Všemi dary obdarovaná

Všemi dary obdarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/bmid_vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4 555 152

Všemi dary obdarovaná série

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Host

The Girl With All The Gifts , 2014

Belisima
23.01.2024 2 z 5

Začátek byl zajímavý, ale potom už mi to přišlo jako strašná blbost.

MichelleKing
11.01.2024 5 z 5

Wooow! Tak tohle bylo něco! Převázně si libuji jen v hororových knihách, ale občas mám chuť na knihu o zombie. Jako fanynku Walking dead a Last of us mě tento titul opravdu mile potěšil. Kniha má skvělý úvod, protože vidíme malou holčicku v nějaké instituci, víme, že tam jsou stráže a lékařský personál, a nemůžeme tak docela přijít na to, co se děje. Autor odvádí skvělou práci, vytváří napětí, pomalu odhaluje informace a vy jen hladově otáčíte jednu stránku za druhou. Všechno je to dobře napsané, napínavé a místy výjimečně strašidelné.
Obsazení postav, které budete milovat i nenávidět, a naprosto strhující příběh.
Opravdu mě to bavilo.

denniys
09.01.2024 5 z 5

Konečně zase jednou kniha, kterou jen tak nezapomenu, která nesplyne s ostatními!!!
Úžasné čtení, okamžitě putuje mezi oblíbené...
Tento příběh o konci naší civilizace je úžasný tím, že je skvěle vysvětleno, co se stalo, co se děje a co se dít bude.. jednoduše obsahuje minulost, současnost i budoucnost..
Dalším ohromným kladem je uvěřitelnost, propracovanost a klidně i reálnost ohledně zdroje nákazy.. ( ophyocordiceps jsem si googlila a jeho parazitování na mravencích a pavoucích je děsivé.... navíc mi téma silně připomnělo seriál The last of us ).
Všemi dary obdarovaná je poutavý příběh o zkáze, přátelství, lásce, odhodlání a víře v dobrý konec, který nepřijde.. Závěrem ukáplo pár slz, což na knihách miluji..
Za mě 99,9/100...

Pampalini
01.01.2024 5 z 5

Civilní a kultivované drama několika postav v bizarních kulisách. Skutečnost a reálnost příběhu končí někde kolem strany 100 a pak začne literatura, autorská invence a zápas s beznadějí. Velkým plusem jsou výborně napsané postavy, které se vyvíjí, vyvolávají pocity všeho druhu. O vyspělosti autora svědčí jeho schopnost psát jednotlivé kapitoly z pohledu a stylem myšlení hlavní postavy. Ke knize jsem se dostal náhodou, sehnal jsem si ji a její pokračování přes bazar a stála za to. V knihkupectvích mi unikla, nebo nezaujala obálkou, která evokuje dívčí román. Představa, že si to někdo koupil jako dívčí romantiku docela mrazí:)

milanříský
29.12.2023 5 z 5

Vymyslet něco originálního v zombie žánru je poměrně vzácné, o to víc je Všemi dary obdarovaná příjemným zpestřením. Sice pracuje s klasickým schématem postav typu vědkyně jdoucí (doslova) přes mrtvoly, nepřístupného seržanta, který nakonec ukáže svou lidskou tvář atd., ale ve výsledku je dost originální.

Důvod je prostý - na pozadí postapo světa rozvíjí autor vztah učitelky a mladé inteligentní zombie holky. Podobně, jako třeba teď v aktuálním The Last of Us, si mozky lidí podmanila cizopasná houba a hlavní hrdinka Melanie tady navíc není klasickou nemrtvou, ale inteligentní bytostí, byť s chutí na lidské maso.

Právě momenty, kdy Melanie bojuje se svou podstatou, snaží se neublížit lidem které si oblíbila, patří k vrcholům. M. R. Carey přitom příběh postavil na pětici postav, které hodil do nehostinného světa. V jeho pojetí je vše sice na první pohled jednoduché, o té víc Všemi dary obdarovaná dokáže udeřit citlivými emocemi, úvahami nad budoucností. Což většinou není doména zombie knih.

mi-380
21.11.2023 5 z 5

Den Trifidů – už dlouho hledám něco podobně originálního, chytrého a zároveň zábavného. Právě jsem našel, s doporučením mých spřátelených uživatelů.
I já se nechal vtáhnout do cesty postapokalyptickým světem. Je přehledná, napínavá, a, přestože jde o katastrofický horor, vyvolala ve mně, paradoxně, pocit světa naprosto reálného. Vznik zombie je založen na přírodou ověřených jevech, polopatického vysvětlování je naštěstí pouze nezbytné minimum a postavy, které postupně vyjevují své třinácté komnaty, se chovají s přiměřenou logikou.
...
A pak našli tu mrtvolku, tělo dítěte ještě mladšího, než je ona sama, s odříznutou hlavou.
Myslí si, že mu hlavu možná uřízla doktorka Caldwellová, protože takovéhle věci ona dělává.
90 % (zatím 537 hodnocení s průměrem 86 %).

mila2411
09.11.2023 4 z 5

Koupeno čistě náhodně. Nebylo to vůbec špatné - konec světa, epidemie... po x-té a zase trochu jinak.

alekis
08.11.2023 5 z 5

Hrůza ze všech stran ostré zuby cení...
Kráčíme bůhví kam zničenou zemí.
Nechci tě zabít a nechci tě sníst.
Protože to tys mě naučila číst!

Postapo, kde místo smrtícího viru, mimozemšťanů či jiných potvor nastupují houby. Příběh je velmi napínavý a k tomu má dost solidní nadstavbu. Medicínské hledisko, byť pro mě dost věcí bylo nesrozumitelných, neb nemám fondy, a především etické hledisko. To chci zdůraznit.
Úplný závěr je podle mého opravdu vynikající...
Do jisté míry koresponduje kniha s upírskou knihou Já, legenda (film s Willem Smithem je úplně mimo a neoslovil mě). Knihu jsem četla dávno, ale co z ní vyplývá, stejně jako z Všech darů, je, že dochází k transformaci, k výměně. Že svět už bude jiný než byl, ale zčásti přetrvá, co bylo předtím. Nesmím spoilerovat, tak soras - to, co jsem chtěla říci je dost zakukleně popsáno.
Doporučuji, je to napínavé a hodně krvavé, ale nejen to. Je to o přátelství, souznění, o citu, který udělá zázrak.

marlowe
05.11.2023 5 z 5

Omšelé a všemožnými béčkovými zpracováními až zprofanované téma je zde uchopeno naprosto netradičním způsobem. Nádherné a emocionálně silné komorní scifíčko, které se vymyká šablonám – mohu jenom doporučit.

Awča
01.10.2023 5 z 5

Miluji postapokalyptické příběhy.
Do příběhu jsem se úplně ponořila. Líbilo se mi, že je vyprávěn různými postavami. Zamilovala jsem si je všechny. Moc jsem si přála šťastný konec. A protože jsem velká holka, příliš jsem v něj nevěřila.
A byl ... jaký byl. Skvělý!

Allys
19.09.2023 5 z 5

Príbeh sa odohráva v postapokalytickom svete, má svižný dej a dobre sa číta. Príde mi až veľmi podobný so seriálom Last of Us (možno tam je nejaká súvislosť) vrátane konkrétnych zvratov v deji a scén avšak mnohé v tejto knihe je prepracované oveľa lepšie vrátane detskej postavy Melanie a celkovo daného sveta.
Môžeme vidieť typické stereotypné hlavné postavy a ich vcelku očakávané jednanie, avšak tým, že je každá kapitola rozprávaná inou hlavnou postavou, môžeme vidieť hlbšie pohnútky k činom, s ktorými sme predtým vôbec nesúhlasili a potom často tiež nie :-D
Svižný príbeh sa zaoberá otázkami kam až je kto schopný zájsť a obetovať seba alebo iných, či už z dôvodu vyššieho dobra, vlastného ega, prípadne z hľadiska výskumných cieľov.
Videla som aj filmové spracovanie, na ňom sa odrážal rok výroby a asi aj nižší rozpočet.

5tužka
15.09.2023 5 z 5

Výborné! A jako audioknihu, kterou jsem měla tu čest poslouchat, velmi doporučuji :)

Thalin
25.08.2023 4 z 5

Na začátku jsem byla lehce zmatená z celého dění, za jakým účelem jsou děti "chovány" takhle a jak celý svět funguje a trošku se mi to táhlo, jak se toho moc nedělo. Ale jakmile skupina opustila základnu, tak už se mi to celé četlo mnohem lépe a opravdu mě to bavilo. Jen mi trošku vadil styl, kterým byla kniha uspořádaná. Některé kapitoly měly jednu stránku a střídaly se pohledy a tím pádem i styl psaní podle dané postavy. U některých spisovný, u některých nespisovný a to mi trošku nesedlo, přišlo mi to lehce rušivé. Ale jinak mě kniha opravdu bavila, nákaza a vše kolem mi přišlo docela propracované a postavy byly uvěřitelné. Jen ten lehce otevřený konec mě trošku překvapil a úplně mi nesedl.

pohoda58
15.08.2023 5 z 5

Skvělá kniha, velmi mne překvapila.

M.Margot
10.06.2023 5 z 5

Je to skvělá knížka, která byla i zfilmována. Filmová verze se jmenuje Nejnadanější dívka (2016)
Pokračováním je Chlapec na mostě ...

Hanys_
30.04.2023 4 z 5

Zajímavá zombičina s potenciálem na zfilmování. Byla docela sranda číst to, paralelně u toho sledovat last of us, a říkat si jak si jsou některé věci nenápadně podobné. 8/10

gabriela8704
28.03.2023 4 z 5

Přečtena. Na můj žaludek drsné téma kuchani nezivych děti či polodeti. Kdo ty scény psal asi měl jakýsi zvraceny chutě.

Kazdopadne děj je fascinující a stojí za to překonat ty nevolnosti a nechunosti. Ono kdo ví, třeba nějak podobně dopadneme a naše děti nastoli klid Zemi.

Dolik13
20.02.2023 3 z 5

Mám rád zombie tématiku, a to velmi. Tato kniha měla oproti klasickým zombie příběhům originální zápletku, alespoň zpočátku tomu vše napovídalo.

I úvod knihy mě velmi bavil, jenže já bych to celé přirovnal k jízdě na horské dráze. Skvělý rozjezd, ale poté jen nudná, nepříliš zajímavá jízda rovně.

Navíc jsem bojoval s nepříliš zajímavými charaktery, až na Melanie. A vzhledem k tomu, že v knize jsou vlastně jen 4 postavy, tak to není ideální. ¨

Ze zajímavého námětu se dalo určitě vytěžit mnohem více. Po dočtení nemám žádné pocity a jsem si jistý, že za týden už si z knihy budu pamatovat jen útržky. Jako milovník zombie nicméně dám šanci ještě pokračování a třeba se můj pohled na tuto sérii nakonec změní.

PS: Hladovec zní fakt komicky a směšně.

LenkaVes
20.01.2023 5 z 5

Kniha se dobře čte, líbí se mi, že můžeme sledovat příběh pohledem hlavních postav. Zajímavý konec :-)

Miker
11.07.2022 5 z 5

Další z mých top přečtených knih. Románu nic nechybí, napětí, tajemno, spád, a hlavně uvěřitelnost. I přes otřepané téma je zápletka po všech stránách originální a vše ještě zlepšují skvěle napsané postavy. Určitě si přečtu pokračování a i další autorčina díla.