Všichni lžou

Všichni lžou https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505375/bmid_vsichni-lzou-s39-505375.jpg 5 32 11

Hanne Lagerlind-Schoenová série

< 5. díl

Maria je šťastná. Po letech, kdy žila jako svobodná matka, poznala svou velkou lásku, Samira. Ovšem s jeho dospívající dcerou Yasmin to někdy bylo obtížné. Flámuje, občas mění partnery. Pak ale dívka během jedné prosincové noci beze stopy zmizí. Nejdřív se má za to, že chtěla svůj život sama ukončit, ale potom policie obviní Samira, že svou dceru zavraždil, přisuzují mu, že šlo o vraždu ze cti. Maria si je nejdříve naprosto jistá jeho nevinou, během soudního procesu ale začne pochybovat a nakonec dospěje k bolestné jistotě, že Samir svou dceru skutečně zavraždil. Její život se začíná hroutit. Snad přece nikdo nemůže, a zejména ne muž, kterého tak dobře zná, zavraždit své dítě? Krimiromán Všichni lžou vypovídá o tenkém vlásku, ležícím mezi lží a pravdou, o nějž často klopýtneme. Ledové kriminální drama a zničující obraz rodiny v jejím volném pádu... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Víkend

Alla ljuger , 2021

micha-ella
micha-ella
10.03.2024 5 z 5

Výborně promyšlený příběh, dotažený ve všech směrech. Jen snad je trochu nereálné, že Maria, nepoznala pravou povahu Toma, když ho od malička opatrovala. Určitě doporučuju k přečtení.

daja51
daja51
21.01.2024 5 z 5

Nabízený psychologický příběh je líčený rozdílnými pohledy všech zúčastněných - pravdou je, že mě plně vtáhnul do děje až v jeho polovině - čtivost však nelze knize upřít - sdílím všechny níže uveřejněné recenze -doporučuji.

Janaves
Janaves
28.08.2023 5 z 5

Rodinná tragédie. Příběh o tom, co můžou způsobit lži. A vlastně i to, že si některé věci necháme pro sebe, že je neřekneme. A pak je pozdě, nic nejde vrátit,změnit,zachránit. Knihu určitě doporučuji.

Allla9
Allla9
15.08.2023 5 z 5

Někdy je těžké si přiznat pravdu o lidech, které máme rádi. Přehlížíme a omlouváme drobné, ale i ty nejhorší prohřešky. Pravdu pochopíme, až když je většinou pozdě.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
05.07.2023 5 z 5

Psychologický thriller,který je neuvěřitelně napínavý.Grebe je vynikající v zobrazování lidských vztahů,jde o mnohem víc než jen o zločin.Ponori se hluboko do lidské psychiky a ukáže naše nejlepší i nejhorší stránky.

plamínek21
plamínek21
14.06.2023 5 z 5

Psychologická detektivka, která je zajímavá především proto, že nabízí popis a interpretaci proběhlých událostí z pohledu několika zúčastněných. A tak se stane, že po výpovědi první aktérky si uděláte nějaký obrázek/závěr a pak jste najednou nuceni přehodnocovat - a to nejen vlastní postoj, ale i sympatie k daným osobám. A to děláme v běžném životě stále (bohužel).

Jiparis
Jiparis
03.06.2023 5 z 5

Zpočátku nic moc, ale jak se postupně vršily malé a velké lži, děj začínal být tajemný a zajímavý. Jak odlišné mohou být pohledy různých lidí na stejnou skutečnost a opět otázka, jak dobře známe své blízké a možná i sami sebe.

Majulle
Majulle
30.05.2023 4 z 5

V prvních stránkách jsem se nemohla moc začíst, ale nakonec to začalo být tak napínavé že jsem knihu téměř neodložila. Příběh je vyprávěn z pohledu více postav a má opravdu co nabídnout Protože všichni lžou? A opravdu vše nemusí být tak jak na první pohled vypadá

P3_tis
P3_tis
02.04.2023 3 z 5

Na knize mě bavilo vyprávění z různých pohledů hlavních hrdinů. Je zajímavé číst, jak každý něco věděl a jak všichni vnímali stejnou situaci úplně jinak a to nám na konci utvoří celistvý příběh. Nejvíce mě bavili vyprávění Yasmin
Podobnou zápletku jsem již však četla v jiné knize, takže mě celkové rozuzlení tolik neohromilo.
Ale určitě je kniha čtivá a chytlavá.

Netti
Netti
28.02.2023 5 z 5

Přečteno za tři večery. Opravdu skvěle napsáno a ten závěr! Určitě doporučuji.

Hella
Hella
03.01.2023 5 z 5

Skvělá psychologická detektivka, která rozhodně stojí za přečtení a které budete mít plnou hlavu. Navíc všechny postavy projdou obrovským vývojem a vy se nebudete stačit divit (a nenávidět!).

Camilla Grebe
švédská, 1968