Chlapec na mostě

Chlapec na mostě https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381413/bmid_chlapec-na-moste-qC0-381413.jpg 4 122 33

Všemi dary obdarovaná série

< 2. díl

Návrat do krvelačného světa románu Všemi dary obdarovaná. Svět napadla epidemie, jež proměnila většinu populace v nemrtvé hladovce, kteří požírají všechno, co jim přijde do cesty, a dál šíří nákazu. Z posledního lidského sídla v jižní Anglii vyráží na cestu do Skotska napůl vědecká a napůl vojenská výprava. Jejím cílem je nasbírat vzorky plísňových kultur, které po sobě v terénu zanechala předchozí expedice, a získat tak o patogenu informace, jež by později mohly vést k objevení léku. Jedinou nadějí na přežití lidstva jsou doktorka Samrina Khanová a výjimečně inteligentní chlapec s poruchou autistického spektra Stephen Greaves, kterého Khanová zachránila před hladovci. A nepřítel venku má hlad.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Host

The Boy on the Bridge , 2017

devildeny
28.06.2019 4 z 5

Ani druhý díl nezklamal, opět napínavé počtení. Zjistila jsem, že mi postapokalyptické příběhy sedí víc, než fantasy, asi proto, že mi taková hrozba i postavy, připadají více reálné a dokážu se do děje více vžít. Tentokrát se autor více, než na akci, zaměřil na psychologii postav a i když bych si té akce představovala u kousek více, nenudila jsem se. Každý měl v Rosie své místo a každý byl něčím unikátní. Pořád jsem si říkala v jakém období, oproti prvnímu dílu se tento odehrává a jak to na sebe navazuje? No, pokud chcete vědět, jak to dopadlo s Melanie, musíte si počkat až na poslední kapitolu. I když byly nějaké ztráty na životech, konec se mi líbil.

Hanjimka
27.04.2019 5 z 5

Super druhý díl. Ze začátku pomalejší rozjezd, ale pak paráda. Jen Ty autorovy otevřené konce mi trochu vadí. :-D Možná budu doufat v další díl.

tanuki
23.04.2019 4 z 5

Kniha se nejdřív strašně dlouho plácá na místě, přešlapuje, směřuje svůj pohled časem zpět a do niter hrdinů, kterých je poměrně hodně a ne každý dostane patřičný prostor. Autor chtěl evidentně zůstat ve světě, který se mu v předchozí knize povedlo tak reálně vykreslit, ale jako by zpočátku nevěděl, o čem chce vlastně vyprávět, když všechno důležité už čtenář zná z minula. Po čase se mu naštěstí pozvolna povede těžký kámen vyprávění uvést do pohybu a ten se pak už kutálí z kopce stále větší rychlostí. Události dostávají spád a napětí je elektrizující. Jako prve oceňuji konec, který je smysluplným vyústěním předchozích událostí a člověk může zamáčknout slzu smutku i radosti. :o)

Renyem88
15.04.2019 5 z 5

Byl to zase úplně jiný příběh než jednička. Tahle série je tak jedinečná, že bude mít vždy čestné místo v mé knihovničce. :) Konec byl dokonalý, já nevím, ale pro mě lepší být nemohl.

Tereza0107
11.03.2019 4 z 5

O pokračování knihy Všemi dary obdarovaná jsem neměla ani tušení a proto, když jsem ho uviděla v knihkupectví jsem po něm nadšeně skočila. Knížka se četla hezky a příjemně odsýpala. Příběh postupně graduje a je čím dál víc zamotaný. Jeden by čekal, že apokalypsa lidi stmelí, ale ono je to spíš přesně naopak. U autora mě vždy překvapí zakončení knihy - nikdy nevím, jestli to vlastně dopadlo dobře nebo špatně.

hs777
19.01.2019 4 z 5

Díky předloňské čtenářské výzvě jsem se dostala k Všemi dary obdarovaná, a i když tento žánr téměř nečtu, samotnou mě překvapilo, jak jsem příběhu propadla. Druhý díl byl pro mne o trošilinku míň chytlavý, ale línější rozjezd vyústil do velkolepého finále. Jestli bude nějaké pokračování, budu se na něj těšit.

petra5588
02.01.2019 4 z 5

Stejně jako Všemi dary obdarovaná je napsáno skvěle, přečetla jsem jedním dechem, ale oproti první knize už mi chyběl ten moment překvapení, bylo to celkově mnohem předvídatelnější.

martin2250
09.11.2018 5 z 5

Druhý díl. Zajímavě vykreslené povahy postav se projevují vysokou čtivostí. Ve čtení prostě nejde přestat. Krásný zvrat na konci jen doplní úžasný dojem z autorova umění.

harena
29.10.2018 4 z 5

Opět povedený druhý díl fantasy příběhu (protože do hororů bych to nezařadila). Začátek byl trochu pomalejší, ale pak lepší, čtivější, až vás to úplně strhne. Nemám ráda zoombie tématiku, ať v knihách nebo ve filmu, ale tady ti hladovci byli spíš jakoby pohádkový příběh pro dospělé. Skvělé čtení, díky kterému se odpoutáte od běžných starostí. V rámci žánru fantasy dám určitě čtyři a půl hvězdičky,

Malýmedvěd
07.10.2018 4 z 5

Hezky a snadno se to čte. Je to napínavé a konflikty mezi členy posádky jsou zajímavě rozehrané a mistrně popsané. Na druhou stranu, aby to mělo spád, tak to jen tak klouzá po povrchu a na dřeň se vlastně ani nejde. Což nepovažuji za chybu, je to prostě styl autora a pro prodejnost asi ideální. Jak říká v komentáři "Laepsus", snaha o vyváženost se nedá zamaskovat a pro mě to je až úsměvné. Nicméně, ve výsledku je to "easy reading" a jako oddechovka super. Jednu hvězdu strhávám za ten překombinovaný konec na letecké základně, to už je na mne trochu přes čáru (epilog k tomu nemá daleko také). První kniha za konec dostala u mne právě tu pátou hvězdu, tahle kniha ji nakonec, kvůli konci, ani neměla šanci získat.

laepus
01.10.2018 4 z 5

Nakonec přece dám "jen" čtyři. Začátek má hodně pomalý rozjezd. Trochu mě štvala moderní genderová (a kdovíjaká) vyváženost - musí tady být černoch, gay, asiatka, autista... občas byl děj zbytečně nepřehledný (snad překladem?). To by k záporům bylo asi tak všechno - všechny jsou ale přebity klady - a hlavně tím největším - absolutně famózním grandiózním závěrem. No, závěrem - (více než) druhá polovina knihy neustále graduje, zamotává se, vysvětluje a zase zamotává. A kniha je opravdu stránku od stránky lepší a lepší. Opravdu bez výjimky jde kvalita stále nahoru a nahoru. No a musím přiznat, že až v samotném závěru mi došlo, že toto je "časově" první díl tady téhleté houbové apokalypsy. I když ne tak úplně, závěr... ale ne. Nevyžvaním všechno. Vzhledem k tomu, že autor nemá během knihy slitování s žádnou hlavní postavou se člověk musí těmi 850 stránkami (spolu s Všemi dary obdarovanou) prokousat sám.

Lethania
01.10.2018 5 z 5

Velmi povedený prequel, který mě naprosto ohromil tak, že jsem po přečtení zůstala v šoku, jak rychle jsem knihu přelouskala. Dokonale vykreslený svět po zombie apokalypse se nese v duchu hledání léku, který by zachránil lidstvo před vyhynutím. Doporučuji všem fanouškům zombie tématiky.

martina1199
21.09.2018 5 z 5

Vynikající prequel ke knize Všemi dary obdarovaná. Skvěle vystavěný příběh a bezvadně vykreslené postavy ve světě po Kolapsu, kdy většinu lidstva vyhubí zombie epidemie. Ačkoliv prostředí daného světa i atmosféra průzkumné skupiny, která vyráží ve speciálním opancéřovaném voze jménem Rosie pátrat po příčinách choroby a možném léku, působí depresivně, táhne se příběhem i lehký nádech naděje. Že lidstvo nakonec epidemii přežije. Že se dokáže adaptovat. Vyvinout tak, aby mohlo dál existovat a hledět do budoucna.

A ano, četli jste správně - Rosie. Dozvíme se detailně, jak se vůz ocitl tam, kde ho následně expedice z knihy Všemi dary obdarovaná našla. A nejenom to, na konci Chlapce na mostě se také svým způsobem - a to velice zajímavým - uzavře i příběh Melanie a učitelky Justineauové.

Takže pokud se vám líbila Všemi dary obdarovaná, přečtěte si určitě i Chlapce na mostě :-)