Všichni jsou zbrojnoši královi

od:

Všichni jsou zbrojnoši královi

Vrcholné dílo jednoho z významných spisovatelů amerického Jihu (básníka, romanopisce, kritika, esejisty a historika), klíčový román o hrůzovládě louisianského guvernéra z třicátých let. Hrdinou je mladý intelektuál-žurnalista, který v době, kdy stoupá k moci jižanský demagog, jeho šéf, je nucen řešit si otázky osobní odpovědnost... celý text

Vrcholné dílo jednoho z významných spisovatelů amerického Jihu (básníka, romanopisce, kritika, esejisty a historika), klíčový román o hrůzovládě louisianského guvernéra z třicátých let. Hrdinou je mladý intelektuál-žurnalista, který v době, kdy stoupá k moci jižanský demagog, jeho šéf, je nucen řešit si otázky osobní odpovědnosti, cílů a prostředků, čestnosti a zrady, dobra i zla a dobírá se tak uceleného pohledu na člověka a svět. Román byl zfilmován a získal Pulitzerovu cenu.

Doslov Zdeněk Vančura.

3. vyd. Použito red. zpracování podle vyd. v nakl. Odeon z r. 1970. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75418/vsichni-jsou-zbrojnosi-kralovi-hT5-75418.jpg 43
Originální název:

All the King’s Men (1946)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

učtese
07.06.2014

Nějak mě to nezasáhlo, neoslovilo. Kdyby se mohl R.P. Warren seznámit s politickou situací dnes, třeba u nás tak by si asi musel poopravit názory na to ce je hrůzovláda a demagogie....Mě ten jeho Stark vyznívá jako skutečně téměř ušlechtilý člověk, který pochopil, že bez úplatku a vydírání by nedosáhl ničeho. Postavu Jacka Burdena jsem asi nepochopil, neviděl celou dobu co se děje? Nebo mu to bylo jedno? K jakému poznání tedy nakonec došel?


Štítky

Pulitzerova cena

Autor a jeho další knihy

Robert Penn Warren

Robert Penn Warren
americká, 1905 - 1989

Uživatelé mají knihu

v Přečtených3x
v Knihotéce21x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit1x