Všichni ptáci na nebi

Všichni ptáci na nebi https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325678/bmid_vsichni-ptaci-na-nebi-caM-325678.jpg 3 81 22

Poté, co se na střední škole cesty Patricie Delfineové a Laurence Armsteada za záhadných okolností rozdělily, ani jeden z nich nečekal, že toho druhého ještě někdy uvidí. Koneckonců, když jeden získá magické schopnosti a druhý vynalezne dvouvteřinový stroj času, těžko se dá předpokládat, že by nevzbudil pozornost svých vrstevníků a rodiny. Ale teď jsou oba dospělí, žijí v Mekce hipsterů San Francisku a planeta kolem nich se rozpadá. Laurence je konstruktérský génius pracující se skupinou, která si klade za cíl odvrátit katastrofu prostřednictvím technologických zásahů do globálního klimatu. Patricia je absolventkou Eltisleyského labyrintu, tajné akademie pro magicky nadané z celého světa, a spolu s dalšími mágy se snaží bojovat proti stále rostoucímu množství nemocí ve světě. Nemají ani tušení, že něco většího než oni sami, co začalo před lety v jejich dětství, je odhodláno svést je dohromady — aby zachránili svět, nebo jej ponořili do nové doby temna.... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Host

All the Birds in the Sky , 2016

Margaretta
10.04.2021 2 z 5

Nedočetla jsem. Nešlo to. Dostala jsem se asi na stranu 80 a přibližně od strany 30 jsem četla už jen proto, abych to přečetla. Netěšila jsem se, co bude dál a postupně mě i přestalo zajímat, jak to dopadne. Nakonec jsem si konec vyspoilovala a musím říct, že už mě ani nepřekvapilo, že byl totálně o ničem. Asi jako celá kniha.

vaskajiras
03.02.2021 3 z 5

Opravdu nevím, proč jsem si myslela, že tohle bude kniha pro mě. Fantasy mám ráda, sci-fi taky, ale dohromady to prostě nefungovalo. Nevzpomínám si, že bych tuto kombinaci už někdy četla, takže nemám s čím porovnávat, ale výsledek byl nemastný neslaný. Humor jsem v tom nenašla. Hlubší myšlenky nebo poselství taky ne. Geek a goth čarodějka mě neoslovili. Celé je to jednoduše divné a překombinované a suché a mám chuť na to prostě zapomenout. Ale kdesi v koutku mysli mi pořád něco našeptává, že jsem to třeba jen nepochopila a že kdybych si to přečetla znovu, odhalila bych ten pravý smysl, který mi předtím unikl.
Mno, nevím...
Btw. Myslím, že kdyby si autorka pohrála s posloupností jednotlivých částí a trochu je promíchala, mohlo by to být zajímavější a získalo by to spád.

dasa6377
31.03.2020 3 z 5

Kniha má zajímavý námět, ale někdy jsem se dost ztrácela. Celkově se mi příběh líbil.

Pafk@
12.01.2019 3 z 5

Zanr new wierd mam rad a dalo by se rict, ze tahle kniha byl jen slaby odvarek silenosti, ktere se daji napsat. Chapu, ze ne kazdy je schopen tuhle knizku docist, ale to je o osobni preferenci. Nicmene kniha je to skvela a chytlava. Malokde jsem zazil takovou prirozenou prebihavost mezi postavami a autorka dokaze necekane dobre rozumet opacnemu pohlavi. Dokonce se zda, ze aktivne vyuziva ctenarovo dojmu a vrati se k dlouho nezminovane postave presne ve chvili, kdy vas to napadne. Nejvic ocenuju uvahy autora propletene celym pribehem. Rozhodne zadna ztrata casu. Konec sice trosku zklamal ale jinak jsem se celou dobu uzasne bavil. Cetl jsem anglicke vydani - po poslednich zkusenostech s prekladem. Pisu z telefonu, prosim za prominuti diakritiky

Lea
16.08.2018 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem čekala větší bombu. Někdo někde uvedl, že kniha není pro každého, a v tom to právě asi bude. Co mě na knize uchvátilo, byl především začátek. Když byli hlavní hrdinové ještě malí a vše se teprve rýsovalo. Dospělost mi už tolik nesedla a ani jejich práce na záchraně světa mě nepřesvědčila, že bez rozuzlení neusnu. Je to zkrátka tak zvláštní literatura, že se mi ji nechce vychválit do nebes, ale zatratit ji mi nepřipadá spravedlivé. Jak píše níže andrea, pokud hledáte něco originálního a ne příliš oddechového, dejte Všem ptákům na nebi šanci třeba ve formě ukázky a uvidíte.

anmaride
22.03.2018 3 z 5

Všechny ty žánry v knize mám ráda. Samostatně. Miluju dystopie, ráda si přečtu sci-fi, nebo uteču do světa fantasy knížek. Ale vše dohromady? Ze začátku ano, bylo to sice křehké, ale fungovalo to. Od druhé půlky už se to začalo trochu rozpadat, napadlo mě knihu i odložit, ale to si zase příběh nezasloužil. Dočetla jsem, ovšem můžu dát jen 3 hvězdičky. A obrovský plus za odvahu spojit všechny žánry dohromady a taky za tu parádní obálku. :)

andrea4315
15.02.2018 5 z 5

Spojení scifi, fantasy, dystopie, i romance se suchým tragickým humorem.
Dala jsem 5 hvězd ne proto, že by mě tahle kniha tak uchvátila, ale protože si tak nízké hodnocení nezaslouží. Normálně bych dala tak 4.

Tato kniha není pro mladého čtenáře a tím nemyslím věk, ale určitou čtenářskou vyspělost, proto ji tolik lidí nedokázalo dočíst a ohodnotilo jako odpad, což opravdu není.

Za prvé je to er-forma, velká časová linie i skoky v čase do minulosti, přímé řeči minimum, dlouhatánské vyprávěcí části občas svádějící k přeskočení, avšak každá věta důležitá, abyste později pochopili nejen děj ale i skvělé suché, tragikomické vtípky. Vážně jsem se i nahlas rozchechtala.

Takže pokud hledáte odpočinek, sáhněte jinam, ale hledáte-li něco nového, originálního, neváhejte. Díky technice vhodné i pro chlapy, těch technických věcí naopak více jak romantiky.

knih.sasa
21.01.2018 2 z 5

Začátek byl super, námět nebyl špatný, ale nedokázala jsem dočíst. Přeskakování z jednoho na druhé a přijde mi až moc fantasy, že dítě se dostane do "vyvolené" skupinky. Možná kniha překvapí ve druhé části, k té jsem se ale nedostala. :-) Možná příště. Za mě tady jedna, kterou jsem odložila.

GingerOne
18.11.2017 2 z 5

Přesto, že se kniha netváří jako typický YA a hrdinové jsou část děje už dospělí, i když stále velmi mladí, přijde mi, že ze stínu tohoto žánru bohužel nijak nevystoupila. Námět byl relativně zajímavý, sci-fi i některou výběrovou fantasy mám docela ráda, ale všechno to bylo nějak divně namíchané a celé hrozně neuvěřitelné, od chování postav, jejich osudovosti jak pro lidstvo, tak jeden pro druhého až po svět, kde se všechno odehrávalo a lidi v něm... Kniha pro mne nebyla nepochopitelná, ale se zmateností trochu souhlasím, bylo to dost bez ladu a skladu naskládané vedle sebe, různé epizodky, které se sice na konci tak nějak propojily, ale moc to nefungovalo. Ani jednomu z hrdinů jsem nijak nefandila a nestali se mými oblíbenci, i když asi měli být sympatičtí. A to já v knize většinou potřebuju.

blazkoma
12.10.2017 3 z 5

Tak tohle bylo divné. Asi jsem očekávala něco zdaleka jiného, ale i tak jsem se místy bavila. Chybělo mi větší propracování tohoto světa i postav a vysvětlení tolika věcí, které mi nedávaly smysl.

PetraBery
26.09.2017 2 z 5

Dle anotace jsem se těšila na fantasy, kde se propojí věda a magie... Ale nemám pocit, že bych něco takového dostala. Co se týče hlavních hrdinů - Patricie a Laurence, to ještě nebylo tak zlé, ale svět, který autorka vytvořila, mě vůbec neoslovil. Kniha se mi nečetla vůbec dobře, dle mého byla zmatená a většina věcí nebyla vysvětlených. Když zavřu obě oči, tak to vidím tak na 2,5 hvězdy.

Halka2
18.09.2017 4 z 5

Zajímavé, ještě v polovině knihy jsem byla v rozpacích. Připadala mi chaotická, chvílemi jsem se v ní ztrácela, ale stejně mě něco nutilo číst dál. A nezklamala mě.... tak chytré, tak lidské, opět něco nového!

NalinnMane
14.09.2017 4 z 5

Začátek knihy (konkrétně první kapitola) byla hodně zmatená a vůbec jsem děj nepobírala, ale jak jsem postupně četla dál a dál tak mi všechno začalo dávat smysl a začal se tam tvořit děj, který mě dost zaujal stejně, jako zbytek knížky. Byla to zajímavá knížka s opravdu pěkným dějem až jsem občas nemohla přestat číst. Líbí se mi ta kombinace sci-fi, fantasy a love story. I když to může znít přeplácaně, příběh hezky vyvažuje tyto tři žánry a tvoří tak krásnou knihu.

Jolina
02.08.2017 2 z 5

Přečteno v rámci scifi a fantasy výzvy městské knihovny...přišlo mi fajn, že autorka propojila čarodějnické síly s technickým pojetím světa, zajímavá a mnoho možností nabízející kombinace - avšak příběh mi přišel rozvleklý, často nelogický, u některých pasáží jsem se musela hodně přemlouvat...

PavlinkaL
26.07.2017 1 z 5

Nevím jestli to bylo překladem, nebo autorkou, ale kniha se mi četla tak těžko, že jsem ji odložila před její polovinou. Možná se k ní jednou vrátím, ale nevím, nevím...

A ta část s tím vrahem - WTF?

Cheyenne1
21.07.2017 3 z 5

Nápad spojení fantasy a scifi v apokalyptickém světe je velmi zajímavý. Zklamal mě však konec...

kalinkacz
01.07.2017 3 z 5

Očekávání veliké, výsledek slabý... Anotace slibuje pekelnou jízdu scifi s prvky fantasy a romantiky... Jednoduše perfektní kombinace... Nakonec je příběh ale směsicí trošky nudy a úplně jiného děje, než který slibuje anotace... Konec byl bohužel taky slabší, byť byl plný akce a napětí... Asi mi to vše přišlo přeplácané a postavy mi nesedly, ale to se prostě stává...

Aires
27.06.2017 2 z 5

Když si přečtete anotaci, získáte dojem, že tuhle knihu musíte mít. Jenže pak přijde lehké rozčarování, že jde o něco úplně jiného, než jste si představovali. Ze začátku má příběh kouzelnou atmosféru a velký potenciál. Časem však zajede do nudných kolejí a to kouzlo se úplně vytratí. Autorka měla skvělý nápad a dobře našlápnuto, ale nakonec je kniha spíše o šikaně na střední, než o magii. Všichni ptáci na nebi se nedají zařadit do nějaké žánrové škatulky. Těžko říct i co si o knize myslet. V něčem byla jedinečná. Autorka v ní má skryté poselství o ochraně přírody a přátelství. Někdo by řekl, že má kniha hloubku. Já to říkám také, jenže já se v té hloubce topila. Nejvíce bych to přirovnala k magickému realismu. Pokud se vám líbila Ava Lavender nebo Miniaturista od J. Burton, možná vás tato kniha ohromí více.

vlcka
19.06.2017 2 z 5

Fantasy o střetu magie a techniky. Lákavý námět však zpracování pohřbí ještě před polovinou knihy. Slibně rozjeté příběhy Laurence a Patricie, od dětství propojené a zastupující vědu a magii, postupně ztratí spád, stanou se více než co jiného zmatenými. A tak jsem celou dobu doufala alespoň v nějaký geniální závěr, něco jiného, než co jsem už v první třetině knihy tušila. Marně?
Je to oddychové nenáročné čtení. Kniha mě trochu zklamala, ale dočetla jsem. Myslím si, že mladší čtenáře, kteří se lépe vžijí do (hlavně) Patriciina příběhu bude čtení bavit.

Vampucha
12.06.2017 1 z 5

Nedočetla jsem, nebavilo mě to.

přátelství láska magie příroda technologie

2017  62%Všichni ptáci na nebi
2019  69%Město uprostřed noci
2022  53%Vítězství větší než smrt

Kniha Všichni ptáci na nebi je v