A taky je. Skoro. Až na ten stereotyp. Všechno je pořád dokola, do práce, z práce, uvařit, vyprat, vyžehlit, zkontrolovat úkoly... Navíc „víkendové“ manželství s Tomášem, řidičem kamionu, za ty roky také trošku zevšednělo, horká vášnivá zamilovanost kamsi vyprchala a ve vztahu, vlastně docela stabilním a pěkném, Lauře něco chybí. A pak se objeví o deset let mladší Marek a rázem je všechno jinak. Život i sex je tak krásný, když si ho člověk umí správně užít!... celý text

JitkaHambi
28.07.2018 3 z 5

Jsem ráda že LL napsala konečně něco i pro starší generaci.Jeji knihy jsem četla v pubertě a byly super, ale teď už mě nebaví číst trable patnáctiletých, tudíž mi tato kniha fakt sedla.Super oddechovka a hlavně ze života :-)A hlavní hrdinka Laura??? Neskutečně mě štvala!!!:-)

NymphMaeve
07.11.2017 5 z 5

Trochu jsem v jejím příběhu poznávala sebe, stereotyp je pro vztah smrtící a ona to vzala za špatný konec. Naštěstí si i tak uvědomila, že je to chyba, i když už nejspíš pozdě. Četlo se to skvěle, první knížka o té "starší" generaci a ne o té "pubertální" a rozhodně jsem nebyla zklamaná. První co se mi při vzpomínce na tuto knihu vybaví je pořekadlo "pálí ji dobré bydlo" :P

Esmeralda168
18.08.2017 3 z 5

Poučný příběh pro ženy, které mají průměrný stereotypní vztah a myslí si, že s novým partnerem by mohl být život mnohem růžovější.

katu9365
14.06.2017 5 z 5

LL byla moje oblíbená autor v mládí a ráda jsem si od ní přečetla něco pro dospělé.Perfektní oddychovka.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

I tohle se v životě stává, neváží si dobrého života...ale kniha je opět čtivá.

edith79
05.02.2017 4 z 5

Hrdinka této knížky mě nepředstavitelně štvala. Sobecká, nespokojená panička, kterou pálí dobré bydlo a v téměř čtyřiceti se chová jako naivní, pubertální nanynka. Nekouká nalevo, napravo, vše řeší s horkou hlavou naprosto zatemněnou postelovými hrátkami s milencem. A úplně nejvíc mě vytáčelo jak její nadrženost a hloupost ovlivnila život jejích dcer. Ale všeho do času.......

Veendy
05.02.2017 5 z 5

Kniha se četla moc hezky.

alena67
02.11.2016 4 z 5

dobře napsané, ze života, opravdu se najdou takové naivní důry

Gwendelína
30.08.2016

Bylo pro mě zajímavým zjištěním, že autorka, jejíž romány mě provázely celé dospívání, tvoří a píše i o ženách, které "zestárly" se mnou. Román je celkem pěknou sondou do ženské duše. Utéct ze stereotypu, nový začátek, nové takřka všechno, ale zkušenosti a znalosti zralé ženy mohou být někdy na překážku. A pak se ukáže, že všechno je stejné. Stereotyp nastane téměř vždy a život se vrátí do stejných kolejí, ze kterých předtím člověk utekl. Ani návrat "domů" už nic nevyřeší. Hrdince nezbylo nic. Nabízí se otázka, stálo to za to? Možná ano, protože pak by si nemohla hrdinka uvědomit, o co všechno přišla. Ačkoliv už nic z toho nejspíš nedostane zpátky, může být kniha poučením pro ženy, které o takovém útěku uvažují. Jaké si to člověk udělá, takové to má. A útěk nic nevyřeší. Byla bych ráda, kdyby se takových knížek o nás, velkých holkách, objevilo více.

Ann98
10.08.2016 5 z 5

Z knížek se starší hrdinkou je tato pro mě zatím nejlepší. Je NESKUTEČNĚ PRAVDIVÁ. Měla jsem vztek na Lauru, že tak moc komplikovala život sobě i dětem. Chápu, že se občas cítila ublížená a opomíjená manželem, ale aby si šla tvrdě za svým a na nikoho se při tom neohlížela, to bylo silné kafe i na mě. Tomáš byl skvělý manžel. Obdivuji ho, že ji dokázal znovu přijmout zpět. Sáry a hlavně Sofinky mi bylo neskutečně líto. Marek od začátku vypadal jako povaleč, ubohý parazit, který si umí najít milion důvodů, proč nemůže začít pracovat a ostatní jenom využívá.

Fuksinka
29.05.2016 3 z 5

Já jsem s Lanczovou dospívala, tak mě zajímalo, jak si poradí s románem pro starší. Předvídatelné. Hrdinka byla jasná kráva téměř od začátku. Nic pro mě. Raději si od autorky pamatovat knihy mé puberty, které pro mě mají stále kouzlo.

Kodája
21.01.2016

Ten konec mě překvapil.

MíšaK.
14.10.2015 3 z 5

Knížka mi přišla sice ze života, ale někdy mi autorka přišla, jako by spadla z višně. Na můj vkus někdy moc nudná a nezáživná.

splichalka
15.03.2015 3 z 5

Uběhlo už víc než 15 let od doby, kdy Lenka Lanczová byla moje nejoblíbenější autorka a její knížky sloužily jako skvělá vztahová příručka (jasně, že mě nejvíc bavily ty erotické scénky, kam se hrabalo Bravo:-)) Po této knize jsem sáhla čistě z nostalgie, abych se přesvědčila, jestli LL pořád umí psát tak chytlavě. A umí, dokonce i pro starší generaci, jen mi to přišlo celé takové dost naivní. Ale jako výlet do raného mládí to bylo fajn. Úplně mě to osvěžilo :-)

zuzepka
17.07.2014 3 z 5

Čtivé,nekomplikované čtení. Pěkná ženská na prahu čtyřicítky prochází životní krizí.Při střetu s žádostivým kolouchem jí to trochu více rozhodí hormony.Rychle nastartovaná euforie spěje k nezadržitelnému pádu až na samotné dno.Opravdu tvrdé probuzení do reality nechává prostor pro možné pokračování příběhu.

Marčullkas
08.04.2014 4 z 5

K Lence se i po letech ráda vracím:) Prožila jsem s ní celou pubertu a možná i něco déle. Knížky od Lanczové jsou pro mě otázkou pár hodin :)
Příběh Laury se mi líbil a chápu její jednání a chování, které je naprosto šílené.
Baví mě její "starší hrdinky" je to jiný pohled na svět a něco, co se může klidně i nám po letech stát.

evasamankova
24.05.2013 4 z 5

Tato "lanczovka" pro starší se mi líbila. Zcela uvěřitelné a ze života.

DajaF
13.02.2013 2 z 5

Kdyby hlavní hrdinka nemyslela jen pipinou, ale mozkem, tak by nedopadla tak jak dopadla, hodl může si za to sama...i když já věčná pesimistka ji přeju happy end

herotabe53
03.01.2013

Tuto knížku jsem dostala trochu omylem, už před více než rokem. Opravdu bych to nedoporučovala pro náctileté naivní slečny.
Nepochopily by. Je to knížka pro "dospělé". Nicméně četla se dobře. Občas je zajímavé se podívat na svět očima matky a ne dcery.

Juliatta
14.11.2012 4 z 5

Dávám 4 z 5 knížka se četla vyloženě sama, zkrátila mi nudný chřipkový podzimní víkend a především poradila v tom, že nemám hledat problémy, tam kde skutečně nejsou. Těším se na další Lanczovku pro dospěláky :-).