Všichni lidé bratry jsou

Všichni lidé bratry jsou https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1834/vsichni-lide-bratry-jsou-1834.jpg 5 379 56

Rámcem tohoto dějově bohatého románu je příběh dvou bratrů, z nichž jeden má umřít úkladem druhého, nakonec se však sám stane obětí nájemného vraha. Čtenář je přitom vtahován do světa velkého obchodu, válečných zločinců, nočních podniků, do světa lásky a nenávisti, erotiky a kriminality. Přesto je to svět, kde zlo nezůstane bez potrestání. V roce 2001 vyšel pod stejným isbn dotisk.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ševčík (Plzeň) , Beta-Dobrovský

Alle Menschen werden Brüder , 1967

plamínek21
19.04.2019 5 z 5

Moje doživotní láska, kterou jsem četla mnohokrát a dokola a poprvé v dobách totality baterkou do čtyř hodin rána. A přesně v tomto proscéniu pro mne tahle kniha končí a začíná.

bruntal
03.05.2018 5 z 5

Mimořádně propracovaný příběh, který je navíc podepřen bravurním spisovatelským umem. Jedná o směs detektivky a politického thrilleru a to vše podané strhujícím způsobem.

allyce
01.03.2018 5 z 5

Brilantní a nestárnoucí, takový je román Všichni lidé bratry jsou. J.M. Simmel je dle mého geniální autor a je velká škoda, že si nic nového již od něj nepřečteme. Vše ostatní již bylo v komentářích napsáno a já se k těm oslavným připojuji. Doporučuji!!!

Inka063
08.01.2018 5 z 5

To je nestárnoucí kniha. Moc dobře promyšlená, vše do sebe s přesností zapadá, nic není tak, jak se na povrchu jeví. Je jiná než ostatní "klasické" detektivky tím, že odkazuje na historické události a vůbec celým stylem. Za mne nejlepší Simmelův počin.

bigben
11.12.2017 4 z 5

Moje gymnazijní čtení, ke kterému jsem se vrátila a byla překvapena, jak dobře se knížka čte a jak mě baví. Na nervy mi lezla "osudová žena", tu bych hned hnala...

YA-girl
30.09.2017 3 z 5

Chtěla jsem to zkusit, ale není to můj šálek kávy; na mě to bylo moc historické a taky rozvleklé, ztrácela jsem se v souvislostech i v reáliích, protože o situaci v Německu po druhé světové toho zase tolik nevím. I přesto mě to bavilo číst a dočetla jsem; je poznat, že je to hooodně dobře promyšlené... jenom se k tomu už asi nikdy nevrátím. Ale autorovi dám ještě šanci u jiné knihy ;).

jana5843
07.06.2017

Úžasný román ..naprosto doporučuji

intelektuálka
09.03.2017 4 z 5

Ironie už v názvu knihy- kéž všichni nejsou takovými bratry. Skvělá četba! Doporučím!

Dagnov157
26.02.2017 5 z 5

Politický thriller v době, kdy se to ještě takhle nepojmenovávalo. Hodně dobré, hodně ostré, zvlášť začátek je brilantní.

Vlastina67
15.11.2016 4 z 5

Skvělý román. Nejen, že jde o dobře napsanou detektivku, ale knížka se zabývá také závažným tématem života v Německu 20 let po 2. světové válce, kdy je spousta válečných zločinců ještě na svobodě a lidé, kteří jim pomáhají spravedlnosti unikat se zároveň snaží zpochybnit zvěrstva, která byla během válečných let spáchána. Nevadily mi různé časové roviny, ve kterých autor popisuje životy postav – docela dobře jsem se v nich orientovala. A díky tomuto podrobnému popisu se dalo pochopit jejich budoucí jednání. Všichni lidé bratry jsou druhou knihou J. M. Simmela, kterou jsem přečetla (první byla Láska je jen slovo) a zjišťuji, že si budu muset půjčit i další, protože mě příběhy, které píše, dost baví.

rodak
02.10.2016 5 z 5

Moje třetí kniha od autora.Uf to byla jízda .Trošku hůře jsem se orientoval ,přechody mezi dějem nejsou označené ,ale nevadilo . Jak jsem níže přečetl ,musím souhlasit -je to dokonalé dílo.

versusKnihy
19.09.2016

Všichni lidé bratry, kniha od německého autora Johannese Maria Simmela, je dle mého názoru dokonalé dílo. Proč si to myslím, zjistíte v mé recenzi.

„Bratr se zeptal svého vraha, jak hodlá vraždu provést.“

Už podle první věty v knížce máte pocit, že vás čeká něco jiného, něco co se odlišuje od běžných detektivek. A tento pocit se ukáže být správným. Sledujeme zde osud Richarda Marka a jeho přátel sem tam nepřítel. Jedná se opravdu o komplexní knihu, kde se vracíme k událostem na počátku minulého století, do druhé světové války a poválečného Německa.

Nutno na začátek říci, že děj rozhodně není vyprávěn lineárně. Začátek se odehrává v roce 1966 a poté různě přeskakujeme do různých časových období. Na jedné stránce například čteme odstavec o událostech 30 let před dobou, ve které se odehrává hned následující odstavec. To vše bez jakéhokoliv varování a tak se občas stane, že čtete a najedou nechápete, co se děje a musíte si uvědomit, že autor si s vámi občas pěkně zahrává. Toto se naštěstí neděje moc často, protože jinak je vše geniálně napsané a světě div se, dává to i smysl.

Děj začíná v Egyptě. Richard Mark nám začíná vyprávět jeho příběh. Z nějakého důvodu se Markův bratr odhodlá spáchat sebevraždu. Pak ještě zjistíme, že náš hrdina odevzdal nějaké, zřejmě důležité, dokumenty pravděpodobně špatnému Američanovi (Ano začátek je opravdu hodně bizarní). Zprvu si říkáte, že to nedává vůbec žádný smysl a moc se nechytáte, a právě ta touha poznat, že vše do sebe musí krásně zapadat vás nutí číst dál a dál.

Už dlouho jsem nečetl knihu, kde by mi byl hlavní hrdina tak sympatický. Nejenže to není žádný terminátor bez emocí, ale dost často chybuje. Velice rychle se do něho vcítíte a budete si připadat, že je to váš vlastní bratr.

Kniha nemá žádné kapitoly, dělí se pouze na 4 části a vše co jsem napsal o ději, je zhruba čtvrtina první část, a až poté začne jízda, která z této knihy dělá mistrovské dílo. Najednou se ocitáme o 20 let dříve, dovídáme o osudu nějakého člověka s východoevropským příjmením, a pak zase čteme o jistém Řekovi, a o jeho celé rodině. Řek žije v Paříži, kde se seznámí s jistou německou dívkou, a také o dívce se dozvídáme úplně vše, včetně toho jak zemřel její děda a jaký je její otec hajzl. A takhle poznáme zhruba půlku Německa, ale přísahám, že je to opravdu úžasná kniha.

Z celého příběhu je cítit německý komplex z druhé světové války, která je zde hodně probírána. Dává na ní pohled i z druhé strany, než jsme z amerických filmů zvyklí, ale více než válka se zde řeší politika a poválečné vypořádání s nacistickými vrahy. Autor nahlíží na Německo opravdu kriticky, a skoro až se omlouvá za hříchy své vlasti a snaží se nám ukázat, že ne všichni Němci zvedali pravou ruku na pozdrav Führerovi.

Nezbývá mi než knihu doporučit a až půjde kolem nějaké knihkupectví či antikvariátu neváhejte ani vteřinu a kupte si ji. Na internetu jsem dokonce viděl tuto knihu za 29 korun což je za jednu z nejlepších knih co jsem četl, super cena. Mimochodem můj výtisk měl opravdu hodně překlepů, ale ani to mě nezkazilo zážitek ze čtení.

Johannes Mario Simmel – Všichni lidé bratry jsou 95%

„Člověk má málo štěstí“ - Albert Einstein

další recenze na www.mojeknizky.estranky.cz

LutherKing
24.04.2016 4 z 5

Zatím nejlepší J.M. Simmel, kterého jsem četl.

Babo
12.04.2016 5 z 5

Jak ráda bych dala počet hvězdiček , aby bylo 100 procentní hodnocení,protože jiné si ani nezaslouží.
Je taky těžké napsat něco nového když už bylo vše řečeno.Skvělá zápletka , spád a hlavně poselství , že zlo se samo neztratí. Každá stránka posouvá děj dál , tolik zvratů a překvapení jsem už dlouho v knize nezaznamenala .
Prostě žádná dieta, ale pořádně hutný a těžký zážitek .Chvílemi jsem se opravdu cítila unavená z té spousty informací .
Román mi svojí atmosférou připomínal Tři kamarády od Remarqua .....

destak
02.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka, která má spád, napětí a úžasnou zápletku. Láska, nenávist, intriky. To všechno pan Simmel dokázal provázat v jeden neskutečně zajímavý příběh. A musím říct, že po téměř 50 letech od vydání knihy, je stále čtivá a směle se vyrovná současnému "kriminálnímu" žánru. Před nadčasovou stavbou románu i jazykem autora smekám klobouk. Nenechte se odradit stářím knihy, je jako víno, které zraje a na kvalitě neztrácí.

pocitac311
09.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha!
A mrazí ma, keď si pomyslím, že všetci ľudia by sa mali k sebe správať ako bratia z románu....

DarekDevil
28.06.2015 5 z 5

Je to skvělá kniha. Děj je bohatý, propletený, každá postava zde má přiměřeně vykreslenu svoji historii a díky tomu čtenář chápe lépe motivy jednotlivých postav. Velmi dobře a rychle se tato kniha čte. V knize není žádné hluché místo u kterého by se čtenář nudil, děj je napínavý od začátku až do konce. Taky autor hezky popsal lásku, která zaslepuje (vztah hlavního hrdiny k Lillian). Za mně 100%.

niknikita
02.11.2014 5 z 5

Ano, je to bohaté vyprávění o lásce, zradě nenávisti, ale hlavně o válečných zločincích a nikoho nemůže nechat lhostejným...

konformita
26.10.2014 4 z 5

Né tak dobré jako A Johny šel za duhou. Unikátní běh času. Člověk pořád myslí na to, kde se v dějové linii nachází. Výborný příběh. Všem doporučuju.

Dymond
10.10.2014 4 z 5

Velice zajímavý příběh, určitě si přečtu další knihy od tohoto autora...

Německo spisovatelé bratři nacistické zločiny

Johannes Mario Simmel
rakouská, 1924 - 2009
1976  89%Láska je jen slovo
1998  91%Všichni lidé bratry jsou
1992  84%Nemusí být vždycky kaviár
2001  88%Svůj kalich hořkosti
2007  76%A s klauny přišly slzy

Kniha Všichni lidé bratry jsou je v