Všichni jsme z toho úplně na větvi

Všichni jsme z toho úplně na větvi https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245291/bmid_vsichni-jsme-z-toho-uplne-na-vetvi-F77-245291.jpg 4 184 50

Jako malá holka byla Rosemary pořádně upovídaná. Když chtěla rodičům něco vyprávět, prosili ji, ať začne raději rovnou uprostřed příběhu, aby se vůbec někdy dobrala jeho konce. Teď je Rosemary mladá vysokoškolačka, která toho moc nenamluví. A hlavně nemluví o své rodině. Ani my vám zatím příliš neprozradíme: snad je to, že ačkoli je Rosemary je dnes jedináček, dříve mívala sestru ve stejném věku, skoro dvojče, a staršího bratra. Oba sourozenci se ale z jejího života už dávno vytratili. Jak a proč k tomu došlo, představuje velké rodinné tajemství. Na její sestře Fern bylo totiž něco opravdu výjimečného a zvláštního. A Rosemary je odhodlaná vypovědět teď její příběh; začíná zprostředka a vrací k začátku. A ve třetině knihy na čtenáře čeká velké překvapení...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

We Are All Completely Beside Ourselves , 2013

Danka1975
30.12.2015 4 z 5

Od knihy jsem čekala úlně něco jiného, ale:
Rozhodně zajímavě zpracované neobvyklé téma! To nejdůležitější neni v anotaci zmíněno, což je při samotném čtení velké překvapení (přiznávám, že nevím, zda bych si knihu přečetla. . . .). V některých případech jsem se vracela k textu, do toho si pokládáte plno otázek, které jsou Vám trochu se zpožděním zodpovězeny. Jsou pasáže, kdy jsem "pustila slzu" a další Vás donutí rozhodně k zamyšlení!! Je dobré si některé termíny a jména dohledat na Googlu (uděláte si celistvější obrázek, nebo si zopakujete znalosti z psychologie apod. :-)). Autorka pracuje i s odbormými informacemi a fakty, pak zjistíte jak je kniha propracovaná. .. Každopádně zajímavé, zase je člověk o něco chytřejší :-). . dala bych tak 3, ale díky použité tématice 4

Terez.a
13.12.2015 3 z 5

Nevím, co si o té knize mám myslet, mám z ní rozporuplné pocity. Autorčin styl byl pro mě zvláštním způsobem pozoruhodný a poutavý, to ovšem příběh chvílemi postrádal. Jelikož jsem nezkoumala obsah, byla jsem velmi překvapená, co z děje vylezlo. Přesto kdyby mě autorčin styl tak neudivil, nevím, zda bych knihu dočetla.

kuska
18.11.2015 4 z 5

Dlouho jsem uvažovala kolik hvězdiček dát a co vůbec napsat o této knize. Shrnu to tak, že ze začátku jsem silně pochybovala, jestli tu knížku vůbec dočtu, ale jsem ráda, že jsem to vydržela. Knížka mě tak chytla, že jsem pořád o ní musela uvažovat. Zajímavé téma. Myslím, že 4 hvězdy si zaslouží.

mi-nul-o
01.11.2015 3 z 5

Dobře napsané, čtivé, ano, ale nějak jsem nenašla důvod, proč to dočíst (141 stran stačilo).
Za mě o ničem. :-(

Aléda
27.10.2015 5 z 5

Mě osobně knížka ohromila. Bravůrně napsaná, upřímná a velmi dojemná. Příběh byl plný psychologický myšlenek o chování lidí i zvířat...a to se mi na ní líbilo. Neotřelé a originální.

,,Moje cesta k tichu byla trnitá, ale v patnácti jsem už po ní kráčela naprosto neochvějně."

bookcase
23.10.2015 4 z 5

Začátek byl super, ale pak už mi tam něco nesedělo. Každopádně autorka píše docela čtivě a hlavně si vybrala neotřelé téma.

magnolia
03.10.2015 4 z 5

Platí to, co je napsáno na knize: "silný příběh o lidech milujících i chybujících a o tom, že i ty nejlepší úmysly někdy způsobí velké utrpení". Ještě bych dodala, že pokud ke knize přistupujete (jako já) bez nejmenšího tušení, o čem to bude - tak budete překvapení. Od začátku se mi líbila hlavní hrdinka a její způsob vyprávění. Potom přišel šok, těžko představitelné situace, soucit s tou či onou postavou a to až do konce. Nechci nic prozrazovat, snad jen že kniha je, kromě příběhu jedné zvláštní rodiny, také hodně o etologii, chování zvířat i lidí a o působení člověka na přírodu (místy připomíná naučnou publikaci). Pravda je také, že některé části knihy se mi četly lépe, jiné byly rozvláčnější a postava H. mi připadala tak nějak nadbytečná. Nejsou to čisté 4, ale dám je za to neobvyklé téma a psychologickou hloubku.

little.chemik
29.07.2015 4 z 5

Co říct.. ze svých pocitů jsem úplně na větvi:) Je to hodně rozporuplná knížka plná emocí. Mám z ní v hlavě guláš, který chutná krásně, úsměvně, dojemně, ale obsahuje i krutost a smutek se špetkou ironie. Ať už je tato knížka jakákoli, zanechá ve Vás spoustu námětů k přemýšlení a spoustu dojmů. Nechci prozrazovat podrobnosti, ale ve zkratce jde o příběh rodiny, která se díky otce - vědátora, zapojí do zvláštního experimentu. Jediné, co mi moc nesedlo, je občasné používání odborných termínů a některé výklady ohledně psychologie, ale v konečné fázi vřele doporučuji. Je to úplně něco jiného, než co jsem doposud četla a v hodně směrech mě knížka obohatila.

iška
24.07.2015 3 z 5

Určitě je to velice milý příběh, velmi dobře napsaný, ale přiznám se, že osobně jsem z něj až tak na větvi nebyla.

JanaDor
29.06.2015 4 z 5

Pokud hledáte knihu se zajímavým, zvláštním a dojemně lidským příběhem, je tato kniha určená pro vás. Jako třešničku na dortu si přidejte skvělý vypravěčský styl s propracovanými psychologickými profily hlavních postav a věřte, že vás kniha zaujme a nedá vám klid, než ji dočtete.
Příběh stojí za přečtení. Je netypický. Dozvíte se určitě mnoho nových informací. Je pro milovníky zvířat. Je to sonda do hlavy mladé dívky, která prožila něco smutného. Není o partnerské lásce, ale o hledání lásky sama k sobě a odpuštění. Je to kniha nad kterou budete hodně přemýšlet během čtení i po přečtení. A to už myslím má cenu, si ji přečíst.

sourozenci rodinné vztahy rodinná tajemství světová literatura

Karen Joy Fowler
americká, 1950
2015  73%Všichni jsme z toho úplně na větvi
2017  58%Černé sklo
2016  56%Čtenářský klub Jane Austenové

Kniha Všichni jsme z toho úplně na větvi je v