Všetci za jedného

Možno nie som taká slušná, ako som si myslela. Možno som predsa len monštrum. Red, Leo, Rose a Naomi majú problém zapadnúť medzi spolužiakov. Red má doma hotové peklo, jej mama je alkoholička a otec nikdy nie je doma, takže sa musí starať nielen o seba, ale aj svoju malú sestru Gracie. Leov starší brat sa dostal na šikmú plochu a ťahá so sebou na dno aj jeho. Rose zasa strieda frajerov a pije, aby zabudla na bolestivú skúsenosť z minulosti. Naomi uteká z domu v nádeji, že nájde slobodu, po ktorej tak veľmi túži. Stoja sami proti svetu, až kým si nezaložia kapelu Zrkadielko, zrkadielko. Len v nej sú skutočne sami sebou. Jedného dňa Naomi zmizne a po niekoľkých dňoch ju nájdu na hranici života a smrti v rieke. Nikto nevie, čo sa stalo, ale polícia je presvedčená, že si sama siahla na život. Jej priatelia sú zmätení – boli si s Naomi takí blízki, ako je možné, že si nevšimli varovné signály? Vedeli o nej predsa všetko... alebo nevedeli? Boli naozaj priatelia, alebo to všetko bolo ďalšie klamstvo? Postupne sa na povrch začnú vynárať čudné okolnosti Naominho zmiznutia a zdá sa, že veci v skutočnosti nie sú také, ako sa na prvý pohľad javia. Doposiaľ úprimné priateľstvo Red, Lea aj Rose sa otrasie v základoch a nič viac nebude ako predtým – prasknuté zrkadlo sa totiž naozaj ťažko zliepa. Svetoznáma modelka a herečka Cara Delevingne napísala pútavý debut o sile priateľstva, skutočných citoch a o tom, že netreba ľudí súdiť podľa toho, ako vyzerajú....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384647/vsetci-za-jedneho-lRa-384647.jpg 4.334
Vydáno:, Ikar (SK)

Mirror, Mirror (2017)

Kniha Všetci za jedného

salamandrina

Pro mě dost nezáživný. A nejsem si jistá, jestli by mě to bralo, i kdybych byla cílová skupina, tj. young adult. Příběh, kde se autorka snaží vykreslit, jak je dospívání těžký, obzvlášť pokud nejste heterosexuálně orientovaní, žijete v sociálně slabé rodině nebo se vám prostě rodiče rozešli. Oukej. Je určitě fajn, když si někdo v podobné fázi přečte, jak to mají i ostatní těžký, ale ten sluníčkový závěr snad asi nemůže být myšlen vážně. Když se oháním tím, že chci vykreslit prostředí dospívajících a jak to mají těžký, tak jen stěží pak na posledních deseti stránkách všechno vyřeším lusknutím prstu: rodiče začnou chápat své potomky, jsme všichni velký kamarádi, nenávist vyvolaná na sociálních sítích se vyřeší dalším statusem, a co nejvíc - každý si najde toho svého vhodného partnera. Jo a ještě vyřešíme lehkou kriminální zápletku. Sorry jako. A nejsem si tím tedy stoprocentně jistá, neb jsem opravdu jiná věková kategorie, ale troufám si říct, že dospívající opravdu neříkají věty typu: "co bys od takového puberťáka jako jsem já chtěl."
Ale tak jako na cestu do vlaku a nakouknutí do jiného světa docela oddych no. Velký haló bych z toho ale nedělala a tleskám tedy PR oddělení, že mě nalákali si knihu koupit.

Peace

"Mně na tom, odkud lidi jsou, jakou mají barvu kůže nebo kolik mají peněz, nezáleží, ani na tom, jestli mají rádi kluky, nebo holky, nebo... Prostě na ničem z toho. Proč nemůžou být lidi zkrátka jenom lidi?"
"Protože lidi jsou zmrdi. A svět by měl být lepší, férovější místo, jenže není. A jen tak brzy se to nezmění. Takže se můžeme jenom starat sami o sebe, to je všechno."

Za mě super knížka, velmi milé překvapení ze současného světa dospívající mládeže.

DominaCZ
29. červnaodpad!

Proč odpad?
Protože netřeba stříkat z toho, že to "psala" Lagerfeldova Obočnatka.
Prostě pro mladý trouby jakože aktuální reálie.

Lenny.Wolf

Vůbec jsem neměla v plánu tuto knihu číst, ale pak jsem ji viděla všude a samé kladné hodnocení, tak jsem se rozhodla ji také zkusit a udělala jsem dobře. Zajímavý YA thriller, u kterého jsem byla napjatá od začátku do konce a vůbec mě nenapadlo, kdo by ten záporák mohl být. Za mě tedy palec nahoru a je to pro mě nečekané překvapení, že by Cara mohla být tak dobrou autorkou.

VinoTinto

Oddechovka, často slátanina klasických situací („všichni ve třídě se na ni dívali, jen my ne" apod.). Působí to na mě jako průměrný příběh na wattpadu.

Ticiana

Kniha ma krásnou obálku a její obsah je taky úžasný. Sice uz od půlky knihy jsem tusila, kdo je zloduchem, ale knížku mi to nepokazilo, protoze další podrobnosti jsou temer až v závěru knihy. Tato kniha je hodně pro teenegery. A ja si hledala každou minutku, abych si pribeh mohla dal číst.

Kikina182

Zrcadlo, zrcadlo je opravdu skvělá kniha. Jak způsobem psaní, tak dějově. Autorka si vybrala opravdu skvělé téma, nebo spíše témata, které zaujmou. Především hlavní dějová linka je neokoukaná a originální. Ovšem přestože je kniha skvělá, tak bych řekla, že jelikož se jedná o žánr young adult, tak se autorka v popisování některých skutečností držela hodně zpátky, což je neskutečná škoda. Zvolila si totiž téma o kterém by se mělo mluvit co nejotevřeněji, ale tenhle žánr ji k tomu bohužel neposkytl prostředky. Takže i když se mi kniha líbila, mohlo to být i lepší.

maca1245

Na knihu jsem byl zvědavý. Tento debut Cary se vydařil. Kniha plynula velmi rychle a čtivě. Sice kolem půlky mi bylo jasné kdo co a nač, ale vyřešení bylo zajímavé. Takže já jsem spokojen.