Vševidoucí já

Vševidoucí já https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397054/bmid_vsevidouci-ja-bV1-397054.jpg 5 21 7

Kniha Vševidoucí Já popisuje a vysvětluje pokročilé stavy vědomí a cestu duchovního Osvícení. Obsahuje také rozhovory, které dr. Hawkins vedl s duchovními žáky z celého světa. Výborně popisuje nástrahy lidského ega a roli karmy, nelinearitu a „nedualitu“ tedy oblasti, kde se pokročilé stavy vědomí odehrávají.

Duchovní literatura , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pravda.Je

The Eye of the I , 2001

michal2601
27.03.2023 5 z 5

Velmi inspirující kniha pro všechny, kteří chtějí poznat Skutečnost :-)

ondrej4555
24.05.2022 5 z 5

Klenot na cestě, od Egyptskeho Hermetismu přes prvorepublikovou universálku po Kabeláky, Bardony a Theofany Abby. Zcela jasné pokračování současného člověka lačného poznání, Hawkins čerpá z . . . . moment! Spíš než čerpá by se hodilo slovo přibližuje poznání Nissargadatovo a jemu předcházejících různých Mahardžů. Hawkins ho překládá bližší formou západnímu člověku, laikovi, hmotaři. Další vaší zastávkou bude nejspíše "Kurz zázraků - úplné vydání" a pak už jen ta hromada hermetické literatury kterou jste do teď nechápali. (např.Magia Divina se vám zpřístupní jak se vám ani nezdálo)

GepardLady
30.05.2021 5 z 5

Kolik je knih, v nichž osvícený člověk vysvětluje, co je to osvícení, jak k němu člověk může dojít (nebo alespoň vyšplhat na žebříku úrovní vědomí výš) a jak se změní vnímání sebe sama, druhých lidí, bytostí, prostředí, života, existence, Božství? Pro mě je dílo D. R. Hawkinse zatím jediné takové a tahle kniha je unikátní v tom, že opravdu zprostředkovává vše o osvícení od osvíceného. Přitom je psána s takovou pokorou a láskou (vlastně by taková nebyla, kdyby autor nebyl osvícený). TOHLE JE učebnice pro ty, kdo chtějí na své duchovní cestě pokročit! Člověk si díky ní navíc uvědomí, kolik falešných duchovních učitelů a guruů ho může zavést na scestí a jak nebezpečné jejich rádoby učení může být.

s.mirka1
21.04.2021 5 z 5

Výborné....jako všechny knihy doktora Hawkinse!

Měnící
02.01.2020 5 z 5

Tato kniha pro mě neznamenala přelom podobný popisu úrovní vědomí, ale přinesla mnoho výstižných pohledů vědomého člověka.

sator
27.08.2019 2 z 5

Je to třetí kniha kterou čtu od tohoto autora, pro mě už má sestupnou tendenci klade si spoustu otázek které mě už dnes připadají legrační...

BStone
29.01.2019 5 z 5

Mnoho knih se dneska ohání tvrzením, že jsou nějak duchovní, či dokonce transformační. Tato kniha taková skutečně je a pokud má někdo touhu po duchovním hledání či informacích, kniha mu opravdu fundovaně odpoví prostřednictvím vědce, psychoanalytika a filozofa Davida R. Hawkinse.

David R. Hawkins
americká, 1927 - 2012